Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskák születtek. Hány...

Kismacskák születtek. Hány hetes koruktól lehet őket megfogni? Vagy mikor ajánlott? Csak mert nem szeretném ha az anya macska emiatt megölnéa piciket.

Figyelt kérdés
2019. máj. 28. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
2-3 naposan meg lehet fogni őket, nem fogja elutasítani a szag miatt a kölykét, de azért kézbe ne vedd őket, ha nem muszáj.
2019. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pár órásan is megfogtam, megnéztem a nemüket mert már ismert az anyamacska, hónapokkal korábban befogadtuk. Nem féltette, abszolút, néha nem örült, hogy hordozzuk őket. Valami állat megölte neki, csaknaz maradt meg, amit álpandóan hordoztam, ember szaga volt...


Nem öli meg őket, legrosszabb esetben nem gondozza, vagy átpakolja.


Szerintem várd meg, hogy kinyissák a szemüket, addig nem ajánlott bántani.

2019. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hozzáérni, mikor már kinyílt a szemük(8-14napos kortól), előbb csak akkor szabad simogatni, felvenni őket, ha az anya elég szelíd és bízik benned. Ez leginkább az anyán és a viszonyotokon múlik. A bizalmat pedig hunyorítással tesztelheted, ők így mutatják ki. Ha vissza hunyorít, meg van a bizalom. Hunyoríts az anyára párszor, mikor a kicsiket simogatod és nem lesz gond.
2019. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kinti macska, és kint vannak a kölykök valahol/kamra, padlás, melléképület, stb./akkor ne simogasd, ne zaklasd őket, mert féltésből az anya el fogja vinni őket máshová, ahol esetleg nem lesznek biztonságban.

De ha lakásban vannak, nincs ez a veszély, simogathatod óvatosan.

2019. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!