Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr cica ivartalanítás...

Kandúr cica ivartalanítás után 4 hónappal tapasztaltatok bagzásra utaló jeleket?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás utáni hónapban kicsit megviselt volt, szomorkás, nem tudom. Azután minden a régiben ment, egészen mostanáig. Úgy nyávog, mint amikor a kandúr macska hajtja a nőstényt, plusz nem találja a helyét, folyton nyafog és étvágytalan, le van soványodva, ilyenek. Nem tudom mi baja lehet, mert amúgy egyszer játszik, őrülten futkos, dübörög a ház, tarol mindent, aztán megijed dolgoktól, pedig mostanáig életében nem ijedt meg/félt semmitől soha. Aztán egyik pillanatban hízeleg, dorombol, elhempereg. Megsimizem, erre vadul nekiesik a karomnak. De játékosan, de mégse. Azután jön a hiszti, morgás, ami szintén, mintha játékra hívna, de közben mintha ideges lenne. Meg mintha zavart lenne. Bár az lehet attól, hogy folyton fejre esik.


Szóval van vmi ötletetek, vagy ez normális, nálatok volt hasonló?


2020. jan. 5. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent, hogy folyton fejre esik? Az idegrendszeri problémára utal, semmi köze az ivarzáshoz; állatorvos.
2020. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy. Játék közben, mikor behülyül és rohangál össze vissza. Van, hogy megcsúszik a padlón és nekiesik vminek fejjel, vagy fogócskázunk és rosszul ugrik.
2020. jan. 5. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek nem sok köze lehet az ivartalanításhoz, nekem elhiheted (végig csináltam már egy párat). Viszont állatorvoshoz el kéne vinni
2020. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Viselkedésprobléma miatt?
2020. jan. 5. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha lesoványodott,ahogy írtad és furán viselkedik,miért nem az az első,hogy konzultàlsz egy dokival? Egy macska nem ilyen,és nem is esik fejjel a dolgoknak. Sok macskam van/volt,de egyik se csinált ilyet...
2020. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ő azért lett 4 hósan ivartalanítva, mert jelölni kezdett.

Én meg ilyet nem hallottam még.

Egyébként kihagytam még vmit, ami szintén nagyon fura. Kézből eszik és kiskanálból iszik, úgy, hogy kanalazom neki és a szájába adom egyesével a falatokat. Mielőtt jönnétek azzal, hogy hülye vagyok és csak el van kényeztetve és hagyom, hogy kihasználjon, erre véletlenül jöttem rá, amikor két napig nem evett, csak hisztizett(nem úgy, mintha beteg lenne, hanem ahogyan akkor szokott, mikor nem tetszik neki vmi). És azóta azt csinálja, hogy kiteszem neki a kaját, megszagolja, leül és felváltva nézi a kaját meg engem. És ha mondom neki, hogy egyél, ott van, tied, akkor meg odanyávog nekem. És akkor, ha adom neki kézből, akkor dorombolva, félig csukott szemmel eszeget. Újabban van ez, kb mikor minden más is megváltozott(amiket már leírtam "tünetek").

Na ez milyen betegségre utal?

2020. jan. 6. 01:42
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem is akar magától enni, akkor valószínűleg tényleg van valami baja, najd az orvos kideríti, hogy mi!


Ettől függetlenül hozzáteszem, hogy az én ivartalanított kandúrom megmássza a szintén ivartalanított nőstényt, és hívja is, mint a "bagzó" macskák, szóval van iylen. De a tiednek a leírás alapján más baja van.

2020. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!