Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica kintre szoktatása?

Benti cica kintre szoktatása?

Figyelt kérdés

Negatív kommentet nem kérek, nincs más megoldás. Eddig benti cica volt, de nagyon kis területen élt. Kinti cica lesz, de lesz zárt helye, ami nem kicsi, emelet, kaparók, ugárlóvárak stb, lesz berakva neki és egy cicapajtit is tervezünk neki. A kérdésem a szőrzetét illetően van, hogy érdemes már nyáron kivinni, hogy télre már növeszthessen magának kinti bundát? Szigetelt helye lesz, tehát mínuszok valószínűleg nem lesznek a helyén, és a zárt helyén belül is lesz kis doboz szintén szigetelve, amit simán be tud fűteni, ha meg ketten lesznek és együtt alszanak, akkor pedig pláne.


Mennyi az esély arra, hogy a szőrzete átáll kinti életmódra? Ivartalan nőstény egyébként. Köszi



2016. ápr. 2. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

tapasztalatom szerint a cicák elég szívósak, könnyen átállnak. jó, nyílván nem -20fokban kell kirakni a házból,hogyha eddig benti volt.

de pl most tavasszal ha kiengeded, kb ugyanolyan a hőmérséklet mint a házban.hamar meg fogja szokni:) ha meg jön majd a csípősebb idő, ösztönösen többet esznek,raktározzák a zsírpárnákat..a bundát is akkor növesztik meg.


a tervezett zárt helyről van képed?nagyon érdekelne ez a megoldás, jól hangzik!

2016. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mióta benti cica. Egyik ismerősömék mikor vidékre költöztek és elkezdték kiszoktatni a cicákat, akkor a fél éves cica kb 2 hét alatt megszokta a helyzetet, de van egy 12 éves cicájuk akinek vagy fél év volt mire egyáltalán magát a költözést feldolgozta, nemhogy kimenjen a kertbe. Emlékeim szerint kb 3 hónapig az ágy alól se bújt ki, csak enni és alomra járni.
2016. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
hidd el, még örülni is fog neki, hogy kiteszed. :) nem kel aggódni, a macskák még köztudottan félig vadak, kiélheti az ösztöneit. tavasz van, szóval nem jelent majd neki sokkot, ha kint kell lennie. kicsit fura lesz neki, nem fogja érteni, hogy miért lett kirakva, de egy hét, tök természetesen veszi majd. ne lepődj meg, ha napokra eltűnik és döglött egerekkel jön haza :D
2016. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező miért kapnál negatív kommentet, hisz annyira gondos vagy! Nyár végén, ősz elején már kint kell lennie, hogy fokozatosan szokja a hideget. Plusz eleinte nehezebben fog tudni magasra mászni, ugrani, menekülni stb - ami kint fontos lehet. Ők kint is, bent is pontosan tudják, ha szeretjük őket.:)
2016. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Kombi oltás- ha kinti lesz. Kell. :)
2016. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rendszeres oltás, féreghajtás, ivartalanítás erősen ajánlott (a másik cicának is).
2016. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak oltás, de parazita védelemre is gondolni kell.
2016. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
En nyar elejen vinnem ki amikor meg nincs tul meleg vagy tavasz vege fele es lehetoleg ha mod van ra a kihelyezeskor kaphatna meg az uj kis tarsat is. igy teljesen atalakul majd az eletformaja, de nem lesz negative neki az atalakulas. az oltasokat olyat kell kapjon es a fereghajtot stb. ami a kinti eletformahoz megfelel. es foglalkozzatok vele sokat . ha egyedul lesz kezdetben es nem hall emberi tarsalgast tegyetek ki egy kis hordozhato radiot bekapcsolva neki, nagyon megnyugtatja oket az emberi hang vagy kellemes zene ha addig hozza voltak szokva az ember kozelsegehez. megirhatnad hogy hogyan sikerul az atallas;-))) sok szerencset nektek!
2016. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ivartalan mar. Oltásokkal, minden egyébbel tisztában vagyok :) régen is oltva volt, mikor mentett cicak voltak nalunk. Regi tyúkól egyébként, kiengedve eleinte nem lenne, mert nagyon féltem, majd én bebújok hozzá. 3éves, 8hetesen mentettem. Azért sem nagyon szeretném sokat kiengedni, mert ő nem fél a kutyáktól, kutyával élt mindig, de a szomszedban is van pl. Ugyhogy csak akkor lenne kiengedve, ha ott vagyok én is. Másik cicót, még nem tudom, hogy pici legyen vagy fiatal felnőtt, de csajszi lesz szerintem, ivartalanitas minden egyebek természetes. A helye kb. 2méter magas és lb. 2 nm az egyik fele, onnan fel lehet ugrania egy masik szintre az is kb akkora, csak alacsonyabb, ill. Meg egy bujkalos hely is van, az kb. 1m*1m lehet, nem tudom pontosan. Nem mértem le. Szigetelve lesz az egész, mert teglaepulet oldalaban van, ugyh siman megoldható. Lesz nekik jó kis jatszoter. Mi még nem koltozunk, csak telen, de őt kivinném , egyből telre nem raknám ki. 1het alatt szerintem megszokja, aztan johet a haverpajti :)
2016. ápr. 4. 06:35
 10/10 anonim ***** válasza:

En fiucskat javasolnek partnernek a kulonfele nemu cicak jobban osszebaratkoznak mint ket fiu (dominancia) vagy ket lany noi osztonok miatt.

Tapasztalat mert most van egy 1,5 eves mentett kisfiunk ivartalan es hoztunk hozza egy ivartalan kislanyt es nagyon konnyen megszerettek egymast.

2016. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!