Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2-es mennyiségű kaja, mégsem...

2-es mennyiségű kaja, mégsem kövérek?

Figyelt kérdés

Két kölyök és egy felnőtt macska napi 4 doboz 40dekás konzervkaja + szárazkaja és egyebek?

Oké, a kölykök sokat játszanak, rohangálnak. De ez nekem irreálisan soknak tűnik.


2020. jan. 5. 23:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Anya macska már ivartalan, nyugisabb típus, olyan 4-5kiló körüli.

Kölykök 4 hósak, 2 kiló körüliek.

2020. jan. 5. 23:01
 2/19 A kérdező kommentje:
Az enyém kölyöknek nagyobb volt, mint ezek a kölykök, de ő sem evett ennyit. Fél doboz(20deka) konzervkaja mellé két kis marék száraz.
2020. jan. 5. 23:02
 3/19 A kérdező kommentje:
2x-es **
2020. jan. 5. 23:08
 4/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sok!! Mamámnak 3 felnőtt, kettő nagy kandúr és egy kisebb nőstény cicája van, akik egy nap megesznek egy konzervet, mellé tápot, és húst vagy ilyesmi. És én azt is sokszor soknak tartom, amennyit zabálnak...

Szóval a napi 40dk/macska,na az tényleg sok! Az én macskám naponta kap 2 kanál nedveset, illetve ott van előtte a száraz. Egy héten 1db kb 200g-os konzerv fogy el.

2020. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Már most is sok, igaz ez még a számokon nem látszik, de nálunk két ivartalanított kölyök cicának 1 év után már fogyóznia kellett volna, mondjuk mi is hibáztunk hogy korlátlanul biztosítottuk nekik a tápot.

Mondta az orvos hogy próbáljuk meg őket következetesen etetni, reggel 1 konzervet kapjanak 3 felé elosztva, és 30-40g táp legyen előttük délután 3 óráig míg haza nem ér valaki munkából, ha maradt a tápból akkor elrakni és este 6-7 óráig kint hagyni ha ébren vannak, éjszakára semmi ne maradjon előttük.

Az a gond hogy sokszor önmagában ez nem elég jelentős változtatás, jobb táppal is kell próbálkozni, a Royal egy belépő szintű táp, de nem elég jó ahhoz hogy biztonsággal adható legyen egész nap.

2020. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem 40deka/macs, mivel 4 ilyen fogy el 3 macsra PLUSZ a többi. Mivel 2-2 dobozzal esznek meg 3-an 1-1étkezésre naponta.

Én minden ilyen bolti konzerven azt olvasom, hogy átlag 4 kilós ciccnek napi 30deka/nap, ezek csak konzervből majdnem 2xannyit kajálnak, és még száraz meg minden.

2020. jan. 5. 23:40
 7/19 anonim ***** válasza:

Viszonyításképp: nálunk a 8 kilós dagi macska kap 35 g nedveset meg 2x30 g szárazat egész nap.


Baromira túleteted őket.

2020. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem az enyémek.

Amúgy gondoltam, hogy rengeteg, de a kérdés, hogy miért nem látszik? Hárman bezabálnak napi másfél kiló wiszkászt de azt se tudom hogy rakják magukba. Plusz kifejezetten vékonyak. Genetika? Ennyire?

2020. jan. 6. 00:59
 9/19 A kérdező kommentje:
Délután óta ezen agyalok és még mindig sehogy sincs semmi értelme ...
2020. jan. 6. 01:03
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy az eszméletlen mennyiség miatt nem bírják megemészteni, ezért csak átfut rajtuk?

80 deka egyszerre 2 kölyök és egy felnőtt macskának, azt se tudom mit kezd vele a szervezetük. 2x egy nap. Plusz még napközben kitudja mennyi száraz, mikor van ideje pihenni a gyomruknak meg minden?

A 16 kilós kutyeszom eszik egésznap 15 deka tápot meg egy 10 dekás alusat a táphoz. 2 részletben. Az 25 deka/nap. Ezek egyszerre többet esznek fejenként. 🤔

2020. jan. 6. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!