Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsok, hogy minél egyszerűb...

Tanácsok, hogy minél egyszerűbb legyen a költözés a kutyusnak?

Figyelt kérdés
10,5 éves kutyussal költözök, szeretném, ha minden zökkenőmentesen zajlana. A költözéskor anyukámra bízom, és utána kb. két napig otthon leszek vele. Az első egyedül töltött naptól félek, mert gondolom szokatlan lesz még neki az új hely, bár amikor eldöntöttem, hogy kiveszem a lakást, akkor vittem magammal és körbejárhatta a helyet. Sok cikket olvastam már, de kíváncsi lennék konkrét tapasztalatokra, tanácsokra.

2014. okt. 28. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A kutyád úgy fog reagálni, ahogy te érzel a dologgal kapcsolatban. Ha nyugodt maradsz, nem aggódod szét magad, akkor nem lesz baj.

2014. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az egyes írja! Esetleg ha van rá lehetőséged, a költözés előtt vidd még el párszor az adott házba, illetve sétáljatok párszor a környéken, így hamarabb megszokja.
2014. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen idős a kutyám, 4 költözésen vagyunk túl. Egyáltalán nem viselte őt meg. Az első ház körüli sétáknál engedtem, hogy úgy fedezze fel a környéket ahogy szeretné, ácsoroghattam minden fűcsomónál:D De az volt a célom hogy olyan alaposan ismerkedjen a környékkel, ahogy csak szeretne. Végig érdeklődő volt, egyáltalán nem volt ijedt vagy ilyesmi. Fent a lakásban ugyanez, jól körbe fog járni mindent, végigszagol mindent, megnézi hol vannak olyan zugok, amiket később szeretni fog. Én direkt mindig néztem az ilyen körjáratai alatt, hogy milyen helyeket szúr ki magának, és az egyik ilyen helyre raktam le a kutyaágyat. Persze néztem azt is, hogy ne legyen mondjuk huzatos, vagy pont ablak alatt, vagy nagyon útban:)) Így nagyon gyorsan megszokta a dolgokat az új lakásokban. Az a lényeg, hogy adj időt neki megtanulni, mi merre van, az is idő mire "belakja" a tereket, kialakulnak a kedvenc helyei. Aztán egy idő után pont olyan rutinná válik a jövésmenés mint a régi lakásban:) És tényleg próbálj nyugodtan hozzáállni, a kutyus ugyanis inkább érdeklődő, kiváncsi lesz, mint megviselt vagy félős.
2014. okt. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!