Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kibírja-e egy 2 hónapos...

Kibírja-e egy 2 hónapos kiscica a telet a szabadban? A munkahelyemen etetem őt és az anyját. Napközben beengedem őket, de műszak végén menniük kell és nincs más hely ahova bemehetnek melegedni.

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ne aggódj, az anyacica meg fogja oldani. Fog találni helyet, ahol télen alhatnak, és ő melegíti a kicsit. De ha valahol pl pince vagy munkahely alagsor ilyesmi helyen tudsz helyet csinálni nekik, tedd meg.
2008. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos kicsi az esély, hogy túléli.

A kiscicákkal az anyamacska nincs egész életükön át velük. Kb. ekkor indulnak útnak a cicák, nagyon kevés az esélye, hogy -menedék nélkül- túléli a telet. Ha talál valami vackot, akkor talán, de egy ilyen fiatal cica nem sok mindent tud magával kezdeni. Nem hiába tél elején mentem én is a legtöbb macskát, mert még a felnőtt cicák is megfagyhatnak a hideg minuszokban, nemhogy ilyen kicsik!

2008. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

2 válaszadoval egyet értek, én nekem is vannak macskáim, söt benne vagyok a helyi menhelyes dolgokban is nagyon, 2 honaposnak kicsin az esélye, probálj neki valamit keresni ahol befogadják, vagy ha debreceni vagy tudok megoldást, de ennek kicsi az esélye.

2 honapos nagyon kicsi még, de ha van a munkahelyeden valami ami buvóhelyet ad akkor meguszná !

Örülök, hogy vannak ilyen emberek akik igy törödnek cicusokkal. Azért ird majd meg mi lett vele.

2008. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Én viszont az első válaszolóval értek egyet. Nálunk macskák soha nem mehetnek be a házba, mindig, akár a -20-ban is kint laknak. nagyon jól megvannak, bemásznak a padlásra, fészerbe, stb. Van, hogy a tetőre fekszenek a kémény mellé, de ha megjövünk kocsival, akkor a motorháztető melgét élvezik. Szóval jól elvannak.

Ha az anya cica nem szobamacska volt eddig sem, akkor fel fogja találni magát. És nem csak azért, hogy a kicsit melegítse, hanem azért is, hogy kici által magát melegen tartsa, összebújnak majd.

2008. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó válaszoló..

Elég furcsán véleményeztél. Ütik egymást a mondataid. A kérdés tul.képpen az volt, hogy búvóhely nélkül túléli-e egy két hónapos (!!) kismacska a szörnyű minuszokat. És itt azon van a lényeg, hogy nem tud elbújni sehova sem a kismacska. Amiről te beszéltél, hogy nálatok a macskák nagy része túl éli, az azért van, mert el tudnak bújni a hideg elől, és mivel gyanítom többen vannak, össze is tudnak bújni.

Viszont ahogy nézem a helyzetet, ez a kismacska egyedül van, csak az anyjával, akitől mostanság fog "elbúcsúzni" (8-10 hetes korban kezdenek önellásodni), önelló életet kezdeni. De a kérdező kiemelte, hogy nincs hely, ahol melegethetnek éjszaka. Na, ez a nagy gond, ami miatt kicsi az esély a túlélésre. De mint tudjuk, semmi sem lehetetlen.

2008. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én cicám augusztus végén született, de kint telelt már az első télen is. Eleinte beengedtük még éjjelre, de utána kint aludt, igaz van kutya és összebújtak, és van hely is bőven, ahova behúzódhat.

Szerintem fogj legrosszabb esetben egy kartondobozt, vegyél bele egy 200 ft-os díszpárnát a boltban, vagy egy régi ruhát tegyél bele, és tedd ki neki valahova a közelbe egy zugba. Tedd bele, mutasd meg neki, és oda akkor el fog tudni bújni.

2008. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
a kérdeő nem azt mondta, hogy nincs búvóhely, hanem azt h a melúhelyre nem tudja beengedni estére. A macska simán talál magának búvóhelyet, ha meg olyan fogyatékos, hogy nem, akkor meg paff kinyiffan, de erre semmi esély. Nyugi semmi baja sem lesz, de 1 kartondobot vmi rongydarbbal ha kiraksz akkor még el is lesz kényeztetve:)
2008. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
A macskák okos állatok, a szervezetük meg eleve nem szobacicáskodásra van kitalálva, találnak maguknak mindig búvóhelyet. Éjszakára mi is mindig kitesszük a cicákat. Csináltunk nekik a garázsban meleg kuckót, de eszük ágában sincs használni, reggelente a szomszéd kertekből szoktak előjönni, mindegyik máshonnan. Az egyikről biztosan tudjuk, hogy az egyik szomszéd néni fáskamráját szereti, a többi meg ki tudja, hol bújik el. A macskák találékonyak, és sokkal nagyobb körzetben mozognak, mint azt képzelné az ember. Ha úgy gondolod, hogy végképp semmi búvóhelyet nem találhat a közelben, akkor tegyél neki egy dobozba valami prémeset vagy kiselejtezett bélelt kabátot. Az egyik pici cicám pl. az apukám elhasznált irhakucsmájában imádott aludni.
2008. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is kibírják majd kinn a cicák, de egy doboz puha párnával vagy már nem használt törölközővel kibélelve nagy segítség lenne nekik!Olyan helyre tedd, ahol nem ázhat el! Jó lenne, ha tudnátok etetni a cicákat, mert az elraktározott tápanyagok zsírszövet formájában nagyban megnövelnék a túlélési esélyeiket!

Szép dolog tőled, hogy így aggódsz értük, vigyázz rájuk!:)

2008. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Nekem van egy cicàm,else tudnàm képzelni hogy kinnt teleljen.

Szerintem a legjobb ha gazdikat keresel nekik,esetleg egy menhelyre beviszed öket.

Az anya cica nem hagyja el még öket,viszont élelemszerzés miatt még elmehet néhàny oràra,és az elég is,hogy kihüljön a pici cica.

Ahol dolgozol,ott bennt nem lehetne megoldani valami pince vagy kazàn,stb?

Esetleg utolso sorban egy jol kibélelt kucko.

2008. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!