Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor hagynátok őket egyedül?...

Mikor hagynátok őket egyedül? Mi lesz, ha megfojtja őket?

Figyelt kérdés

Találtunk karácsony után 3 kiscicát, kb 3-4 hetesek lehettek akkor. Itt volt a hideg, jött a szilveszter, nem akartuk volna őket ott hagyni (egy bokor alatt voltak). Hazahoztuk őket, szerencsére teljesen jól vannak, az egyikőjük szeme volt picit begyulladva, de már az is meggyógyult. Viszont van két felnőtt cicánk, egy 4 éves sziámi és egy sima házi cicus, ő 2 éves. Őt a szomszédtól hoztuk el, mert nagyon rosszul bánt vele... Viszont emiatt kicsit vadabb is, mint a sziámink. Pl. simogatni csak 1-2 percig lehet, utána megunja és odacsap, megharap minket. Éjszaka is odabújik hozzánk, de akkor meg sem lehet mozdulni, mert rögtön harap, ha csak megfordulnánk. A sziámi cicánkkal is inkább megtűrik egymást csak, nem igazán játszanak, alszanak együtt (mindkettő benti cica).


Viszont amióta itt vannak a kiscicák, a házimacskánk imádja őket. Már az első este befeküdt volna közéjük (az elején egy kis bélelt fa ládában voltak fűtött takaróval), nyalogatja, mosdatja őket. A kiscicák is nagyon szeretik, folyton rajta vannak, mostmár napközben úgy alszanak, hogy bújnak a nagy cicához, előtte ő végigmosdatja mind a hármat. Ha nyávognak, akkor is azonnal szalad hozzájuk, mindehogy, hogy éppen a ház másik végében alszik-e, vagy kint van kicsit szaglászni. Egy lány macskánál ez nem lenne furcsa, de ő is, és a sziámink is ivartalanított fiú cicák... A sziámi macskánk nem foglalkozik túlzottan velük, néha rájuk néz, de inkább kerüli őket, fél tőlük. A másik meg folyton ott lenne. De félek, mert velünk még mindig ugyanolyan vad, ezért egyedül még nem hagytuk őket. Csak ugye nem élhetünk így, hogy valaki mindig felügyeli a macskákat... Még olyan kis picikék, a másik meg hatalmas (6 kg, szóval tényleg nagy).


Anyukám szerint ha eddig nem bántotta őket, nem is fogja. De emlékszem, hogy régen mamánál mikor kiscicák születtek, mondta, hogy azért nem szabad őket kivinni az udvarra (nyár volt), mert a többi macska elhordaná és megölné a kölyköket.


2020. jan. 18. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én amikor nagyon pici volt a cicám és féltem, hogy a kutyánk bántaná, ha nem vagyunk otthon (soha nem bántotta!), akkor különzártam őket, a lakáson belül.
2020. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi is ezt csináljuk, ha anyukám nem tud átjönni és mindkettőnknek dolga van. Ilyenkor általában a felnőtt macska az ajtó egyik oldalán nyávog és kaparja az ajtót, a pici cicák meg a másik oldalon nyávognak. Ezért szerintem ez nem egy olyan sokáig tartható állapot, főleg hogy én hamarosan dolgozni kezdek, és akkor nem lehetnek bezárva napi 6-8 órát. :(
2020. jan. 18. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

#2

De addigra már nem lesznek annyira picikék!:)

2020. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyedül lehet őket hagyni 1 hónap után. Ivaros kandúrok támadhatnak, ha párzani akarnak, erről nálatok nincs szó. A szelídet nem érdeklik, a vadabbat anyjuknak tekintik, és ő is védi őket, felesleges aggódnod. A picikéknek már gazdát kellene keresni!
2020. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megtartjuk őket, egyszerűen annyira édesek, hogy nem tudnánk másoknak odaadni. Főleg, hogy az elején konkrétan 0-24 velünk voltak, meg most is jönnek utánunk mindenhová, ha itthon vagyunk. Szétválasztani sem szeretnénk őket, idegennek nem bírnám odaadni, hogy aztán ki tudja, milyen körülmények között legyenek tartva. Már pár óra után is borzasztóan hiányoznak, voltunk most 3 napot pihenni a barátommal, de anyukámtól óránként követeltem a videókat, képeket, és félnaponta hívtam, hogy éppen mit csinálnak, ettek-e eleget, aludtak-e, stb. Nem tudnám őket odaadni csak úgy, szerintem hetekig sírnék.
2020. jan. 18. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
És az anyjuk hol volt a kicsiknek? Próbáltátok megtalálni?
2020. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tekintve, hogy egy bokor alatt, kartondoboz mellett találtuk őket, valószínűleg valaki kitette őket oda. Kérdeztük az arra lakókat, azt mondták, hogy nem tudják, kié a 3 cica, de már reggel óta ott nyávogtak. Az egyik szomszéd tett ki nekik kutyának való száraztápot, de még a konzervet is alig bírták megenni, nemhogy azt.. Konkrétan egy darab sem fért volna a szájukba. Szóval elhoztuk őket, mert ott megfagytak volna. Azóta már szépen kikupálódtak, esznek is rendesen, meg tényleg lefoglalják nagyon az embert, simán elmegy az idő csak azzal, hogy nézzük, ahogy játszanak, szaladgálnak fel-alá.
2020. jan. 18. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nagyon jó ember vagy az biztos, és hogy aggódsz a cicákért! Minden jót Nektek!
2020. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!