Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha a macskát télen bezárom...

Baj ha a macskát télen bezárom a fűtött garázsba?

Figyelt kérdés

nem mindig tudunk sötétedés előtt hazaérni a munka miatt, és sötétben is indulunk el.

Tegnap majdnem halálra gázolta a macskát a kocsi, amivel járok dolgozni...

nem tudom megoldani sehogy hogy csak sötétedés után engedem ki és sötétedés előtt zárom be.

főleg éjszaka megy ki az utcára, érdeklődve a többi cica iránt, mivel a túloldalon rengeteg macska van.

és olvastam hogy éjszaka vakítja el őket az autó refeltkorfénye és ilyenkor történik a gázolás.

ezért arra gondoltam, hogy nem engedném ki erre a téli időszakra, amikor későn világosodik.

Kinti cicáról van szó. Bent tartás nem lehetséges. Egy családi ház albérletéről van szó, ahol nem engedi a tulajdonos. Persze titokban így is beszoktam vinni a szobába jó pár órára, bizonyítsa be hogy bevittem :D


Egyébként 10 hónapos, ivartalanított lány.

Van egy garázs, ahol van fűtés, ott van a fekvőhelye ott kap enni.

Kegyetlenség lenne ez tőlem? Csak a macskám életét akarom megóvni, olyan módon, ahogy tudom.



2020. jan. 7. 19:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha bezárod. Néha vidd ki hámmal, legyen játék ami leköti a figyelmét.

Egyébbként sem jó ha elkóboról, és nem csak az autók miatt mondom.

Írtad, hogy sok macska van a környéken.

Fiv/felv.

Ezeket elkaphatja, ami nem túl jó.

Megtépheti kutya, vagy másik macska.


Lehet kegyetlenségnek tűnik a bezártság de hidd el sok esetben ez a megfelelő döntés.


Legyen játéka, kaparófája meg hámja. Meg természetesen víz, kaja.

2020. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem. Csak éjszakára zárnád be, vagy egész nap a garázsban lenne?

Ha utóbbi, az szerintem hosszabb távon nem egészséges a macskának, mivel nem jut természetes napfényhez. A D-vitamint biztosan pótolni kell, de a közérzetének se fog jót tenni. Ha mindenképp csak ez a megoldás lehetséges, akkor javaslom, hogy csak nappal égjen bent (a napfényhez hasonló színhőmérsékletű) lámpa, éjszaka pedig legyen sötét. Nem jó dolog a bioritmust összezavarni.

2020. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!