Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van az ivartalanításnak...

Van az ivartalanításnak kockázata? Mi van, ha nem kel fel többé? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Most vittem a lány macskámat ivartalanítani, ott kellett hagynom és kb. 3-4 óra múlva mehetek érte, azt mondtàk felhívnak. Nagyon aggódom, mi van ha valami komplikáció lép fel?
2020. febr. 14. 08:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

48%os, attól hogy szakembernek írod magad állatorvos helyett, még tudjuk, hogy ugyanaz a troll vagy. Igazán eltakarodhatnál már innen, minden kérdésnél nyomatod a hülyeséget, tökmindegy, mi a téma.


Kérdező, az ivartalanítás rutinműtét, nem lesz semmi gond. :) A papírt biztonsági okokból íratták alá, ha te mész műtétre is van ilyen, megismerted és tudomásul vetted a kockázatokat, blabla.

Az ivartalanítás hiánya sokkal veszélyesebb, mint a pár órás altatás, hormon és ivarszervi betegségek tömkelege az, amit most megelőztél vele. A stresszt nem is említve, amit az állandó tüzelés jelent. :)

Arra figyelj oda, hogy az altatás után zavarodott lesz, vigyázz, hogy ne törje össze magát (nálunk minden szekrényt lefejelt, mert menni akart, kúsztam utána a padlón, mint egy kisgyerek után...), meg ne kapjon se enni, se inni, amíg nincs teljesen magánál.

Illetve logikusan a varratokra figyelj oda a gyógyulási időszakban, ne piszkálja, ne ugráljon nagyon.

Nem lesz semmi gond. :)

2020. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
#12-nél a pont, minden ivartalanított cicánk 17-19 évig élt.
2020. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem az én döntésem volt, elöször nagyon ellene voltam, de aztán belementem, mindegy miért. A cica amùgy már otthon van, túlélte az operációt szerencsére. Még kábult és hány is, remélem jobban lesz.
2020. febr. 14. 12:21
 14/20 anonim ***** válasza:
A hányás normális ébredés után, de gondolom ezt a doki is mondta. :)
2020. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is lány cicánk van, két hete volt a műtétje. Mikor otthagytam, nagyon sírtam kint a rendelő előtt, majdnem visszamentem érte... Reggel kellett vinni, és este 7 után szóltak, hogy lehet menni érte. Feküdt a hordozójában, aludt... Hazahoztuk, alig tudott kijönni a hordozóból, mindig elesett. Egész éjszaka aludt, hajnalban pedig kérte a reggelijét. :) Így még hajnali reggelinek nem örültem. :) Nagyon jól viselte, két napig lassabban ment, nem ugrált sehová, de evett, ivott. Most már teljesen jól van, a varratokat is kiszedték már! Nyugodj meg, nem lesz semmi baj, hétfőre már teljesen jól lesz meglátod! :)
2020. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Huh, tiszta ideg voltam én is, ott is maradtam a szomszéd szobában, nem akartam otthagyni. Utána sírtam mikor hányt meg nagyon sz.rul volt. De másnapra már kb minden oké volt vele, azóta meg újra kiscica (1,5 évesen lett műtve). Örökgyerek, imádom.

Túl vagyunk azóta még két lányka ivartalanításán, azt már icipicit jobban viseltem, de nehéz volt az is.

2020. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
5%
Nagyon szeretem amikor tökös (vagy csak annak gondolt?) emberek bizonygatják milyen rohadtul jól járnak az általuk töketlenített "kedvenceik" :D
2020. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17, ezt még gyakorold, nőstény macskákról beszélgetünk. ;)
2020. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha a műtétre gondolsz, van persze, minden műtétnek van rizikója, de ha egészségesen, akkor nem lesz gond.


Ha magára az ivartalanításra gondolsz, igen, annak is vannak hátrányai, csak itthon valamiért nem divat erről beszélni.

2020. febr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
20%
#18-as! Nem a 17-.nek, talán neked kellene olvasni és értelmezni! NEM csak macskákról beszélünk, és IVARTALANÍTÁSRÓL van szó! Tudod az mit jelent?????
2020. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!