Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fehér a macskám nyelve és...

Fehér a macskám nyelve és ínye. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
kb.1 éves ivartalanított nőstény. az utóbbi időben sokat fogyott és étvágytalan is. akinek van tapasztalata ezügyben az kérem írjon.
2010. júl. 23. 17:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
bolhás lehet, mert szokott vakarózni. volt rajta nyakörv, de már letelt a hatóideje, levettem és tartottam egy kis szünetet. tegnap tettem rá újat. remélem ez megoldja a problémát.
2010. júl. 24. 08:03
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor vérszegény, nem ártana orvoshoz vinni.
2010. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez úgy hülyeség ahogy van,mármint az,hogy a macskát csak úgy vállaljon az ember,hogy képes több százezer forintokat rá költeni...Érdekes módon több száz évig elvoltak dokik nélkül az állatok,10 de max 15 éve ha megy ez a nagy "rosszul fingik vigyük orvoshoz" felfogás.Ha olyan baja van,nem mondom,hogy ne vigye el az ember de pár ember felfogása szörnyű...Első tippre nekem a vérszegénység ugrott be,ha úgy van helyes étrenddel még kezelhető is de azért ha gondolod elviheted dokihoz kivizsgáltatni,főleg hogy nemrég mint írtad elég súlyos betegsége volt.
2010. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Milyen több százezer? Szerintem senki nem mondta, hogy ennyi pénz kell. (de mindjárt visszaolvasom)

Én pl egy ötezrest tartogatok a kutyám kiskönyvében, és ha orvoshoz kell vinni, akkor az a fedezet. Jól jött, amikor egy b@rom elütötte, és a lábát össze kellett varrni, meg gallért kapott :)

Ez a pénz évente elfogy, hiszen egy vezsettség elleni oltást mindenképp kap, és akkor kerül bele a könyvbe egy másik ötös. Több százezer forintról szó sem volt soha, annyit magamra sem tudnék költeni...


a "rosszul fingik"-résszel mélyen egyetértek amúgy.

2010. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jaja, megvan a százezres.

Az valóban túlzás, de van az a beavatkozás, amiért elkérik. Vagy altatás. :(

2010. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

En is egyet értek azzal, hogy nem kell minden aprósággal az állatorvoshoz rohanni. De egy: Hogy dontod el, hogy az adott tunet vagy tunet csoport mennyire veszelyes az allat egeszsegere? (hiszen nem tudja elmondani, ha fáj, hol faj)

Kettő: Valóban az életével játszol ilyenkor, mert a macska köztudottan rejtegeti a betegséget, ha látható jelei vannak, akkor mar tényleg baj van. De egy jo gazdi észreveszi a legapróbb változásokat is (mint ahogy a kérdezi is eszre vette, hogy baj van).

Harom: Semmibe nem kerül felhívni egy (ket, három) állatorvost es elmondani a tüneteket. Mivel a tavgyogyitas meg nem működik, valószínűleg azt fogja javasolni, hogy vidd el, hagy nezzen rá (ekkor mar lehet kérdezni árakról, lehet szolni, hogy igy vagy úgy állsz anyagilag). A legtobb hitelez, ha baj van, mert szerencsere azért sok orvos van, akut igenis az állat érdekel.

Es végül: Ez marnem az a kategória, amikor kis vitaminokkal otthoni boszorkanykonyhaval megoldható! Fogyott, étvágytalan, es az ijesztő tünet a fehér iny, nyelv. En ezzel mar rohannék!


De pl amikor elkezd tüsszögni, megemelem a vitamin adagot hátha, ha nem múlik vagy taknyosodik azonnal orvos, mert ő ugyan úgy szenved ettől, mint amikor mi betegek vagyunk. Csak éppen volt hogy egy napi tüsszögés után este allatorvos, kapott egy szűrit, es másnapra kutya baja sem volt. Amikor meg itthon kuserletezgettem hetekig szenvedett a náthától (mar vereset tüsszögött) rengeteg antibiotikum, orrcsepp, szemcsepp....úgyhogy soha többet!


Es igen, mi itt a kepzett csodadoktorok, majd jol megmondjuk a tutit, addig is hagy szenvedlyen tovább az a szerencsétlen! (itt most nem konkrétan a kerdezore gondolok!)

Ettől függetlenül, tényleg anemia lehet, ami tibb súlyos!!! betegség tünete!


Es meg vmi!

HA EGY ALLAT ÉTVÁGYTALAN, MEG FOGY AKKOR IGENIS BETEG ES ORVOSRA VAN SZÜKSÉGE NEM ARRA HOGY SOK IQ BAJNOK A SZÁMÍTÓGÉP ELOTT ÜLVE KEPZETLENUL OSSZA AZ ESZT ES JATSZON AZ ÉLETÉVEL, AKARMENNYIRE JO SZANDEK VEZERLI!


(itt olvastam, vki spórolás gyanánt fokhagymával akarta ivartalanitani a macskáját, viccelődve meséli, hogy nem hiszi hogy meghalt ugyan, de mindenesetre a macskát többé nem látták. Na az ilyen degenerált b@rmok miatt szenvednek ennyit az állatok! Ha kicsit utána nézett volna, vagy felhiv egy állatorvost, akkor a macskája valszinuleg nem szenvedett volna annyit, mielőtt meghalt, mivel MÉRGEZŐ számukra! (persze sok mindentől függ mit okoz, kora, mennyiség stb. ) De ez igenis állatkínzás! Ha megtudtam volna vagy tudtam volna ki ez, feljelentem állatkínzásért! Az emberi ostobaság nem mentség!

Egy folyton lakásban tartott macskát meg különösen figyelni kell, mert az eszi, issza amit mi adunk neki, nem tudja magát kint ilyen olyan fűvel stb..gyógyítgatni.


Jo lenne vegre eljutni állattartásban a nyugati ember szintjére, mert katasztrófa ami itt folyik. Olyan szánalmasan hülyék es kegyetlenek vagyunk hozzájuk, hogy el sem hiszem, hogy nem egy visszamaradott barbár országban élünk. Nem csodálom, hogy manapság mar mindenki lenéz minket.


Ha megkerdezel egy ilyet, azt mondja, hogy az ember fontosabb, de közben ugyan ugy sz@rik az emberre is..csak magával foglalkozik. Ez a képmutatás, ugye?


Egyszóval ha beteg a macskád, vidd orvoshoz! Ha jo ember vagy, es latsz egy segitsegre szorulo allatot rajta is segits! Ennyi.

2017. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!