Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a macskámat hogy ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy nagy beépített tolóajtós ruhasszekrenyunk. Mivel toloajtos, a macska megtanulta hogy kell eltolni és kinyitni. Folyamatosan minden nap felugrik a polcokra benne és kilöki a ruhaimat, rájuk fekszik, sőt egy kettőt kiszakított. Nagyon idegesítő, minden egyes nap újra vissza kell őket pakolni na meg kimosni mert ha rajtuk ül hosszú ideig igenis lesz “szaga”. Macska pedig hosszúszőrű, így azt lehetetlenség lepucolni.

Mindig becsülöm az ajtót, megszidom (erőteljesen raszolok), olyankor lapít tehát tudja hogy rosszat csinált. Megutni sose ütöttem és nem is fogom így más megoldás erdekelne..

A macska távoltartó spray nem hat. Illetve a ruhaimat nem is fogom vele befujni. Rengeteg játéka van, sokat foglalkozunk vele. Általában éjjel csinálja ezt, vagy néha napközben.


Bármi javaslat?


3 éves ivartalanitott perzsa kandúr cica.


2020. jan. 22. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

"igenis lesz “szaga”"

Milyen szaga? Lehugyozza?

Nekem az egyik macskám kinti benti, mégsincs semmi szaga. Ha ráfekszik valamire, nem hagy semmilyen nyomot maga után pedig kint is járkál.

Lehet van valami betegsége a macskádnak..


Amúgy meg rakj oda valamit a szekrény elé hogy ne tudja kinyitni.

Ha otthon vagy, és látod hogy nyitogatné akkor szólj rá, esetleg vizes spriccolóval spriccolj felé.

2020. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem gyerekzár van a ruhásszekrényem ajtaján, hasonló okok miatt. Azóta nem mennek be a cicák.
2020. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Kipróbálnám, hogy direkt kinyitom. Be is teszek neki egy jó kis fekhelyet. Akkor lehet, hogy nem lesz már érdekes neki.

Meg szerintem direkt szívat, mert tudja, hogy erre mérges vagy.

Egyébként meg zár.

2020. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem lehugyozza, lehet téged meglep de a macskanak nincs friss öblítő illata :) a ruhaimon pedig azt szeretem.


Ilyen tolóajtóra nem láttam még gyerekzarat de akkor körbenézek.

Köszönöm a válaszokat.

2020. jan. 22. 13:04
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként simán esélyes hogy direkt csinálja :D

Elindul, mindig visszanéz rám hogy figyelem e (én ezt a szemem sarkából látom), majd csendben eloson. Tehát tudja nagyon jól hogy nem szabad.


Az alsó szintre (ahol cipők lennének) van neki berakva egy kis pokróc de oda természetesen nem megy.

2020. jan. 22. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg meglep, úgy látszik akkor nekem ritka különleges macskáim vannak.
2020. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Valahogy nekem sem büdös a macskám. Max a macskabudi szokott büdös lenni olyanoknál akik nem takarítják.
2020. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem babaillatú a cicám.

Amúgy ugyanezt csinálja, de ő úgy nyitja ki, hogy dörömbölve kaparja, csak úgy dübörög a ház:D Nálam még inkább csinálja a vízipisztoly hatására. Rohanok, lelövöm, ő elrohan és a sarokból les. Ha elmegyek kezdi elölről amint hallja, hogy megyek elrohan majd vissza:D Egyszer direkt nyitva hagytam, bemászott és becsuktam, akkor meg kifele dörömbölt:DD Erkélynél ugyanez, ki akar menni, bentről kapar, ha kiengedem és behajtom az ajtót, hogy ne álljon nyitva, mert hideg van és már szellőztettem, akkor meg egyből kapar kintről:DD

2020. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na tisztázzuk, nem mondtam hogy büdös a cicám :D csak benti cica, ki nem megy, de néha mintha az alomtól lenne “szaga”. Meg alapból ha ráül a frissen mosott ruhára, annak utána nem lesz már öblítő illata, ennyi a sztori. Ez zavar a legkevésbé, az már annál inkább hogy minden nap hajtogathatok 50 pólót meg nadragot.


Utolsó: nagy arc a cicád neked is😂😂 egyszer én is becsuktam a szekrénybe, de ő szerintem még orult is neki, bent aludt egy jót..😂😂

2020. jan. 22. 23:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyerekzár vagy ragasztószalag. Nekem az utóbbi vált be, mert az enyém is rendszeresen kinyitogatta az ajtót, és átrendezte a ruháimat.


Akkor ragasztottam be. Nem túl szép, de hamar leszokott róla. És igen, minden egyes kinyitás után, újból leragasztottam. :D azóta sem nyúl hozzá.

2020. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!