Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnék találni Zala...

Hol tudnék találni Zala megyében kb 3-4 hónapos kiscicát?

Figyelt kérdés
Már mindenhol kerestem, de sehol sem találtam. Igazából egyszerű házi cicát szeretnék, ha lehet, ingyen (de az sem baj, ha fizetni kell érte). Esetleg ha láttok valamelyik oldalon, vagy az egyik Zala megyei ismerősötöknek van elvihető cicája, légyszives megírjátok?
2020. ápr. 1. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha benti tartást (vagy nem forgalmas lakhelyen kinti-bentit), ivartalanítási kötelezettséget hajlandó vagy vállalni, a Bársonytalp Zala Egyesületet keresd meg Facebookon. Mindkét cicám tőlük van.

Ha csak ilyen "legyen a háznál macska" típusú macskatartásban gondolkodsz, akad tömkelegével Zalában is sok kismacska, akiket a felelőtlen, cicáját nem ivartalanító emberke ingyen hirdet a neten.

2020. ápr. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vénlány válasza:
Jó fogáson rengeteg ajándekcica lesz. A kis cicák most születnek, p@r hét míg akkorák lesznek,míg elviheted!
2020. ápr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azt elfelejtettem írni,hogy benti tartásra lenne. A Bársonytalp-ot folyamatosan nézem, viszont sajnos ott csak kicsit nagyobb cicák vannak eddig még (kifejezetten még kiscicát szeretnénk), pedig én is nagyon örülnék, ha menhelyről hozhatnánk el.Meg hát ugye ott a legtöbb kiscicus sajnos beteg, és most a koronavírusos időszakban nem hiszem, hogy jó ötlet lenne folyamatosan kijárkálni a macsesszal orvoshoz. Mert persze, a kötelező és ajánlott védőoltásokat mindenképpen be szeretnénk neki adatni egy állatorvossal (meg ha már ott vagyunk, kérünk majd tanácsot az etetésével kapcsolatban, hogy mennyit és milyen minőségűt, mert sok mindent hallottunk már, ezért inkaább megkérdezünk egy profi szakembert, de ez nem ide tartozik :P).

A Jófogást meg szemmel tartom, sajnos ott csak még távolabbi megyékben találtam pár kiscicát, de remélem, hogy majd Zala megyében is lesznek. Nagyon remélem, hogy találunk, mert hogy őszinte legyek, én már 7 éves korom óta szeretnék egy cicát, csak anyáék most mentek bele. Na jó, 7 évesen még azt sem tudtam, hogy a benti macskák alomba piszkítanak, de tavaly nyáron rengeteg velük kapcsolatos videót néztem (és még most is újra nézem őket, ha kijön egy új videó, egyből rákattintok), meg lett egy olyan ismerősünk, aki kapott egy macskát, úgyhogy ő is elmondta a tapasztalatait vele kapcsolatban. Úgyhogy szerintem tudok mindent, amit egy macskatartás előtt kell, és nagyon remélem, hogy jó gazdija leszek a macskának.

Na jó, nagyon elkalandoztam, bocsánat, csak szófosásom van XD

2020. ápr. 2. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de hány éves vagy?

Én is gyerekként kaptam kutyust, menhelyről felnőttet, kiválasztottuk egymást és egy percig sem bánom, hogy 10 éves korom óta hajnali 5-kor(most már 4-kor) kelek, hogy levigyem, 100%-os felelősséget vállaltam érte, anya félt, hogy 3 gyerek mellett még egy kutyáról is kell majd gondoskodnia egyedül, de azon túl, hogy évente 1x két napot a barátnőmnél töltök, azon kívül egy percet sem kellett sosem akaratán kívül foglalkoznia vele, sőt, volt, nagyon fáradt voltam este, mondta anya, majd ő leviszi a kutyust de nem engedtem, én akartam, az enyém.

Csak azt akartam ezzel elmondani, hogy érdemes várni, amíg megérsz hozzá, hogy tudd, mi a felelősség, és nyugodtan hozz felnőtt cicát, ők is megérdemelnek egy szerető otthont, családot. Őt is meg tudod szeretni, nagyon hálás tud lenni és ha feloldódik játszani is fogsz vele tudni.

Nekem azóta cicám is lett, 2, elsőt felnőttként fogatam be utcáról, idő kellett, de mára semmi nyoma, hogy utcacica volt, boldog, vidám, rendkívül bújós és játékos cica. Másik egy ördög, őt 3 hetesen találtam, nem azt mondom, hogy őt nem szeretem, ő is nagyon ragaszkodó, mivel én cumiztattam, anyujának tekint kicsit, nagyon édes tud lenni, viszont tényleg egy ördögfajzat, ég és föld a kettő, aki már tapasztalt dolgokat, meg aki beleszületett a jóba.

2020. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!