Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy depressziós a...

Lehet, hogy depressziós a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nos mostanában a cicám, eléggé érdekesen viselkedik, és anyával arra gondoltunk, hogy lehet depresszios.. Pár tudnivaló: a macskám 3 éves, kan, ő egy olyan macska aki szinte mindig itthon van velem, jatszadozik, rengeteget eszik, és nagyon húsos volt.. Nem régiben meghalt az idősebb testvére, és látszott rajta hogy keresi minden nap, és bánatos.. Itt meg annyira nem foglalkoztam a dolgokkal gondoltam hogy majd bele törődik. Aztán pár hete nagyon lefogyott, nagyon vékony lett csak a feje duci:) a háta közepétől már alig van szőre.. Ezt a bangurozasra fogtuk, hogy lehet a hormonok miatt. Eddig ha elment itthonról hívtam és mindig haza jött egyből, de mostanaban hiába hívom, nem mindig jön haza. Majd manapsag észrevettem hogy 2 cica, a szomszédból nem hagy neki békén. Bántják ot, a szomszédok is szóvá tettek már hogy szinte marcangoljak a macskamat. Pl észre vettem hogy a farka fájhat, a füle is, és ma már santitott az egyik lábára.. Elég keveset eszik, de ha rá jön akkor eszik rendesen de nem megfelelően. Látszik rajta hogy fel, és minta lelkileg tönkre lenne. Egyrészt a testvére halála miatt, másrészt mert bántja a többi macska. Szerintetek? Légyszíves segítsetek hogy mit gondoltok erről az egészről, hogyan tudnék neki segíteni!? Nagyon közeli kapcsolatban vagyunk teljesen megertjuk egymást.

16/l



#macska #macskadepresszio
2020. ápr. 8. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Nekem halt már meg macskám a depresszió miatt hiaba adtunk meg neki mindent. Neki 2 tesója volt sajnos meghaltak, és ő maradt egyedül.. A te cicusod remélem nem jut erre a sorsra, próbálj vele sokat foglalkozni érezze hogy szereted
2020. ápr. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt a macskát nagyon gyorsan vidd el orvoshoz.
2020. ápr. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem depresszió te idióta, naponta szétverik. Komolyan, hogy lehet valaki ennyire retardált, hogy depressziónak titulálja a fizikai bántalmazást?! Meg úgy általában talán ha sánít a macska, mert megtépik és hullik a szőre nem kéne úgy állatorvoshoz vinne?!
2020. ápr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem ezt a stilust, de az előttem szolonak igaza van.
2020. ápr. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem depresszió. Fel kéne fogni hogy a macska az nem ember. Ha pocsékul van, akkor nem depressziót emlegetünk, hanem SÜRGŐSEN utánanézünk mi okozza a sérüléseit, ÉS állatorvoshoz visszük. Te mit szólnál ha szétvert fejjel pszichológushoz küldenének mert tuti depis vagy? Tizenhat évesen ne legyen már ennyire gyerekes a gondolkodásod...
2020. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A macskák nem depressziósak....
2020. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólokkal, minél előbb vidd el állatorvoshoz. Ne találgatás, a szakember, orvos, majd megmondja mi a gond vele és mit tudtok tenni.
2020. ápr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom...

Nem depressziós. A gond többek között az, hogy nincs ivartalanítva, párzási időszak van, verekszik, sérült és lehet, hogy beteg is.

Oltásai gondolom nincsenek...

Megoldás: elviszed orvoshoz, ott kivizsgálják, nem beteg-e, ha igen, kezelik. Ezután ivartalaníttatod.

2020. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked legfeljebb házikavics való, nem háziállat. Azt a macskát sürgősen vigyétek orvoshoz.
2020. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nem állottam hogy depressziós csak erre gondoltam. Utánna olvastam és sajnos a macskának is lehet depresszioja.. Nem értem miért kell ilyen tragarul beszélni. Mióta az eszem tudom azóta vannak macskaim és minddel nagyon jól bántam. Köszönöm megegyszer, fogunk szólni egy állat orvosának mert nekem ő a legfonfontosabb
2020. ápr. 8. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!