Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbefogadott, félős cica...

Örökbefogadott, félős cica esetén segít a Feliway? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1,5 hete menhelyről fogadtunk örökbe egy 1 éves cicát, aki érthető és természetes, hogy fél az új környezettől.Benti cica, és előtte még nem volt állatkánk, így kicsit nehéz rájönni, hogy mi is segítene rajta. Normálisan eszik, az almot is tökéletesen használja, nem karmol össze semmit,de nagyon fél és az ágy alá menekül.

Persze estére mint minden cica felélénkül,játszik stb.,de mindezt egyedül.

Ha pl ölbe vesszük(ritkán és nem erőszakoskodunk), sok-sok simogatás után dorombol(amúgy is sokszor simogatjuk), de egyik pillanatról a másikra fel kel és az ágy alá bújik.

Így megismételném a kérdésem.Mik a feliway-es tapasztalatok vagy milyen egyéb módszert tudtok javasolni?



2019. ápr. 3. 13:59
 1/7 veruskakukucska válasza:

Hagyd őt, hogy magától közeledjen, kell idő, míg megszokja a helyét, legyél türelmes és bízd rá, engedd, hogy ő döntse el, mikor mihez van kedve. Tök egyéni, meddig tart ez, akár hónapok is lehet.


Nálunk bevált a barátkozáshoz a horgászbotos játék, olyankor teljesen megfeledkeznek mindenről és azok is együtt játszanak, akik amúgy nem haverok.


A Feliway-ből ne a simát (classic) vedd, hanem a másikat (Friends), nekünk az nagyon bevált.


Ha belefér még egy cica, akkor én javaslom, hogy szerezz be egyet, ketten sokkal jobban ellesznek. Az azonban fontos, hogy ő válasszon. Neki kell majd együtt élnie a másikkal, fontos, hogy elsőre szimpatizáljanak egymással.Ha a menhelyen esetleg volt játszótársa, akkor azt meg tudod szerezni. :)


Sok boldog,játékban gazdag életet kívánok nektek és főleg jó egészséget!

2019. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen fölösleges ilyeneket venni. Rengeteg utcáról befogott cicát szelídítettem már meg ideiglenes befogadó gazdiként, és sohase használtam ilyen termékeket. E nélkül is megszokja majd az új helyét a cica. Mivel menhelyi volt, és már 1 éves, ki tudja, mi mindenen ment keresztül, természetes, hogy kell neki pár hét. De egyébként is minden cica más-más személyiség, valamelyik alapból nem bújós, nem szeret ölben lenni vagy épp ijedősebb. Cicát örökbe fogadni olyan, mint gyereket vállalni: teljesen zsákbamacska (no pun intended), nem feltétlenül olyan lesz a személyisége, amilyet elképzelsz magadnak.
2019. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált. Eleinte én nem akartam semmi ilyesmit, mert jajj csak a szer miatt lesz más. A mi macskánk hatványozottan pánikolósabb volt, mint a tied, majdnem 10 hónap volt, mire eĺjutottunk odáig, hogy ölbe lehet venni és nem menekül el rögtön. Azt is csak a lakás egy meghatározott pontján. :)

Mi a Classicot használjuk, kb 3 hónapig ment egyhuzamban, én csak ajánlani tudom. Nem fog megváltozni tőle a cica személyisége, aki levegőcica, az az is marad :), de sokat segít az alapvető gátlások feloldásában.

2019. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen bevált a Feliway, és a Classicot kell venni, mert az való erre, a feliway friends arra való, ha kettő darab macskát akarsz a háztartásban összebarátkoztatni (magyarul hozol mellé még egyet, de azt ne tedd! - még jó darabig, korai lenne, amúgy se örül neki minden macska). A feliway honlapjan le van írva minden.

Nekünk állatorvos ajánlotta, először szilveszteri petárdázásra, azóta viszont költöztünk, amikor nagyon hasznos volt, és voltak egyéb stresszhelyzetek is, felújítás, meg ilyenek. Csak ajánlani tudom. Egyébként kb. a leghatékonyabb termék, a macskák 98%-ánál beválik, és hatásos.

A zoopluson most megint van és jó árban, egyébként érdemes rákeresni az árára, fressnapfben állítólag akciós, de normálisan ott nagyon drága.

[link]

[link]

zooplus.hu


Még azt javaslom, hogy közeledjél te is hozzá nyugodtan, alkalmazkodva a macska igényeihez, reakcióihoz.


#2 változnak az idők

2019. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szokták még a Cestal-t is ajánlani.
2019. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem Cestal, hanem Calmex.
2019. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Végül vettél?
2019. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!