Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tekregnek a...

Mennyi ideig tekregnek a cicák? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy fekete-fehér 10 hónapos nőstény cicánk. Amolyan félig kinti-félig benti macska, bár az utóbbi időkben főleg bent volt... Kb. három hete kezdett kijárni a kerten kívűl, de azt is csak ritkán, általában este kiengedjük, hajnalban pedig már nyávoga az ajtóban. Ma viszont nem jött... Mostmár 12 órája kb. Fogalmunk sincs, hogy mi lehet vele, a másik cicánk (kandúr) már kétszer is járt haza a mai napon, pedig ő általában többet tekereg. Soha nem tűnt még el huzamosabb időre, a maximum az egy éjszaka. Ezen kívül nagyon ragaszkodó, kedves és imád enni, ám az utolsó étkezése a vacsora volt. Mindent megnéztünk a környéken, de nem láttuk elpusztulva se az autóút szélén, se kutya nem fogta meg tudomásunk szerint. Márpedig messzire nem szokott eljárni, minden lehetséges helyet felderítettünk. Nagyon nagyon izgulunk, tiszta ideg az egész család és én már így is kb. 3-4 órát bőgtem... Kérlek valaki nyugtasson meg, hogy ez előfordul, mert már tényleg alig van reményem! A választ előre köszi!╯︿╰ (egyébként múlt héten tüzelt, mostmár elvileg nem)

2020. ápr. 17. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy bezárták valami pincébe, garázsba, nekem 2 db van és én is jártam már így vele. Én a környéken végigjárnám a területet, hogy hova zárhatták be, esetleg úgy hogy aki ezt tette nem tudta hogy bent van a macsek is.

Ha pedig 10 hónapos, már ivarérett, szerintem ideje lenne ivartalanítani, hogy ne legyen sok kiscica.

2020. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ameddig nem vemhesül.
2020. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Valósznű, hogy visszajön. A mi macskáink is elég sokszor maradnak ki. Az egyik kedd óta most jött elő először. Pedig elég életképtelennek tartom őket. Esetleg megkérdezheted a szomszédokat, hogy nem-e látták, nem-e szoktatta oda valaki magához.


Amúgy már jó lett volna elvégezni az ivartalanítást. Pár havonta 4-5 kiscicát eldobálni nem lesz szép élmény.

2020. ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat látva kicsit megnyugodtam. Ivartalanítás tervben volt már a tüzelésénél, csak sajnos a karantén ezt nem teszi lehetővé.>﹏<
2020. ápr. 17. 19:20
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Azt ugye tudod, hogy állatvédelmi törvény kötelez arra, hogy telken belül tartsd az állataidat?

Pont ezért, mert nem macskának vagy más állatnak való hely az utca, sajnos nagyon veszélyes. Simán elüthette autó, elkaphatta egy kutya, mérget ehetett, lelőhették, megnyúzhatták, felakaszthatták. Mennyi ilyen macskával találkozok, pedig csak önszántamból, civilként "mentek" állatokat, vakarom le a szétkenődött macskákat az útról, viszem elaltatni a félhullákat.

2020. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy sajnos a macskákat nem lehet kerten belül tartani... Házon belül pedig falun ritka szokás. A falunk nem ilyen gyilkos helység, az Isten háta mögött van. Az elütés, vagy hogy kutya elkaphatta azt nem zárom ki, de szinte az egész falut átfésültük és holttestet sem talályunk sehol. Úgyhogy a negativítás ellenére még egyelőre próbálok hinni Isten csodáiban, hogy hátha előkerül.
2020. ápr. 17. 22:08
 7/17 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy macskát igenis lehet telken belükl tartani, tök mimdegy hol laksz (én is falun szedem össze a sok hullát), csak akarni kell. Ha nem vagy erre hajlandó, ne legyen több macskád.
2020. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív hozzászólásokat. A negetívakra azt mondom, hogy meg kell gondolni, hogy mit írsz... Egy macska kint érzi igazán jól magát, az én cicám rendesen kérezett ki. Nyávogott az ajtóban addig, amíg ki nem engedtük. Különben meg rengetegen vannak városon is, akiki megengedik a cicáiknak, hogy kijárjanak, ezzel nem vagyok egyedül. A kockázat fennáll, viszont a legjobbat szeretném nyújtani neki, legyen vidám és szép cicaélete.:)
2020. ápr. 18. 17:09
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Komolyan nem értem miért kell ilyen fogykosnak lenni. Ilyen felfogással miért kell állatot tartani? Tisztában vagy vele, hogy az életével játszol, aztán jössz hülyeségekkel, pedig csak lusta vagy megóvni a saját macskádat. Biztos nagyon boldog volt szerencsétlen a saját vérében fetrengve valahol.
2020. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha valaki segítséget kér tőled, akkor vagy segíts, vagy ha nem tudsz jót mondani, akkor inkább ne mondj semmit.
2020. ápr. 19. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!