Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell macskafogamzásgátlót...

Hogy kell macskafogamzásgátlót kérni?

Figyelt kérdés

Van 2 ivaros egyidős cicánk. Fiú-lány páros, már benne vannak a korban. 6-7 hónaposak.

A nőstény cica tüzel és a kis kandúrt elkezdte érdekelni. A kandúrnak már van időpontja az ivartalanításra.

1 napra külön tudjuk zárni őket, de mivel 1 szobás kis lakásban élünk nem valami kényelmes 2 macskát külön csukni napokra.


Hogy kell a fogamzásgátlót beszerezni? ( most lesz az első és utolsó hogy kapna ilyet, ő is ivartalanítva lesz)

Lehet venni állatpatikába, esetleg állatorvosnál kell kérni? A macskát is kell vinni?

Akivel volt már ilyen hogy működik ez a dolog?


2020. márc. 5. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én állatorvosnál vettem, a cicát nem kellett vinni. Hetente kell fél szemet adni neki és max. 3 évig lehet.
2020. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A tablettához már késő, az a tüzelés megelőzésére van, ilyenkor már semmi értelme! Tartsd őket külön!
2020. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szünteti meg a tüzelést?
2020. márc. 5. 19:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak megelőzi, ha már tüzel akkor nem fog használni semmit, külön kell zárni őket az ivartalanításig.
2020. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ilyen esetben mit lehet akkor tenni? Külön tenni őket napokig lehetetlen.

1-2 hétig egyik állatot se szeretném a fürdőben tartani. A macskaalmot se tudom letenni a fürdőbe neki.

2020. márc. 5. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Megelőzésre van, mint írtam is. Pont mint a nőknél, több hét, mire kifejti a hatását, csak ezután "szünteti" meg a peteérés lehetőségét. A cicád már tüzel, peteérése van. Kb 2 hétig tüzel, ezalatt vemhesülhet, ha nem figyelsz oda. Tehát hiába adod be neki, semmit nem érsz el vele, ehhez már késő. Zárd külön őket, másképp nem megy. Ha mégis besikerülne a dolog, vemhesen is ivartalanítanak...
2020. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne nevessetek ki, de hallottam olyat, hogy valaki body-t tesz a kandúrral, hogy ne tudja megcsinálni a babákat.. Fogalmam sincs hogy kivitelezi, de ezt ő állította. :D

Esetleg cserélni x időközönként? 3 óránként váltás, hogy ki van a fürdőben.

2020. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A fürdőben annyi hely van hogy megforduljak magam körül. Zuhanyzásnál nem csak a a csempére hanem a járolapra is megy a víz. Szegeny macska vízbe tocsogna, meg a macska alom is amibe fix hogy belelépek mikor kiszállok a kádból.

3 óránként váltás lehetetlen mert dolgozok.

2020. márc. 5. 20:32
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát másképp nem megy, túl kicsi a lakásotok, ez van.
2020. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, így akkor nehéz... Esetleg korábbra tenni az ivartalanítást nem lehet? Jobb ötletem már tényleg nincs
2020. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!