Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tekregnek a...

Mennyi ideig tekregnek a cicák? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy fekete-fehér 10 hónapos nőstény cicánk. Amolyan félig kinti-félig benti macska, bár az utóbbi időkben főleg bent volt... Kb. három hete kezdett kijárni a kerten kívűl, de azt is csak ritkán, általában este kiengedjük, hajnalban pedig már nyávoga az ajtóban. Ma viszont nem jött... Mostmár 12 órája kb. Fogalmunk sincs, hogy mi lehet vele, a másik cicánk (kandúr) már kétszer is járt haza a mai napon, pedig ő általában többet tekereg. Soha nem tűnt még el huzamosabb időre, a maximum az egy éjszaka. Ezen kívül nagyon ragaszkodó, kedves és imád enni, ám az utolsó étkezése a vacsora volt. Mindent megnéztünk a környéken, de nem láttuk elpusztulva se az autóút szélén, se kutya nem fogta meg tudomásunk szerint. Márpedig messzire nem szokott eljárni, minden lehetséges helyet felderítettünk. Nagyon nagyon izgulunk, tiszta ideg az egész család és én már így is kb. 3-4 órát bőgtem... Kérlek valaki nyugtasson meg, hogy ez előfordul, mert már tényleg alig van reményem! A választ előre köszi!╯︿╰ (egyébként múlt héten tüzelt, mostmár elvileg nem)

2020. ápr. 17. 17:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Különben meg hazajött, köszöni szépen jól van ;)
2020. ápr. 19. 10:27
 12/17 A kérdező kommentje:
Senki sem kíváncsi az okoskodásra, csak segítséget kéretem, nem kioktatást. Ha ezt nem érted meg, nem neked való ez az oldal. Nem negetivítás kell egy erkeseredett gazdának, hanem bíztatás. És a benti macskák soha nem lesznek olyan bolodogok, mint azok, akik kicsit kimehetnek, friss levegőt szívhatnak. Nem akarom kockáztatni az életét, viszont, mint már mondtam, Ő maga akar kimenni. Kioson, kisurran, mikor mi is kimegyünk. Én pedig nem akarom bezárva tartani, a cica egy szabad állat, éljen is úgy. Ha nem tudod elfogadni, hogy én más állásponton vagyok, mint te és csak negativítással bombáznál, akkor kérlek ne fáradj a válaszírással. Megoldódott a problémam, nincs már szükségem többé a ,,segítségedre"... Kösz a megértést:)
2020. ápr. 19. 10:37
 13/17 anonim ***** válasza:
Úgy tarts macskát, ahogy akarsz, de állatvédelmi törvényeket betartva. Ha ez nem megy, és tudatosan engeded halálba, akkor utána ne picsogj, hogy baja esik.
2020. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom eljutott-e az agyadig, hogy azt mondtam, nem kérek a ,,kedves" hozzászólásaidból. És hidd el, más se fog. Hazajött a macskám, egy szőrszála sem görbült meg. Nem tudom mi közöd van neked ahhoz, hogy én milyen módon akarok jót neki. Szerintem semmi. Ha nem a kérdésre válaszolsz, hanem csak oktatsz, mert TE azt hiszed, hogy mindenkinél jobban tudod, akkor ne itt. Van olyan oldal, ami direkt erre specializálódott. Mint a nevében is benne van, a GyakoriKÉRDÉSEK azt a célt szolgálja, hogy névtelenül tehessünk fel kérdéseket és kapjunk rájuk névtelen VÁLASZOKAT, nem pedig kioktató kisműsorokat. Ha rossz véleményed van, tartsd meg magadnak. Az interneten néha vissza kell fogni magunkat, hogy ne sértegessünk, mocskoljunk másokat, akik minket egy szóval sem sértettek. Vagy én mondtam neked valami rosszat? Nem tudok róla... Ezért kérlek a továbbiakban te se tedd. Tartsd meg a véleményed, főleg ha ennyire gonosz, mocskolódó, negatív.
2020. ápr. 19. 12:21
 15/17 anonim ***** válasza:

Anyámnak volt az a felfogása, hogy a macskának büntetés, ha bent van a házban. Fél, maximum 2 éves korig éltek a macskáink. Elütötték, megmérgezték őket, vagy elkapta a kutya, vagy csak simán felszívódtak. Én imádom a macskákat, állandóan gyászolnom kellett őket, ha sírtam, akkor meg kiabált, hogy ne sírjak már, mert mindjárt megver, ez csak egy macska...

Azóta elköltöztem, van 2 benti cicám, köszönik szépen, jól vannak. Megvan mindenük, finomakat esznek, vannak játékaik, bútoraik, kaparófájuk, jól érzik magukat, jókat játszanak, szeretve vannak, eszükben sincs kimenni. Nyugodtan ki lehet szellőztetni, nem kell attól tartani, hogy lelépnek, sőt. Kiülnek az ablakba és nem mennek el. Gondoltam már rá, hogy elviszem őket sétálni, ki is vittem már többször őket kézben az ajtó elé, pár pillanat múlva kiugrottak a kezemből és szaladtak be a házba.

2020. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én megértem a helyzeted. Szeretném bent tartani a cicákat, de a párom allergiás rájuk, ezért nem élhetnek bent végig. Ennek ellenére ő is nagyon szereti őket és az allergia ellenére szinte mindig bent vannak. Persze muszály kiengednünk őket. És ők is szeretnének kimenni. Ha teljesen bentre neveltük volna őket, akkor ez nem biztos, hogy így lenne. De ahonnan elhoztuk ott kint voltak, így ez a lehetőség kiesett.


Ezt azelőtt is elmondhattad volna, mielőtt mocskolni kezdtél. Úgy látom nagyon szereted a cicákat, tehát átérezhetted volna kicsit jobban az aghodalmam. A törvényt nem szegtem meg soha, továbbra sem fogom, mivel nem Magyarországon élek, ebből fogva nem vonatkozik rám:). Maskor kérlek szépen gondold meg, hogy mit írsz először, mert -nekem ugyan nem-, viszont lehet, hogy másnak, akinek esetleg nem kerülne elő a macskája, még inkább lelombozás képpen hatnának, miattuk még inkább elveszítené a reményt. Az utolsó kommentet nagyon értékelem és köszönöm, hogy abbahagytad a fölösleges személyeskedést. Én is nagyon-nagyon szeretem a cicáimat, egy cipőben járunk. Azt mondom, hogy mi, cicagazdik tartsunk ösdze!;)

Kellemes délutánt!

2020. ápr. 19. 14:43
 17/17 anonim ***** válasza:
Én nem az a válaszoló vagyok.
2020. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!