Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj lehet, ha ivartalanítás...

Baj lehet, ha ivartalanítás után túl eleven a cica?

Figyelt kérdés

Kedden délután lett ivartalanítva a fél éves kislány cicám. Rettegtem, hogy viseli majd a lábadozást, mert ismerősöm nőstény cicája utána két hétig félrevonult, duzzogott, nem evett.

Ezzel szemben az enyém már másnap jó étvággyal falt, játszott is, még ha óvatosabb mozdulatokkal is, mint máskor, de ma már arra keltem, hogy szokásos reggeli rohangálásukat rendezik a "kandúr" cicámmal, és a frissen műtött pici lány a legaktívabb; semmi jelét nem látni, hogy zavarná a műtéti seb a játékban.

A sebe nem váladékozik, látszólag nagyon szépen gyógyul, nem is piszkálja.

Kell attól tartanom, hogy árt magának ezzel a sok játékkal?


2020. febr. 13. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem piszkálja, nem lesz gond. Lakásból ne engedd ki (ha kijárós lenne esetleg), hogy ne akadjon fenn vele kerítésen, fán, akárhol, de lakásban jó esetben nem tud akkorát rallyzni, hogy baja legyen, hacsak nem birkóznak össze, hogy a másik macska beleakadjon.

Ellenőrizd napi szinten, ha olyannak látod, mint most, akkor nincs gond. :)

2020. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szobacicák, ezt elfelejtettem írni. :) A varrat kiálló része olyan 1-1 cm, remélem, az nem akad bele neki semmibe.
2020. febr. 13. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta, lett is koldokserve.

Újra műtötték már jól van.

2020. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha túl twelve.
2020. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!