Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba költözni,...

Németországba költözni, hosszútávú tervekkel, Angliából. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szép Napot:)


Angliából szeretnénk a közeljövőben Németország északi részére költözni. Ezzel kapcsolatos tanácsok, észrevételek érdekelnének, bármi ami segíthet az elején, fontos lehet hogy kifejezetten hosszú távra, egész életünkre tervezünk oda költözni.


Én és párom jól beszélünk angolul, a németet pedig most tanuljuk, pár páromnak van egy alapszintje. Két házioroszlánvérmacskával vágunk neki az útnak, gyerek nélkül, 25, 31 évesek leszünk akkorra, párom egészségügyben helyezkedne el, ehhez már csak nyelvtudás hiányzik, én szintén zenész.


Mely hónapok a jobbak? Ha esetleg elsőre nem sikerül ezen a területen elhelyezkednünk, munka és szállás szempontjából.. Mely városok élhetőbbek északon? Mivel ott is ördögi kör van lakhatás-munka-egyebek szempontjából, erre valami jó megoldás cicákkal? Mi egyedül vagyunk, család nagyon kicsi és otthon, barátok elpárologtak...Nincs aki vigyázzon rájuk (cicákra).


Igazából minden érdekel, mint átlag megélhetés, egyes területek árai, autóvétel stb...RENGETEGET böngésztem és böngészek a neten, de érdekelnének a TI személyes tapasztalataitok is.


Köszönöm Mindenkinek, aki időt szán ránk, és esetleg érdemben tud választ is adni, akár jó kis infós linkek formájában. :)



#tanácsok #Németország #költözés #hasznosítás #cicákkal külföldre #külföldi élet kezdetek
2018. aug. 20. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Hamburg nagyon élhető város. Az albérletek elég drágák. Angolul 10-ből 9-en folyékonyan beszélnek.
2018. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Németország nyugati része elég jó.

A keleti rész konzervatívabb és zárkózottabb.

A nagyvárosok jók, sok a lehetőség, sok a munka, de drágák az ingatlanok.

2018. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
Német nyelvtudás nélkül szerintem inkább Magyarországban kéne gondolkodnotok
2018. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első kettő válaszolónak, remélem még lesznek olyanok akik tudnak segíteni :) A harmadiknak: Gondoltam hogy ilyen roppant intelligens válaszok is érkezni fognak, de van egy rossz hírem, ezzel rossz helyen kopogtatsz, plusz elég egyértelművé tetted hogy az olvasás és értelmezés sem az erősséged, de nice try...:)
2018. aug. 20. 21:15
 5/24 anonim ***** válasza:
31%
Ti fogtok szívni, nem én...
2018. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 D. Brasco ***** válasza:
91%
Pedig a 3-asnak mennyire igaza van......az hogy most tanuljatok a németet az semmi......az meg hogy a párodnak van egy "alapszintje" megint senkit nem érdekel!A letelepedéshez illetve a munkához megélhetéshez ez édeskevés!Az egeszségügyben meg főleg karcsú!Es ne legyenek illuzioid,mert ha a német tud is angolul nem fog veled ugy beszelgetni,foleg nem a sajat hazajaban!
2018. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
#1 vagyok... a #3-ra adott válaszod alapján jó nagy gyökér lehetsz.
2018. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm ezeket a válaszokat is, viszont egyrészt: Honnan tudjátok hogyan, milyen módon tanuljuk a nyelvet? Másrészt ezek szerint senki ne menjen szerintetek Németországba aki nem od született, nem anyanyelve,mert nem tanulható a nyelv? Szomorú logika, bár nekem csak olyn tipikus negatív szaga van.. Jelenleg is külföldön élünk, tudjuk milyen elkezdeni egy idegen országban, különösebb segítség nélkül. Az hogy ti sajnos érdemben csak azzal tudtok hozzájárulni, hogy "Negyerenemfogmenni", csak egy dolgot bizonyít bennem, a magyar segítőkészséget...:) Szerencsére bízom abban hogy vannak olyan emberek is, akik felfogják pontosan amit írtam, kértem, és persze az intelmeket is meghallgatom hiszen ebből is tanul az ember... De ezekkel nyilván semmit nem tudok kezdeni, amit ti produkáltok most, itt. Szívesen veszem mindenki véleményét, amennyiben nem az elijesztés, gyerekes lenézés illetve ennek társulatai az egyetlen forma, amelyben nyilvánulni tud...
2018. aug. 20. 21:42
 9/24 anonim ***** válasza:
13%
Meggondoltam, inkább mégis menj Németországba. Nem hiányoznak ilyen idegesítő emberek a magyar egészségügyből.
2018. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves 9., ezzel mindent elmondtál számomra, gondolom amit írtam a továbbiakban sem ment át. Valahogy sejtettem hogy mindezt otthonról írod... Szerencse, így veled nem kell majd semmilyen szinten összefutnom kint, csak én pedig azt sajnálom hogy az ilyen álszent, otthonülő megmondóemberek maradnak otthon, iszonyat negativitással és borzalmas lekülettel... Továbbra is várom azon embereket, akik tudnak érdemben segíteni, további szép estét :)
2018. aug. 20. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!