Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen húsok vannak, melyeknek...

Milyen húsok vannak, melyeknek magas az elfogadási aránya, nyersen, vagy főve a macskák körében?

Figyelt kérdés

Több macskám is van, de eddig csak a májat és szívet fogadták el, azokból meg pont nem szabad sokat adni nekik az A-vitamin miatt...


A csirke/kacsa/libacombot csak úgy fogadják el, ahogy mi is esszük, sózva és ízesítve, ami rendszeresen adva nagyon káros lenne nekik...


Halakat biztosan nem fogadnak el, illetve pulykadarálthúst sem.


Mi az amit a legtöbbször szeretnek?

Bár tudom, hogy ez szubjektív, de biztos van egy általánosan elfogadott húsféle...


Nyugodtan írhattok drágább husokat is, ez nem probléma.


2020. márc. 3. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen...

Teljesen egyed függő mit szeret mit nem.

De lehet, hogy nekik valami jobb mínőségű táp kéne azt jobban megennék.

2020. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően száraztápot esznek, húst kiegészítésként szeretnék adni...

Heti 3 napon.


Mivel a nedves macskatápok nem valami jók... Vagy nagyon nagyon drágák.

2020. márc. 3. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig cicák általában inkább szárnyasokat, halakat szeretnek jobban. Én cicám kedvence a kacsa és a fácánhús, van is egy ilyen kacsa-fácán húsos tápja, imádja, amit meg nyersen vagy főzve szeret nagyon, az inkább pulykahús és filézett halak(nem panírozott!). Csirkét is szereti, de egész kölyökkorában szinte csak azt kapott, mert majdnem minden kölyöktáp csirkés, plusz itthon legtöbbször nekünk is csirkecomb volt ami hús, és akkor abból tettünk neki félre külön főzve vagy sütve só nélkül, csak natúron. Szóval mondhatni beleunt a csirkébe, de azért alkalmanként megeszi.


Kutyák meg jobban vadas-vörös hús pártiak, pl marha, bárány, szarvas stb. Vagyis úgy tapasztalom az én kutyám és ismerősi, családi körökben akiknél kutya van.

2020. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszi.
2020. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csirkeszívből adhatsz bármennyit, ha azt szeretik. Kifejezetten hasznos.

A máj veszélyes az A vitamin miatt, a szívnél nincs ilyen.

2020. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a nyúl jó ötlet! Majd kipróbálom...


Illetve a szívvel kapcsolatban ez biztos?

2020. márc. 3. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk csirkemellet kapnak néha nyersen, ha magunknak főzök, azt szeretik.


Nedvestápból Greenwoods. Húsfilé jellegű, jó minőség, és jóval olcsóbb, mint általában a hasonló tápok (én legalábbis még nem láttam olcsóbbat).

2020. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve a szívvel kapcsolatban ez biztos?" Igen, biztos. Izom, nem belsőség. Húsnak minősül.

De ha az megnyugtat, kérdezz meg egy állatorvost is.

2020. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!