Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak székrekedése...

A macskámnak székrekedése van. Amíg nem jön meg a megrendelt gyógytáp, mit adjak neki?

Figyelt kérdés

A macskámnak sajnos visszajött a székrekedése.

Erőlködik, de sajnos nem tud kakilni.

Elvittük már állatorvoshoz, ahol a doki megállapította, hogy valamit megevett, talán egy kartondoboz darabot vagy ilyesmit, az szorult bele.

Adott neki paraffint, az segített rajta, kijött belőle minden kb.

Egy ideig újra normális volt a széklete, de sajnos ismét elkezdődött ez, hogy erőlködik és nem jön neki semmi...


Mivel a vírushelyzetben nem tudunk kimozdulni otthonról és a helyi állatorvos is lehúzta a rólót a vírus idejére, rendeltem a macskámnak speciális Royal Canin tápot, ami hasmenésre való és dicsérték a neten.

Az utóbbi időkben rákapott a száraztápra, eddig nem ette csak a húst, most meg már rá sem tud nézni, így valószínűleg a gyenge bélrendszere miatt a sima száraztáppal vannak gondjai, ezért rendeltem speciális tápot.


Most ismét a paraffint adtam neki, az orvos utasítására, három napig adom neki az előírt adagot.


Addig mivel etessem, mit adjak neki, hogy tudjon WC-zni és jobb legyen a közérzete?



2020. márc. 30. 21:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyén hangzik, de esetleg masszírozhatnád a pocakját (már ha hagyja..). Nagyon pici cicák mesterséges táplálásánál is ezt kell csinálni evés után, a hasukat és a feneküket óvatosan dörzsölgetni, hogy beinduljon az emésztés. Még azt is hozzáteszem, hogy én ugyan emberszabású vagyok, de sajnos krónikusan székrekedéses és ha csak csikorog a hasam, de nem akar kijönni, én is "hasmasszázst" szoktam alkalmazni, sokszor eredményesen.
2020. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!