Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha én etetgetem, és nevelem...

Ha én etetgetem, és nevelem fel a kismacskát, jobban fog ragaszkodni hozzám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este találtam 3 újszülött kismacskát,sajnos 2 már el volt pusztulva :(

Az életbe maradt kismacskát azonnal behoztam magamhoz,szereztem neki tápszert stb..stb..

És arra lennék kiváncsi,ha én fogom felnevelgetni szegénykét,sokkal jobban fog kötődni hozzám?



2020. ápr. 10. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Igen, anyukájának fog tartani. Én is neveltem fel gy kiscicát, de ha újszülött, akkor sajnos 80%, hogy elpusztul a mamája nélkül. Kakilni sem tud, ha a mamája nem nyalogatja a hasát és a popsiját, meg anyatej meg folyamatos testkapcsolat is kell neki. Cicatáptejet mondjuk lehet kapni állatpatikában, ha rákeresel a neten, talán kihozósat is találsz. Meg cicacumit is.
2020. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen beszereztem már neki mindent,tápszert,cumit,és a kaki pisit úgy csináljuk hogy nedves papirzsebkendővel ingerlem a pocakját így tud kakilni és pisilni is. (Mint ha az anyamacska nyalogatná)

Közbe probálok neki szoptatós mamacicát találni hiszen az lenne neki a legjobb.

Csak ha nem találok,vagy esetleg nem fogadja egy a mamacica,arra az esetre voltam kiváncsi hogy jobban fog-e kötődni hozzám.

2020. ápr. 10. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jobban fog ragaszkodni hozzád. Ha rendes időben veszi magához az emebr a kiscicát, akkor is jobban ragaszkodik a gazdájához, így meg főleg.

Ha nincs anyamacska, akkor rakj mellé melegvizes palackot, infralámpát vagy elektromos takarót is.

2020. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Én ebben nem vagyok biztos, hogy ettől jobban fog ragaszkodni. A macska ételfüggő, aki a kaját adja ahhoz ragaszkodik, még felnőtt korában is. De ha valaki mástól jobb kaját kap, akkor simán ott marad vele.


Volt szerencsém gyerek koromban egy kismacskát nevelni. Ellés után valamennyivel elpusztult az anya és én etettem míg serdülő lett. De egyáltalán nem tudom elmondani, hogy jobban ragaszkodott volna hozzám. Viszont nagyon szép hosszú életet élt, annak ellenére, hogy ilyen rosszul kezdődött neki az élet.

2020. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az általam felnevelt kiscica most 15 éves, és mai napig az anyjának tekint, mászik a nyakamba dagasztani. A cicák nem egyformák.
2020. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, pont nem rég mutatták ki tudósok, hogy a macskák igenis ragaszkodnak a gazdájukhoz. Foglalkozni kell vele rendesen. Ha csak eteted aztán kirakod a kertbe, akkor persze, hogy csak az fogja érdekelni, hogy hol kap jobb kaját. Az enyém is volt hogy többet járt anyukámhoz, mert finomabb kaját adott. De attól függetlenül nekem fogad szót, velem viselkedik jól, nekem megenged olyan dolgokat amiket másnak nem, ha nem vagyok ott akkor teljesen lezüllik. Idegenektől is van elvesz kaját, de barátkozni nem barátkozik velük.
2020. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kismacskám egy mocsok, de ha úgy nézek rá, egyből tudja hol a helye. De akárki akármit csinál kiröhögi. Pedig nem volt már nagyon pici, 5 hetes, de nagyon anyás volt, folyton rajtam lógott.
2020. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy az itt pontozgatók java része gyerek.
2020. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ekkora baromságot írni?

Az enyém kiskora óta velem van, sőt mellette van 2 nagy is. Mikor műtötték én feküdtem mellette míg ébredezett szegényem. Meg beszélek hozzájuk, sokat simogatom őket. Szeretnek,ragaszkodnak! Állandóan nyávognak,ha hazajövök, sétálnak oda és bújnak,dorombolnak. Este is ha lefekszek jönnek oda és velem alszanak el. Ameddig nem kelek fel,hozzámbújva szundiznak. Ne beszéljünk ilyen baromságot, hogy csak a kaja miatt. Akkor csak enni járnának haza. Igaz törődni is kell velük. De ha valaki ekkora ...... Hogy csak kibassza a kertbe,akkor inkább ne várjon semmi szeretet. A gyereked se azért szeret mert megeteted,és kivagod játszani....

2020. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!