Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem fényes a cicám szőre?

Miért nem fényes a cicám szőre?

Figyelt kérdés
Nagyon jó minőségű eledelt kap, ápoljuk a bundáját rendesen, szép is nagyon, de nem fényes. Más cicáknak meg olyan a szőre, mint akit kifényeztek, annyira csillog a bundájuk, mint ha csillámporral lennének beszórva.
2020. febr. 26. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Esetleg a Minera béres csepp macskáknak-ot ajànlom. Nekünk sokat segített ebben is.
2020. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

A gabonától. Eskü, tapasztalat, hogy akik royal caninnal meg ilyen olyan gabonás tápokkal etetnek sokkal szebb a cicájuk bundája, mint akik rendes húsos, vitaminozott, egészséges táppal.

Kutyáknál ugyanez.

Most lehet beszólsz, de kipróbáltam, purizon, applaws, carnilove és real natur wilderness tápokat etetek és vettem egyhavi adag royalt. Egy hónap alatt sokkal puhább, fényesebb lett a bundája, mint azelőtt valaha. Azután kipróbáltam a cat chow-t is, és ugyanúgy gyönyörűen ragyogott. Azután persze visszatértem, nekem ennyit nem ér meg, ha akkor is a hús az egészségesebb, ha a gabonástól szebbnek tűnik.

Te döntésed.

2020. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Mi is Purizont és Wild freedom-ot használunk (mindkettő gabobamentes), de csillogó és dús a bundája őnagyságának. Elvileg tényleg a jó minőségű etetésen múlik, de biztosan befolyásolja ezt a genetika is. Lehet egyszerűen nála ez a maximum "szőrfény", amit el lehet érni :)
2020. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 26. 16:45
 5/17 anonim ***** válasza:

Én a legdrágább Orijennel, az Orijen Tundrával etetek... Ez 4000 Ft/Kg. táp, akkor ha a legnagyobb kiszerelést vesszük, szóval nem olcsó...

Nagyon jó, de egyetértek az egyik válaszolóval, amikor Royallal etettünk, akkor nagyon csillogósabb és szebb szőrük lett. Akármennyivel is rosszabbak az összetevői.

Szóval fogunk venni mellé Royalt, és 1/3-ban azt fogjuj adni, 2/3-ban Orijent.

Így lasabban fogy a drágább táp, szóval egy kicsivel gazdaságosabb is lesz majd.


Esetleg kipróbálhatsz lazacolajat is, de egyrészt drága, másrészt csak 8 hétig lehet adni, aztán kell 8 hét szünet, mert gátolja az E-vitamin felszívódást... Harmadrészt pedig mi ugyan csak egy márkát próbáltunk (Grizzlypet), de nem vált be, mert utálják a macskák, ha ráteszem a kajára, akkor nem eszik... De lehet, hogy más macskák szeretik...

Kutyánál viszont 1-2 8 hetes kúra után bevált.

2020. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hmmm.


Ezt amúgy más is észrevette már, de csak le lett hurrogva:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9871916-a-ku..

2020. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg a gabona a ludas! 8-an vagyunk barátok, akiknek cicáik vannak, közülünk 2-en kezdtek alapból royal caninnal etetni állatorvosi javaslatra, mások húsost adtak a kezdetektől. Minden kiscica sima keverék házicica, véletlen almokból és utcáról valóak. De a royalosok mindig sokkal gyönyörűbbek voltak. Egeztettünk, és 6-an vettünk egy nagy zsák royal canint és elosztottuk. Ugyanolyan gyönyörűek lettek, mint a két másik! Azután, amikor visszatértünk a húsosokra, mert még maradt belőle megint olyanok lettek, mint a royal előtt! Durva, de nem tudom, hogy tényleg egészségesebb-e a cicáknak, mivel mindig azt mondják, hogy akkor jó egy táp, ha szép tőle a macsek. Szóval most ott tartok, hogy keverve adom, de lehet, hogy a húsost kéne, mert elvileg az a természetes tápláléka, viszonta royaltól tűnik egészségesebbnek:SSSSS
2020. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Úgy olvastam miért nem férges ..


Szerintem is a gabonától, de elegendő vitamin is kell a gabonához, így az olcsó whiskas meg tescos kajáktól nem lesz szép, azért a royal, mert igaz tiszta gabona, ami nem jó, de mellé sok vitamin is van benne, meg élesztő, szója-és halolaj. Ezek azok az összetevők, amik miatt a royaltól szép lesz a kutyák, macskák bundája.

Nagy átverés.

Valójában nem is egészséges, csak pár bundadúsító, fényesítő összetevőtől látszik szuper tápnak.

2020. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8.


Lehet, de mondjuk ezeket a funkciókat beletehetnék a szuperprémium tápokba is...


Az Applawst is próbáltuk egy 8 kilós csomag erejéig, és amit külsőleg művelt velük, az valami katasztrófa...

Olyan külső mellett nehezen hihető, hogy amúgy egészségesek.

2020. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor most próbáljátok ki azt, hogy ezeket a "titkos összetevőket" adjátok a cicnek a szuperprémium gabonamentes táp mellé. Ha ez sem változtat, akkor a gabona.

Mással mivel magyarázod?

2020. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!