Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon tartása, gondozása,...

Maine Coon tartása, gondozása, etetése stb? Oltások, ivartalanítás stb?

Figyelt kérdés

Linkelhettek is és tapasztalatokat is várok!

Minden segítő válaszért megy a zöld kéz!

Előre is köszönöm mindenkinek!


2020. jan. 30. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Ő egy nagyon kedves tenyésztő, szívesen segít ezekben a kérdésekben.

2020. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Mire vagy kíváncsi pontosan? Hogy ezek mennyibe kerülnek?

Nekem volt eddig 3 ilyen macsekom. Elég kényes állat,minőségi ételt kapott mindegyik hogy a bundája szép.fényes legyen és ne hulljon olyan durván, az oltásokat természetesen mindegyiknek beadattam, sok oltás kell nekik minden féle betegségre stb..

Gondozni természetesen ugy kell mint bármelyik más macskát,szeretni dédelgetni stb, de nem igényel több figyelmet a többi fajtánál. Én a 3-ból 2-t ivartalanítottam,ez a folyamat is ugy ment és annyiért mint a többi fajtánál, a 3-ik cicámat egy hónap mulva fogom vinni ivartalanításra.

2020. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem a költség érdekelt, hanem, hogy Ti hogyan éltetek vele együtt, mivel etettétek, hányszor, fésülés, fürdetés stb, hány db oltást adattatok, ivartalanításról vélemény ezzel a macskával kapcsolatosan stb.

És meséljetek a cicusotokról! Milyen a természete(nem a nagykönyv szerint, hanem a tietek konkrétan miket csinál, kedvenc kajája, mire vagy "képtelen" megtanítani stb:)

(Volt egy valamilyen cicám, akit utcáról mentettem nagyon picike korában, felnőttként nagyon hasonlított a maine coonra. Érdekel, hogy milyen hasonlóságok voltak, illetve gondolkodok egy ilyen cicában. Tényleg 1 méter hosszú felnőttként és 10kg? Mert az én cicámnak is ilyen nagy bundája és bojtos fülecskéje és nagy mancsai voltak, és ő 90cm volt fejtől farokig hosszan és 7,5kg.)


Köszönöm az eddigi válaszokat és ha írtok, akkor azt is :)

2020. jan. 30. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem perzsa cicám van, de a szomszédnak volt egy gyönyörű maine coon cicája, csak ősszel elköltöztek családi házba. Nagyon szép cica, fiú, és 12 kg! Cirmos, fehér zoknikkal, nagyon szelíd óriás, bármikor megsimogathattam. Ennyit tudok csak. :)
2020. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én augusztusban hoztam el a macskámat, kandúr és törzskönyves.

Etetéssel kapcsolatban mindig van előtte száraz táp és friss víz. Konzervet nálunk csak reggel kap. A taurin tartalom a legfontosabb a táp és a konzerv esetében, arra ennek a fajtának nagy szüksége van a szíve miatt. Nyers húst soha, semmilyen körülmények között ne adj neki! Csirkemellet párolva kapja, de a miénk nem eszi meg, inkább csak játszik vele. Húst, ha neki szánod, ne fűszerezd. Sok dolgot nem ehet meg, de van egy Maine Coon Rajongók csoport facebookon, ott minden fajtával kapcsolatos kérdésedre választ adnak. Tenyésztők is :)

Oltás: mivel benti cica, ezért évente egyszer elég a kötelező oltásokra elvinni. Ha ki szoktad vinni sétáltatni, akkor érdemes kombináltat adatni neki.

Fésülés: heti három alkalom, van aki naponta fésüli, ki mennyire látja jónak :)

Fürdetni leginkább csak akkor kell, ha beszennyezi magát valamivel, mivel nem mindegyik tűri jól, felesleges ezzel stresszelni magadat és a macskádat is. Én olyankor szoktam vizes ronggyal megmosdatni, amikor a hosszú szőre kakis lesz. Sajnos előfordul, leginkább akkor, amikor hasmenése van :( Meg akad olyan is, amikor beleül a kakiba, mert olyan jól eltemeti, hogy elfelejti, hol van :D 6 hónap alatt 3 alkalommal volt ilyen, de nem vészes :) Azt jobban tűri, mint a fürdetést, a törlőkendő meg semmit sem ér ebben az esetben.

Ivartalanításról vélemény? Meg kell tenni :)

Természete... húha... A miénk elég vegyes személyiségű cica. Nem ölmacska, nem fog simiért könyörögni, azt felejtsd el. A miénk még el is húzódik, ha nincs hozzá kedve. Imád játszani. Ha többen éltek együtt, egy emberhez fog ragaszkodni. Mindenkit szeret, de azzal érzi magát a legjobban, akihez a legjobban ragaszkodik. Nálunk én vagyok az. A ruháimon és a helyemen fekszik, amikor dolgozom, csak velem hajlandó játszani (másokkal is, de nem olyan aktívan, velem teljesen beleéli magát). Szeret követelni dolgokat. Kapar az ajtón, amikor éppen tornázom és nem engedem be, mert nincs időm utána rohangálni, ha felmászik valamerre :) Szeret az egész lakásban ténferegni, amint megszokta az új helyét,mindent fel akar majd fedezni. Idegenektől tart kissé, de hamar haverkodik. Persze, eleinte minden új emberhez óvatosan közeledik, de pár óra múlva már nem fél.

Nem láttam képet a cicádról, így nem tudok válaszolni. A Maine Coon hatalmas cica,1 éves korára elérheti a 9 kg-ot is, de 3-5 éves koráig nő. 12-15 kg is lehet a kandúr, Amerikában legalábbis, az európai változat kisebb szerintem. A miénk 8 hónapos, jelenleg 5,5 kg. Farkától a fejéig szerintem megvan az 1 m.


Ha ilyen cicát veszel, nagyon a zsebedbe kell nyúlni. 130-150 ezer általában az ára, de nagyon alaposan körül kell nézned, kitől érdemes megvenni. Egyébként, szerintem megéri :) Az árát nem hozza vissza, kétpofára zabál, de imádom, ő a mindenem. Cirmos, kék-ezüst, fehér zoknikkal a mancsai végén, hatalmas, fehér gallérral és nagyra nyílt szemekkel :)

2020. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!