Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vágjam le a szőrét?

Hogy vágjam le a szőrét?

Figyelt kérdés
Perzsa cicánknak sokszor beleragad a kaki a szőrébe. Nem engedi hogy levágjam a feneke körül, nagyon harcol, harap, karmol, dobálja magát, hangosan "sír", ketten nem tudjuk lefogni. Le kellene vágni egy kicsit a szőrét, mert már össze van ragadva, összeáll és nagyon kemény csomókban van. Teste többi részén engedi magát fésülni, ápolni, de ha közelítek a fenekéhez teljesen megvadul. Ivartalanított kislány cica, 9 hónapos.
2020. febr. 9. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Oh mi úgy csináltuk, hogy hegesztő kesztyű fel a férjemnek, macska lefog én meg nullás géppel lenyírtam.
2020. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Vagy bátrak lesztek és munkáskesztyűben megoldjátok, vagy kutyakozmetika, ahol bebódítják és lenyírják.
2020. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Betekered a cicát egy plédbe, csak a feneke legyen kint, valaki fogja a cicát, te meg gyorsan körbenyírod. Csak vigyázz, levegőt azért kapjon!

Másrészt én is szakemberrel csináltatnám.

2020. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

4-es vagyok

Mire elküldtem a válaszom, felmerült bennem több kérdés.


Mivel etetitek azt a cicát, ha olyan állagút kakál, ami körben összekeni a szőrét?

- Két perzsacicám van, habtiszta fenékkel, szabályos kis hengereket, vagy bogyókat kakilnak.

- Hogy lehet, hogy a cicád nem tisztogatja magát?

Az enyémekre ha csak ráesik egy pötty akármi valahonnan, órákig mosakszanak.

2020. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha adsz neki tejet, vagy májat azt szüntesd be, mert mindkettő meghajtja az arra hajlamos macskát.

Mi tejet nem adunk a cicáknak, de a májjal is ezt tapasztaltuk, legyen az nyers, főtt vagy sült.

Más macska meg állítólag következmények nélkül eheti.

Mindenképpen az étkezését kellene rendbe tenni, mert havonta nem lehet birkózni szegénnyel, még a végén idegbeteg lesz, vagy sokkot kap.

2020. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A cica csak száraz tápot eszik, abból is nagyon jó minőségűt, amit a tenyésztőnél evett. Nem is volt semmi baja addig, amíg a párom ki nem találta, hogy adjunk neki nedves ételt is, mert szegény csak szárazon él. :( Na, itt jött a baj, már rájöttünk, sajnos a cica kárán. Hasmenése lett. Visszatértünk a száraz ételére, megint csak azt kapja, elmúlt a hasmenése. Sajnos mi rontottuk ezt el, nagyon sajnálom a cicát, de meg kell oldani a szőre tisztítását valahogyan. Megpróbálom ahogyan írtátok, köszönöm a jó tanácsokat!

2020. febr. 11. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!