Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti benti macska szoktatasa?...

Kinti benti macska szoktatasa? Segitseg

Figyelt kérdés

Most lesz 1 eves az ivartalanitott lany cicam

Kerteshazban lakunk falun

Eddig benti cica volt de nagyon szokott kifele ezert konkretan setaltatjuk szigoruan az udvaron

Elvan maganak futkarozik az oreg tacsinkkal (utaltak egymast csak nemreg meghalt a tacsi testvere es azota elvannak) fara maszik vadaszik 2x mar a szomszedbol szedtem ossze mert elsunnyogott

Szeretnek majd venni bolhairtos nyakorvet meg most ugy is menni mell oltasra megint veszettseg stb ellen

Mar vegezte kint tobbszor is a dolgat egesz hamar nekiallt asni

Az lenne a kerdes hogy egy amugy nem nyugodt cicat aki imad kint lenni meg szakado esoben is kiszokott(hofeher a bundaja nagy resze egy elmeny volt a vizert mar nem rajongott annyira azota a furdokadat ugy keruli hogy az valami csucs) ki lehetne e szoktatni hogy kinti benti cica legyen

Tehat ha elkoborolna (biztos hogy elfog) hazajonne hozzam? Alapbol nem az a bujos csak neha neha inkabb elvan maganak de nagyon eleven

Abban eleg biztos vagyok hogy tud vigyazni magara bar mas kutyakkal es macskakkal sem talalkozott (kivetel a mieink) es ezert feltem

Meg hat rogton itt az ut ahogy kilepunk a kapun rettegek hogy elveszitem de idebent meg szenved

Van aki hasonloan volt? Hogy sikerult kiszoktatni a cicat? Hogy csinaljam csak engedjem hagy koricaljon azt vagy hazajon vagy sohatobbet nem latom? Nagyon feltem nekem csak o van :( segitsetek kerlek koszonom ha elolvastatok



2020. márc. 10. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kert egy részét le lehet neki keríteni kifutónak. Így élvezheti a kinti létet, de nem kell attól félned, hogy eltűnik, kinyirja egy kutya, elüti egy autó, stb.

Keress rá neten a cicakifutókra, fészen is találhatsz ötletet és kivitelezőt is, ha szakemberrel csináltatnád (pl. macskaháló a világ végén).

2020. márc. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A helyedben nem szoktatnám ki, ha szeretnéd magad mellett tartani. Az enyémek kimentek a nőstény nem ragaszkodó még megvan, a bújós fiú 1-2 hetente látogat, ők 3 évesek lesznek.
2020. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg el nem kapja a kutya,el nem üti az autó addig hazamegy.
2020. márc. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs penzem drotkeritesre meg ilyesmikre valami egyeb megoldas?
2020. márc. 11. 05:33
 5/5 anonim ***** válasza:

A kint tartott cicák átlag életkora gyakorlatilag egy évtizeddel rövidebb, mint a bent tartottaké. Hangsúlyozom, hogy átlag..

Nem törvényszerű, hogy baja lesz, de lehet az első útján eluti egy autó vagy mérget eszik vagy egy szomszéd lelövi stb.

Szerintem érdemes bent tartani a mai világban.. Tudom, hogy nehéz ha vágyik ki, de az ő érdeke. Próbáld a házat belül ingergazdagabba tenni. Illetve maradjon a póráz kint +kerti kennel a jövőben, ha lesz rá keret.

Oltásból a kombinált legyen az első. Levegő útján terjedő betegségektől óvja meg. A veszettség elleni is hasznos, de arra kicsi az esély, ha csak pórázon van kint. Hasznos, de ha egy oltasra van keret, akkor inkább a kombinált legyen az

2020. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!