Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha egyszerre többféle...

Baj, ha egyszerre többféle ételt adok a cicáknak?

Figyelt kérdés

Két kiscicát fogadtunk örökbe egy ingyen elvihető kiscicákat hirdető családtól. Most 3 hónaposak, 3 hete vannak nálunk.

Én napjában 5-6x adok nekik enni és változatosan. De a férjem szerint butaság és csak elkényeztetem őket.

Egy idős házaspár vagyunk.


2020. jan. 3. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De mit? Az a legfontosabb és pont azt hagytad ki...

Amúgy bőven elég egy fajta száraz táp + esetleg nedves kaja, egy márkan belül az ízeket persze lehet variálni. Ennél változatosabb nem kell, sőt megterhelheti az emésztésüket.

2020. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem variálod, akkor lehet később nem fognak mást elfogadni. Én is többfélét adok, szárazat, tasakost, több márkát és ízt vegyesen. Persze a minőságre mindig figyelek.
2020. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy változatos dolgokat adsz neki, így nem fog egy fix dologra rácuppanni, hanem több dolgot is el fog fogadni.
2020. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rizst vagy darát főzök tejben, azt keverem el konzerv vagy frissentartó tasakos szaftos cicakajával. Ha van főzelék vagy tészta vagy egyéb olyan étel nekünk, akkor ahhoz keverem a szószos vagy aszpikos eledelt. A cicakaja mindig más ízű. Ehhez pástétomos cicakaját vagy májkrémet teszek, egyébként ugyanolyan illatuk van. Szórok rá egy kis szárazat a tetejére. Ha végeztek és nem kérnek már ebből többet, akkor egy vastagabb szelet párizsit felkockázok meg egy kis tejet töltök nekik. Ezt kapják napjában 3x, közte meg estére, ha éhesek, akkor száraz tápot adok ropogtatni, meg még egy kis szalámit, tejet.

Szóval a fő étkezés, az a cicakonzerves keverék, a többi csak plusz, a változatosságért, kedveskedésből.

Szerintem egyáltalán nem olyan sok, vagy vegyes, változatos. Hiszen nem véletlenül van a boltokban annyi fajta eledel, tasakos, tálkás, száraz, konzerv, az ízekről nem is beszélve.

2020. jan. 3. 18:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi kaja árt nekik és a tej is!

Tönkreteszi a veséjüket és a májukat, ne adj ilyeneket nekik!

Csak macska kaját addj nekik, most a mínőségről inkább nem is beszélek csak macskakaja legyen.

2020. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tésztát tejet ne! Darát se. Nem disznó, hanem macska, meg sem tudja emészteni a keményítőt.
2020. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Semmi emberi ételt!!! Csak macskakaját. Konzervet,tápot,ritkábban alutasakost!
2020. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Főtt rizs, főtt csirke hús akár a húslevesből, főtt répa, ilyesmi mehet nekik. Tejet nem érdemes nekik adni, mert egy bizonyos életkor után fosni fognak tőle, de kevés sajttól, natúr túrótól nem lesz bajuk. Ha benti cicák, akkor nyers húst ne kapjanak, mert attól összeszedhetnek olyan betegséget ami az emberre is átmegy. Disznóhúst ha lehet semmilyen formában ne kapjanak, főleg nyersen ne. Feldolgozott disznóhúsoknál alacsony a kockázat, hogy árt nekik, de lehetőleg azt se kapjanak. Fűszeres kaják, csípős dolgok, stb... szintén kerülendők.


Tápokból bármilyet kaphatnak, azok direkt arra vannak.


Egyébként benti vagy kinti cicák?

2020. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve amit még kihagytam, szilánkosra törő csontokat, pl. csirkecsontot ne kapjanak, mert megakadhat nekik. A porcot megehetik.

[link]

Itt van még ez a lista, ez még segíthet.

2020. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor mégis én ártok nekik, igaza volt a férjemnek.

Városi lakásban élünk.

2020. jan. 4. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!