Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a legjobb neki?

Mi lenne a legjobb neki?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 éves ivartalan, nőstény macska. Anyukámnál van. Világéletében kinti macska volt, kertes házban. Szeret bent is lenni, de csak naponta rövid időre. Nyáron inkább este 1-2 órára. Ősszel és télen, ha hideg van, akkor elvan a lakásban 8-9 óra hosszát is. De jó időben főleg kint van.

Anyukám most fog költözni más városba, panelba. Kérdés: maradjon a cica az új tulajnál, a régi helyén; vagy próbáljuk meg, hogy benti cica legyen az új helyen?

- Az új tulajnak tetszik, maradhatna ezentúl ugyanott, velük. (Tudom, hogy a kinti, szabad életet szereti.)

- Viszont félek, mert mégis csak idegen emberek. Félelmeim: Mi lesz, ha nem etetik rendesen? (Vagy nem elégszer, és elég minőségien.) Mi lesz, ha beteg, és nem viszik orvoshoz? Mi lesz, ha nem engedik a lakásba/vagy fedett helyre, ha hideg van?

- Anyu lehozná magával a panelba. Kb. 51 nm, 2 szoba, 2 erkély. Én is legszívesebben vinném bentinek, ha tudnám, hogy meg tudja szokni, és bent is boldog lesz. De fogalmunk sincs, hogyan reagálna erre.


Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


2020. ápr. 17. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a ti helyetekben vinnem magammal. Megfelelő mászókát vennék neki amin kiélheti a mászási ingerét. Persze ha megszokta h kint van az kicsit nagy visszaesés az életében de kint szerinted mit csinál (szerintem alszik).

Nekem van kutya macska minden egyes költözésnél visszük magunkkal a macska eddig 4x költözött de ez az utolsó reményeink szerint. Semmi pénzért nem hagynám el őket.

A vásárolt háznál volt 2kistestű kutya és mivel a néni nem tudta volna magával vinni állatorvosi segítséget akart kérni ( elaltatni) de mi mondtuk hogy örökbe fogadjuk őket és én úgy gondolom jobb életük van mellettünk , eddig 1x nem voltak oltva/féregtelenítve enni sem kutyának való ételt kaptak. Így nem biztos h az új tulaj rossz gazda lenne, nektek kell látni milyen ember is valójában. Egy macska amúgy is sokat ér a házban.

2020. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyu vajon ott tudna hagyni jó szívvel? Szerintem annyira hozzanőtt egy évtized alatt, hogy nem is tudná. Biztosan szokatlan lesz a kisebb tér az új helyen a Cicának,de az a biztos! Ahogy előttem is írta, sok játék, kaparófa és sok foglalkozás Vele. 😊
2020. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!