Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megtarthatom a hozzám ételért...

Megtarthatom a hozzám ételért bekléredzkedő macskát? Egész nap itt van, van, hogy itt is alszik a teraszon

Figyelt kérdés

Egyik nap reggel kint ügyködtem a kertben és odajött egy szép fekete cicae nyávogott, meg minden, aztán nézem, 6 óra múlva sem tágított. bementem a házba, és követett, ott cikázott a lábaimnál. Mivel már sötét volt gondoltam, hogy ha ezt akarod, ám legyen, egy kis szalámiszeletet kidobtam neki, egyből megette és feltámaszkodva nyávogott az ablaknál.


Már 2 hete az ideje 99%-át itt tölti. Ha beengedem és gondozom, akkor megtarthatom? vagy va nerre valami szabályzat? Hírdetést nem kell feladni, mint talál macska? A gyerekek nagyon nagyon szeretnének egy macskát. Még azelőtt, hogy idejött volna.


Eltudom tartani, azzal nem lesz gond, csak az, hogy megtarthatom-e...


2020. ápr. 4. 11:42
1 2
 1/13 Bélgyilkos válasza:
72%
Ha nincs rajta nyakörv, akkor lehet hogy kóbormacska. Ha meg van gazdája, nem igazán érezhette jól magát a macska, ha lelépett. Szerintem nem lehet belőle gondod ha megtartod.
2020. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
á nincs rajta nyakörv. én is gondolkodtam ezen, hogy ha már eljött és egy szelet szalámival ittmarad 2 hétra, akkor nem kényeztethette az előző gazdája.. ha meg kóbormacska, akkor meg gondolom innan is tovább akar majd állni
2020. ápr. 4. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Hivatalosan meg kell tenned mindent, hogy visszajuttasd a gazdájának: gondolom, nincs rajta semmi, ami utal arra, hogy ki lehet a gazdája, de lehet benne chip, ki lehet plakátolni, illetve szólni kell(ene) a jegyzőnek (de most ezzel nyilván nem foglalkoznak), közeli állatmenhelynek, fb csoportnak stb. Ha a gazdi nem jelentkezik, akkor hivatalosan is a tietek lehet. 14 napig vagy köteles keresni a gazdit, de a tulajdonos 3hónapig! számot tarthat az állatra.
2020. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Hivatalosan... Persze hagyjad már. Megtarthatod, ne aggódj.
2020. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Vidd el orvoshoz, van-e benne chip. Bár kijárós macskánál általában szarnak bele a "gazdik", de hátha. Az is jel, ha ivartalan.

Plakátold ki a környéken, hogy cicát találtál. A szabály valóban úgy szól, hogy 14 napig kell keresni a gazdáját, és 3 hónapon belül köteles vagy visszaadni, azzal a feltétellel, hogy MINDEN keletkezett költségedet meg kell térítse a gazdi.


Amúgy ha nincs rossz állapotban, akkor valószínüleg gazdája is van, csak kijárós, esélyesen ivaros, és most éppen hozzád cuccolt be.

Én saját macskát fogadnék be menhelyről (nem kijárósként!), az sokkal tisztább ügy.

2020. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszolónak van igaza.

Nem kell semmi hivatalos lépést tenned. A cica magától ment oda hozzátok és önként időzik ott. Ha az utcán találtad volna, és hazaviszed, a sok tudatlan önkéntes állatvédő ezt teszi a kijárós macskákkal, aztán soha sem kerül haza az állat, szóval, ha ez történt volna, nem lenne jogod csak úgy megtartani, de nem ez történt.

2020. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Lehet valaki meg nagyban keresi a kijárós macskáját. Az ilyen kertes részeken könnyen lehet 2-3 gazdája is. Mondjuk ha cicám lenne tuti nem engedném ki.
2020. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy chipet nézetnék, ha nincs benne, megtartanám.
2020. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Több, mint egy hete keresem az eltűnt cicámat. Chipezve van, rögzítették, hogy eltűnt állat.

Napok óta sírok és csak abban bízok, hogy ha még életben van és valakinek lehetősége van rá, hogy megfogja, akkor elviszi és megnézeti, hogy van e benne chip.


Szerintem tedd Te is ezt, mert nem tudhatod, lehet, hogy őt is keresik. Esetleg fotózd le és tedd fel cicás csoportokba. Ha x idő múlva sem jelentkezik a gazdija, akkor Te is nyugodtabb leszel, hogy helyesen cselekedtél és mindent megpróbáltál.

2020. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-as. én ezt értem, sosem tennék rosszat sem emberrel, sem állattal ,de ha az a macska, pl a tied és jobb neki nálam azt mégsem akarhatod, hogy visszajöjjön.. Biztos, hogy nem a te cicád, mert a városunk facebook csoportjában is megkérdeztem, és 13 ezren osztották meg, és mgé semmi. ha egy városban élnénk, akkor láttad volna. amúgy ez a cica fehér alapon szürke foltos éa az orránál van egy nagy fekete folt. Ha esetleg ő az, akkor írj privátot!!!!
2020. ápr. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!