Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cica költözés...

Kinti-benti cica költözés tanácsok?

Figyelt kérdés
Egy közel 9 éves cicával és kutyával költöztünk nagyvárosi panelházból egy faluba.A macska megvolt szokva, hogy a földiszinti lakásból az erkélyen kiugrott, és végezte a dolgát.Az ideiglenes új lakáshoz próbáltuk hozzá szoktatni,amit úgy-ahogy meg is szokott.Enni eszik, de viszont egy cseppet nem iszik.Evés után nem ürít, sem pisil ha kivisszük.Már két napja nem iszik folyadékot magától, kezd az ínye kifehéredni, ezért próbáltunk vizet fecskendezni a szájába több-kevesebb sikerrel.Tanácstalanok vagyunk, nem tudjuk mit csináljunk.Ha ki visszük mindentől fél pórázon, próbál a legkisebb helyre elbújni, és mindig vissza akar kéreckedni a házba.Valaki valami tanács?

2020. márc. 3. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éves kinti-benti macskám van. Soha nem volt szoktatva a járkáláshoz, még orvosnál is csakévente egyszer volt, azt is utálta. Most meg már 2 költözésen túl van, és mindkettőt megszokta. Először mindig bezárom a házba/garázsba/szobába, bent végzi a dolgát és néha pórázon kiviszem. Olyan is volt, hogy ketrecben kivittem nézelődni amíg a kertben dolgoztam. Az is segített, hogy látta a kutyákat, hisz ismerősek számára. Ha nem iszik, adj neki nedves ételt, konzervet, levest, stb.
2020. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig szerintem az jó jel ha a ház felé megy. Szerintem ez azt jelenti, hogy tudja hol lakik és bízik bennetek. Sokkal rosszabb lenne ha beleszaladna a nagyvilágba és nem is törődne veletek. Ne erőltessétek. Először nekem is úgy tűnt, hogy nem fogja megszokni a macskám, de a második költözést már 3 nap alatt megszokta.
2020. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a nyers húsban is elég sok víz van. Mikor azt adok nekik, alig isznak.
2020. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ürít, ha kiviszitek - nekem nem egyértelmű, a lakásba tettetek le neki alomtálcát? Azt egyszer megmutatod neki, fogja tudni használni, hidd el. :)

Pórázon soha az életben nem fogja neked a dolgát végezni, ez macska, nem kutya. :) Ő részben prédaállat, csak akkor guggol le, ha biztonságban érzi magát.

2020. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bent nem végezheti a dolgát? Én úgy értem ez a probléma. Kint meg nem szeret lenni.

Legyen bent alomtálca neki és ne menjen ki egy darabig, amíg nem érzi magát kint biztonságban.

2020. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van neki bent alomtálca, próbáltuk ráültetni, megmutattuk neki, de rá se néz :/
2020. márc. 4. 06:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen alomtálca, milyen alom? Hova helyeztétek el lakáson belül?
2020. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!