Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy cicát, bejött a...

Találtam egy cicát, bejött a kertbe, honnan tudhatom, megtarthatom-e?

Figyelt kérdés
Tervezem kiplakátolni, hátha gazdája van, de ennél többet nem nagyon tudok tenni. Állatdokinál is volt már természetesen. Mikor vehetném tutira, hogy nálam maradhat? Elvégre akkor nem szoktatom össze a másik cicával, ha nem.
2017. jan. 18. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nálad maradhat. Majd keresi a gazdája, ha van neki.
2017. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj,hogy a kinti cicák hatalmas területeket bejárnak. Ha telt a cica és ápolt a bundája,akkor nagy valószínűséggel van/volt gazdája..Csak bekavartál az egészbe,hogy dokihoz vitted ,magadhoz édesgetted.

De ha sovány volt,amikor találtad és csapzott,akkor jó eséllyel gazdátlan volt.

Én azt szoktam javasolni,hogy menhelyről fogadjunk be, annak garantáltan nincs már gazdija, nem fog hazakerülni.

De akit az utcán látunk,az simán lehet gazdis..

Szóval szerintem ne éld bele magad..Plakátold ki,próbáld kideríteni..

2017. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itt volt már olyan eset, hogy elütöttek egy cicát, egy autós elvitte a közeli állatorvoshoz. Már lábadozott, amikor kitette a plakátokat. És igen, volt gazdája, aki jelentkezett, már hónapok óta kereste és le is mondott róla. Kifizette a megmentőnek az állatorvosi kezelést és hazavitte a cicát. Volt benne chip, de persze csak ekkor olvastatták le...
2017. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ha nem volt benne csipp, és mint írtad ki plakátoltad, és ezzen mód kerested a gazdáját, amire elvileg 14 napig köteles is vagy, de senki nem jelentkezett ezen idő alatt, akkor nyugodt szívvel megtarthatod, ha késöbb még is jelentkezik valaki, onnantól kezdve a te döntésed, hogy hiszel e neki, ha fotója is van róla s úgy gondollod tényleg övé az már a te lelkiismeretedre van bízva, hogy vissza adod, vagy sem.
2017. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: most látom, hogy még nem próbáltad ki, ezt edd meg mielöbb. A többit leírtam.
2017. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*plakátoltad ki.
2017. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nahh ezt már nem hozom helyre, így sem jártam még b.xus....szóval plakátold ki mielőbb,és ne edd meg ezt hanem tedd.:))) bocs bocs bocccccs:/
2017. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Macskát menhelyről? Tuti nem. Rengeteg feltétel, ellenőrizni járnak, nem veszhet el, különben állatkínzásért beperelnek.
2017. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van rá néhány jel, hogy akár kóbor is lehet (atkás, véresre vakart fül pl), de ugye tutira nem mondhatom. Nem is annyira jól szocializált, kézbe lehet venni de ha teheti inkább elbújik az ágy alá. Akkor keresem a gazdit, hátha meglesz
2017. jan. 18. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia,én vagyok aki ékes példáját mutatta be, hogy mielött elküldöm az írásom ellenőrizzni kéne, mert kb úgy jött le a második hozzá szólásom, mintha egy kínai szakács cicás kérdésére válaszoltam volna( próbáld ki, edd meg) nah szóval, az imént le írtak alapján valószínű nincs gazdija, de azért plakátold ki, várj két hetet, ha addig sincs jelentkező tartsd meg nyugodtan.
2017. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!