Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elutaztok hogyan oldjátok...

Ha elutaztok hogyan oldjátok meg a cicát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


El szeretnénk utazni külföldre 5 napra. Sajnos rokon nincs a közelben, szuleimhez nem vihetjük a cicát mert nem engedik hogy bent legyen ő pedig benti cica. Eddig egy barátom járt ki etetni de most barátom azt mondta ő nem akarja hogy a cica egyedül legyen és csak etetni járjanak ki hozza, megkértük a barátomat ott maradna e, de nem akart. Láttam macskapanziot, nagyon jó értékeléssel, barátom azt mondta nem bízza idegenre a macskat.


Így úgy érzem kifogytunk a lehetőségekből és barátom azt mondta így inkább nem utazik soha.


Ti hogyan oldjatok meg? Van aki vigyázzon rá? Vittetek már macskapanzióba?


Magunkkal nem tudjuk vinni mert fél emberek között. Én mondjuk kipróbálnám, esetleg egy cicabarát szállodába mennénk, de barátom azt sem szeretné.


2020. febr. 17. 08:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem utazunk el sehová ennyi időre. Amikor állatot vállaltunk, alaposan átgondolva tettük, tudtuk, hogy nem hagyhatjuk egyedül ilyen hosszú időre!
2020. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon olyan érzésem van, hogy a barátod nem EGYÁLTALÁN nem akar elutazni, és nem a macska miatt. EZ csak kifogás.
2020. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12 nem is egyedül akarom hagyni :-)

Szerintem azért mert valakinek van háziállata, az nem azt jelenti hogy onnantól kezdve nem mehet sehova az ember. Ha itt lakna a testvérem ő idejönne és vele lenne a cica, vagy ha van rokon aki vigyáz rá akkor se mehet sehova az ember? Na ne már!

2020. febr. 17. 14:54
 14/17 anonim ***** válasza:

Macskapanzióba add be őket.

Igaz én még nem vittem, de én is így oldanám meg a kinti-benti macskáim elhelyezését.


Igaz, hogy vannak szomszédok, de az egyikkel kölcsönösen nem vagyunk egymásnak szimpatikusak, megesik az ilyen, nem bíznám rá az etetését, mivel a sajátjával sem foglalkozik, mivel van hogy egy hétig itthon sincs, a macskája meg mindenfelé jár kaját keresni, elvileg valami rokona eteti, de az meg iszákos, szóval nem egy életbiztosítás.


A másik szomszéd rendes, de ő neki meg a munkája miatt nem férne bele az, hogy megtudja időben etetni, meg estére bezárni. Mert este bezárom a gázolások miatt, ne hogy elüssék.

A többi szomszéddal maximum köszönő viszonyban vagyok, így nem fogok "idegeneket" megkérni, akikkel semmi kapcsolatom nincs.


Szüleimnek költséges lenne ide utazni mindennap, nagyszüleimre meg nem bíznám, mert ők tipikus maradi idősek, akik odaadnának nekik a kirakott táp és kaja helyett az összes aznapi vagy több napos kajamaradékot és ezzel le lenne tudva az etetés. Jó szándékúak, de ismerem őket, hogy "hogyne vóna jó a maradék kisfiam" stb...Aki ismeri a mostanság 80-as éveiben járo tipikus falusi öregeket tudja milyenek. Meg egyébként is nem várnám tőlük, idősek, hiába pár utcára laknak innen, akkor sem várom el, hogy ide járkáljon naponta.


Így számomra a panzió a legjobb megoldás. Ahogy néztem,ilyen 1500-2000/nap, nem a legolcsóbb megoldás, de nekem fontos az, hogy a macskáim épek és egészségesek legyenek a nyaralás után is.


Általában ebben az árban benne van a táp + konzerv napi 2x-i kaja, de vihetsz sajátot is nyilván, akkor valamivel olcsóbb is talán az ár.


Ez én macskáimnak pont ideális is lenne, mert baromi válogatósak, legalább rászoknának egy etetési rendre, meg megennének más kaját is, ha valami hozzáértő szakember van a panzióban, aki ért a macskák nyelvén. :D

2020. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó ez tényleg jól hangzik:) én cicóm is valogatos akkor lehet neki is jól jönne:D


Én nagyszuleimmel a helyzet az hogy nem igazán macskásak és nem tudnák ellátni. Meg most nem fogom én se elvárni hogy a macskaalmot takaritsak naponta...


Lehet megpróbálom rábeszélni barátomat erre a panzióra, láttam egyet ami jonak tűnt, ott 2500 Ft/nap volt az ar. Nem olcsó de ez most nem számít ha a cica rendben lesz :)

2020. febr. 17. 22:44
 16/17 anonim ***** válasza:

De mi a kérdés? Próbáld meggyozni a havert, ami at szokott járni, hogy vállalja el. Fizessetek bele a benzinbe vagy valamivel koszonjetek meg neki, ha elvallalja.

Te ismered a cicad, ha ellene egesznap és nem zavarna, ha csak etetik, akkor miért ellenkezik a haver?

2020. febr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem haver, hanem a párom ellenkezik. Nem akarja azt hogy egyedül otthon legyen a macska és valaki csak etetni járjon át.


Most egyelőre megpróbálom meggyőzni hogy vigyük el panzióba, mert sokan dicsérik.

2020. febr. 18. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!