Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a cicámnak laktózmente...

Adhatok a cicámnak laktózmentes tejet? Illetve hogyan szoktassam rá a vízre?

Figyelt kérdés
A cicánk most 13 hetes és kb 2 hete van nálunk. Az elején vizet adtunk neki de azt nem akarta meginni (csak néha-néha belekostolt de többet nem akart inni belőle). Helyette adtunk neki tejet és az nagyon ízlett neki, viszont több helyen is olvastam hogy a tej nem tesz jót nekik a laktóz miatt, úgyhogy vettünk neki laktózmentes tejet és most azt szokott inni (nagyon ízlik neki). Minden nap adunk neki vizet próbaképpen de abból nem hajlandó inni úgyhogy egy idő után mindig kicseréljük laktózmentes tejre. Viszont valahogy azért még is csak rákéne szoktatni a vízre is. Egyébként száraz- és nedves tápot is szokott kapni.
2020. jan. 4. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem egyformán isznak a macskák, van amelyik nedves etetés mellett szinte soha. Nem kell neki semmiféle tej.
2020. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Csak kizárólag víz legyen neki, ha szomjas lesz majd iszik ne félj
2020. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Ez egy óriási nagy tévhit hogy a macska szereti a tejet!
2020. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell neki semmilyen tej, ha szomszaj lesz inni fog vizet.

De valóban ha kapnak nedves kaját is akkor általában nem isznak külön vizet, mert elég ami a kajájukban van.

2020. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten macskatejek.

A mi cicáink legjobban a csapból szeretnek inni. Meg kell nekik nyitni és ott lefetyelnek. De vannak már nagyon jó kis macskaszökőkutak, amik kifejezetten erre vannak és folyamatosan forgatja nekik a vizet.

2020. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van, utolsónál a pont, szökőkút kell neki, nemcsak forgatja és ezáltal folyton csorog, ami érdekessé teszi nekik, hanem tisztítja is. Igaz, néha cserélni kell a szűrőt, de úgy gondolom hasznos befektetés.

Egyébként amikor találtam egy alomnyi kismacskát és én neveltem fel őket, akkor ők sem akartak vagy fél éves korukig a szökőkútból sem inni(a saját cicámnak lett véve). Ezért vagy konzerves vagy ilyesmi nedves macskakaját kaptak vagy ha száraz tápot, akkor miután jóllaktak én is mindig megkínáltam őket laktózmentes tejjel, hogy vigyenek be folyadékot, mert száraz mellé muszáj.

Úgyhogy ha sok száraztápot eszik, akkor adhatsz neki, nem árt, esetleg felesben vízzel, ha nedves tápot kap leginkább, akkor nem baj, ha nem nagyon iszik. Egy nagy játék után ha megszomjazik úgyis inni fog.

2020. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
A tejben a macskának csak a laktóz nem jó. Ha szereti a laktózmentes tejet miért vonnád meg tőle?
2020. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Az is csinalhatod, hogy higítod vízzel és szép fokozatosan egyre több a víz egyre kevesebb a tej.
2020. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Deepstate válasza:
69%
Szerinntem ne adj neki laktózmentes tejet. Vizet pedig magától fog in ni.
2020. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megírná valaki, miért rossz a laktózmentes tej a cicának?
2020. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!