Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ujdonsült cicatartókent a...

Ujdonsült cicatartókent a tüzelessel kapcsolatban kérdeznék, aki ismeri a lefolyását írna?

Figyelt kérdés

Ha a cica csak dörgölőzik még , de nem nyávog ,viszont valószínüleg kezdődik a tüzelés, akkor magáhiz engedi már a kandúrt? Vagy csak a tipikus popsiemelgetős tünet az igazi tüzelés tünet?

Ilyebkor párzas esetén mennyi idő mulva múlnak el?

( 7 honapos lany cicánk par napja nagyon simulekony, ma délelött tipikus fenekemelős póz is volt. Ivartalan kandúrunkkal maradt itthon kettesben,míg elmentem gyógyszerért neki, mert azbő műtetjet csak márciusban tudják vallalni.) Előre is köszönöm.



#macska #ivarzás lefolyása
2020. jan. 28. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Érdemes lenne haladéktalanul elvinni orvoshoz, és amint lehet, azonnal ivartalaníttatni.
2020. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mint írtam voltunknorvosnál, aki azt mondta márciusban vigyuk vissza akkor tudja csak ivartalanítani, 40 km környéken más meg egyáltalan nem foglalkozik vele ( 3 allatorvos van összesen ebben a körben) addig viszont muszaly szegény szenvedését csillapítanunk. Amennyire tudjuk nem engedjük ki, de nehéz megértetni a 3 évessel hogy nem szabad kiengedni a cicát mint eddig.
2020. jan. 28. 14:58
 3/19 A kérdező kommentje:
A kérdéseim azert írtam mert mire hazajöttünk kevésbé volt felspanolva, lehetséges hogy az ivartalanított kandur letamadta? Es sajnos megesett hogy 10 percet volt kint tegnap mer a kislanyom kiengette míg elmentem mosdóba.
2020. jan. 28. 15:01
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Tőlünk hiába kérdezel, ha úgy hiszed, márciusig megússzátok, addig bőven felcsinálják. Mit tesztek majd a kiscicákkal, agyonütitek vagy elássátok őket? Mert ha MOST nem ivartalanítsz, érkezni fognak.
2020. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Normális vagy? Mért tennekbilyet kiscicakkal?

Azon vagyok hogy ne legyenek kiscicai, a kandúrt sem veletlen ivartalanítattuk akkor kertuk az idöpontot a lanynak.

Ha mégis kiscicai lesznek akkor mindet ivartalanítatjuk és ugy keresnenk nekik gazdát.

Arról viszont nem tehetek hogy hirtelen ért az ivarzás hisz azt a tanácsot kaptam ha latom a tüneteket addig gyógyszert adjak neki. Na de nem volt feltünő csak gyanízottuk.

2020. jan. 28. 15:08
 6/19 A kérdező kommentje:
Addíg amig sorra nem kerül a mütét. Örülök hogy egyaltalan talaltam orvost a aki vallalta.
2020. jan. 28. 15:10
 7/19 A kérdező kommentje:

Eddig a lany cica csak dorgolozott. Semmi nyavogas vagy hempergés semmi. Ma délelott kezdte azt ami felreismerhetetlen. Mint ismétlem ÚJDONSÜLT cicatartó nekem ez nem tünt fel ,de jobbnak lattuk bentartani.

Most márciusig fogja folyamatosan kapni a gyogyszert.

2020. jan. 28. 15:17
 8/19 A kérdező kommentje:
Azért nem semmi felfogas hogy aggodom a macskáert hogy most adjam e a gyógyszert vagy se vajon tehnap azalatt a kis ido alatt míg kiengedte ,mar magahoz engedett e kandurt, és ki vagyok kialtva kb kiscicagyilkosnak. Már banom hogy kiirtam.
2020. jan. 28. 15:34
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer felesleges, több hét, mire hat, megelőzésre van, nem tüzelési időszakra. Ráadásul úgy néz ki most tüzel (legalábbis kezd), ezt elnyomni már nem tudod a gyógyszerrel. A tüzelés kb 2 hét, addig bent kell tartani. Az ivartalan kandúrtól nem tud vemhesülni, viszont ilyenkor mindent megtesz, hogy kandúrokkal randizhasson. Ha kiszökik, vemhesülni fog.
2020. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: vemhesen is lehet ivartalanítani, tehát ha vemhesül és márciusban viszed ivartalanítani, megcsinálják így is.
2020. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!