Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utál a macskám. (? )

Utál a macskám. (? )

Figyelt kérdés

[1 hónapos korában került hozzám akkor még egy viszonylag bújós cica volt. Esténként velem (rajtam :D) aludt, jött dorombolva a simiért ].


6-8 hónapos kora óta nem alszik velem.

-Ha megpróbálom megsimogatni akkor harap, karmol ritkán pedig odébb áll.

-Ha megyek a folyosón akkor levadássza a lábam.

-Mikor hazajövök akkor örül, ott vár az ajtóban, de miután enni kapott azután az örömének vége.

Próbáltam lefárasztani, utána csak nagyobb bizalommal vadássza a lábam.

2 éves múlt a cica ivartalanított nőstény,és 1.5 éve tart ez a viselkedés.

De igazából mindenkivel elég visszautasító. Idegeneknek fúj, karmol. Édesanyámat is megharapta párszor.


Igen tudom, ilyen korban még játékosak a cicák, de nem igazán érdekli mekkora fájdalmat okoz, pedig próbáltam vele közölni sok féle képpen. Ha pedig nevelő jelleggel megsuhintom akkor még agresszívabb.


Mit tudnék még tenni? Elengedjem a szabadba? Keressek egy cica társat?

ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!


2020. márc. 11. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem utál, hanem macska! A macskák igen sok példánya ilyen. Mellesleg a ragadozók játszanak, vadásznak. Szerencséje van annak, aki bújóst akar és olyat fog ki.

Kidobni a vakvilágba? Hogy jut ilyen eszedbe egy háziállatnál?! Másik macskát beszerezhetsz mellé, de ez lutri, vagy bejön, vagy nem.

2020. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Az ivartalitott nőstények ilyenek.


A ivartalanitott kandurok bujosak, tapasztalatom szerint.


Soha eszedbe ne jusson kidobni.

Fogadd el olyannak amilyen.

2020. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

a kutyának te vagy az Isten, a gazda, a minden!

a macskának csak egy cseléd vagy akitől azt várja hogy amit önerejéből nem tud megcsinálni, vagy csak simán lusta hozzá azt te megcsináld neki és kész, ennyi, vége!


"hazajövök akkor örül, ott vár az ajtóban" - persze, mert éhes! annak örül hogy kap kaját.

2020. márc. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. :) (Csak féltem nem érzi jól magát itt, azért akartam elengedni(nem vagyok az a "meguntam kidobom" típus)).
2020. márc. 12. 05:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyanilyen.. Én veszem neki a drága tápot, az összes játékát a 2 méteres luxus lakást tőlem kapta, az orvost én fizetem, csak én takarítom a holmiját, a játékidőt van hosszú munka után is, előbb és jobbat eszik nálam, ővé a finomabb a szebb, mert mindennél jobban szeretem.. erre játék néven szénné karmol, elszalad vagy megy hízelegni páromnak. Nekem hetente 2 percet dorombol, neki napi 3 órát.

Nehéz. De néha meg annyira cuki velem is, hogy elolvadok!!! Macska. Nem lehet nevelni! Önálló és sérthetetlen! Szeret, csak ő ilyen..

2020. márc. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) köszi a választ!
2020. márc. 12. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod,biztosan szeret.

Azzal,hogy játszik veled,neki ez egyfajta törődés. Egy kötelék,amivel kifejezi,hogy veled foglalkozik.

Te is sokféleképpen mutathatod ki mások felé a szereteted,nem csak öleléssel. Nos,ő is másképp mutatja ki. Ő így szeret téged.

2020. márc. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)))
2020. márc. 15. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!