Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan könnyíthetném meg a...

Hogyan könnyíthetném meg a fésülködést?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű cicám van, mentett, 4 hetes kora óta mindennap fésülöm, hogy mire nagyobb lesz ne legyen kínszenvedés, de már 10 hós és még mindig nem működik együtt. Próbáltam finom falattal, próbáltam szépen, simogatás közben, próbáltam egyszerűen megfogni és gyorsan túlesni rajta, akár többen megfogni, vagy játék közben egykét fésűhúzás, de lehetetlen normálisan kifésülni és már többször volt neki bundacsomó főleg a hajlatokban, hátul a lábán, farkánál, amiket ugye tényleg nem igazán tudok megfésülni, mert egyáltalán nem hagyja. Minden alkalommal morog, harap, véresre tépi a karom, fújkod, ficánkol és meg akarja enni a fésűt. Nem egy fésű fogát egyetlen ráharapással lepattintotta. Nem tudom mit tehetnék még. Ötlet valaki, akinek a cicája szintén ősellenségnek tartja a fésülködést? Vagy bárki?

2020. márc. 14. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne fésűvel csináld, inkább ilyesmivel. [link]
2020. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam.

Fém fésűt, műanyagot is.

2020. márc. 14. 09:35
 3/6 anonim válasza:

Ez ilyen lesz, nekem egyik szereti, másik megölne. De másmilyen a szőrük is.


Szőrcsomókat ki kell vágni. Szerintem többen csináljátok, valaki fogja le! Ahogy idősödik ez javulni fog, de szeretni sosem fogja!

2020. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Perzsánk van, harcol, dobálja magát, harap, karmol, ordítva nyivákol. Nem volt már megoldás, párom lefogja, én meg fésülöm. Sok nagy kemény páncélos csomó volt benne, de hajnyíróval kivágtuk, muszáj volt sajnos. :( De már szépen visszanőtt a szőre mindenhol, és már rájöttünk, hogy csak "erőszakkal" tudjuk rendbe rakni. Nagyon próbál harcolni, és egyébként erős is, de a párom erősebb! :D Ja, és mióta minőségi perzsa tápot kap, alig keletkezik csomó a bundájában.
2020. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hittem van megoldás, hogy ne szenvedjen annyira.

Úgy csinál, mintha ölném.

Én is nyírógéppel szedtem ki a csomókat, ollóval a frász merne közeledni, mikor rugdos, kapkod:/

2020. márc. 15. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:
"Jó" olvasni hogy ennyi gazdinak alap erőszakosnak enni a cicájával.... Retteghet mellettetek állandóan.
2020. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!