Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik rendesen a...

Miért nem eszik rendesen a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 9 hónapos cicám. Mivel érzékeny a bolti macskakajákra, orvosi javaslatra nyers csirkemellet kap reggel és este. Mellette kap 80% hústartalmú száraz eledelt is. Abból szokott néhányat ropogtatni, de nagyon keveset. Azt vettem észre, mivel a jutalomfalatokat eszi és a stick is kedvenc, hogy unja a csirkemellet. Néha pulykával helyettesítem, kb 3 hetente kap májat is, szóval nem egysíkú az étrendje. Még a máj az elfogy, de a többit nem eszi. Se a csirkét se a pulykát. Mi mással válthatnám ki, hogy ne legyen unalmas? Van, hogy napi egyszer eszik kb 40 g csirkemellet de azt is nagy nehezen akarja csak. Néha trükközök, rászórom a jutifalatot a húsra, egy darabig használt is, de most már az sem ér semmit. Vékony, de nem kórosan. És látom rajta hogy enne, csak nem csirkét. Minden második adag beleszárad a tálkájába.. Lehet, csak napi egyszer kéne adnom neki enni? De az nagyon kevésnek tűnik. (Mikor bejött a járvány a csirkemell hiány miatt adtam neki rendes alutasakos kaját próbaként, ha csak az maradna, vajon hogy reagál rá. Hozzá sem nyúlt.)

Köszönöm előre is az ötleteket.



2020. ápr. 17. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod hogy a junior alutasakot kevered az apróra vágott csirkével. A cicakonzerven nem gondolkoztál? Az én cicámnak az a kedvence már ez saját tabasztalat. A koncerv nem olyan fojós mint az alutasak egy próbát megér ha van májas ákkor azt vedd.
2020. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*akkor
2020. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy tudjátok mire érzékeny. Ha igen, akkor azt elkerülve választhatók neki nedves tápot. Ha valamely húsfajtára, akkor kerüljétek azt és vegyetek más állat húsából készültet (a leggyakrabban a baromfira szoktak allergiásak lenni, de nálatok a leírtak alapján nem ez a helyzet, ami jó hír, mert a legtöbb nedves táp csirke alapú.) Ha valamelyik adalékanyagra érzékeny, akkor is tudtok választani olyan prémium minőségű tápot, ami sem gabonát, sem színezéket, sem egyéb mesterséges adalékanyagokat/cukrot nem tartalmaz az élettanilag fontos összetevőkön túl (pl Taurina, cink, A-vitamin stb.)


A nedves tápoknak alapvetően 3 fajtáját fogod megtalálni:

1) húsfilé: ezek a legjobb minöségűek (és legdrágábbak) színhúsból, legtöbbször csirke vagy tonhal alappal

2) paté: ezek is magas húsarányú tápok, lehetnek szinte teljesen egynemű pástétomszerűek, de vagdalthús kinézetűek is

3) a szószos vagy aszpikos tápok: általában ezek a klasszik "bolti" alutasakos tápok, silány összetétellel, tele gabonával, cukorral stb. (de ebben a típusban is lehet találni jókat, a Fressnapf Real Nature családjának van ilyenje nagyon jó minőségben).


Egy szó mint száz: sztem van akkora kínálat mind mennyiségi, mind minőségi szinten nedves tápokból is, hogy találj olyat, amit a cicád is elfogad és szted is megfelelő minőségű akár online (zooplus, petissimo stb.), akár szakboltban (pl.: Fressnapf).

2020. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!