Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macska ajánlott kezdő...

Melyik macska ajánlott kezdő macskatartónak?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani egy cicát, de nem tudom eldönteni, hogy milyen fajtát válasszak. Lehetőleg olyan fajtát szeretnék, ami nem hullajtja nagyon a szőrét, illetve kedves és bújós fajta. Még kölyökként fogadnám örökbe.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 1. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ingyenest.
2020. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Ne fajtatiszta cicában gondolkodj. Menj be egy menhelyre, és nézz körül a gazdira várók között. Ha egyikbe sem szeretsz bele, akkor valószínűleg (még) nem való neked macska.
2020. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Kölyökmacska nem lesz bújós meg kedves, kamaszodva kibírhatatlanok pár hónapig, harapnak, karmolnak, agresszíven játszanak, szétszedik a lakást, ha nem volt még macskád, lehet, hogy vissza fogod vinni, mert nem fogsz tudni mit kezdeni vele. Nem nevelhető úgy, mint egy kutya. Nem jó, hogy ilyen elvárásokkal indulsz neki, rossz vége lesz.
2020. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
A macskáknál a bújósság nem fajtafüggő. Nekünk volt orosz kék cicánk, ami elvileg bújós, mégis utálta, ha hozzá nyúlt bárki. Ha kedve volt, dörgölőzött, de akkor sem lehetett felvenni. Egyféleképpen lehet biztosan bújós cicád, ha elmész egy menhelyre, beülsz a cicák közé, és megvárod, hogy valamilyen felmászik az öledbe. Az bújós lesz.
2020. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Kedves utolsó: ha tk nélküli, sárga szemű, szürke (nem kék!) színű "orosz kék" macskád volt, amit annak vettél, ne csodálkozz. Nekem fajtatiszta, tk-s orosz kék macskáim vannak, és a tenyésztőnek is azok voltak, akitől vettük. Mindegyik bújós tündér volt!

Ha fajtatiszta macskát szeretnél, tényleg fajtatisztát vegyél rendes tenyésztőtől, mert a bújósság oké, hogy fajtajelleg, de ha nincs meg a kellő szocializáció, akkor hiába.

Én javaslom az orosz kékeket, ha gondolod, küldök valódi, megbízható tenyésztőt, akitől mi vettük a mi drágánkat. :)

De azzal számolnod kell, hogy egy fajtatiszta cica ára 150 ezernél kezdődik, határ a csillagos ég. Ha nem szeretnél ennyit rááldozni, én is a menhelyet javaslom, ott is vannak gyönyörű, hálás kölykök! :)

2020. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Mindjárt itt lesz a kismacska-szezontetszik itt valakainek, vagy nem.

Macskától függ, van amelyik az orrodat is leharapja, meg olyan is volt, amelyik 3 hetesen bújt meg dorombolt.

2020. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!