Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják többen is...

Miért gondolják többen is azt, hogy a macska/kutyatartóknál büdös van a lakásban?

Figyelt kérdés

Nekem 3 macskám és 1 kutyám van. Nemrégiben szarakodott a net, így kijöttek megcsinálni. Majd amikor észrevették a 4 állatot, megjegyezték, hogy nem gondolták volna, hogy van állat a lakásban, mert semmi szag nincs.


Nem veszik észre az emberek, hogy nem az állatok miatt van büdös egy lakásban, hanem a gazdi miatt?

Egyetlen egy helyen tapasztaltam bűzt eddig lakásban, de ott semmilyen állatot nem tartottak.


Kaptam már megjegyzéseket ismerősöktől (akik még sosem jártak nálam) , hogy ennyi állat mellett benti tartással biztos nem könnyű a szagok eltávolítása.


Miért lenne büdös?



2020. ápr. 19. 05:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

A bugyuta ember mindig ott okoskodik, amit sosem látott.

Ez szinte minden szakterületnél így van.

Ha még a szőrrel jönnének, azt mondom oké, abban igazuk van.

Valószínű sosem volt kutyájuk/macskájuk.

2020. ápr. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
76%
Na akkor most kapaszkodj meg. Nekem van 1 kutya és 14 macska. Mégis lehet tisztaságot tartani. Aki azt gondolja büdös van, általában utálja az állatokat. Munkatársaim zöme is olyan, hogy nekik pl a kutya csak házörzésre van, meg az udvaron a helye. Az enyém meg velem alszik. És kinek mi köze hozzá. Nézz meg egy menő külföldi celebet a youtubon. Ott eszik a kutyája a konyhában, a macska meg a konyhapulton. Az hogy egy állat milyen tiszta, a gazdájától nagyban függ. Én nem tudok a pultra tálalni mondjuk, mert etetéskor 9 tányért rakok sorba. :)) Ha jól van nevelve az állat, tisztaság van.
2020. ápr. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Lakasban van mind a 14 macska??? Vagy kijarosak? Mert utobbi esetben gondolom nagyreszt az udvaron vegzik a dolgukat.


Amugy nem tudom, nalam budos van pl ket macskaval, de tudom, hogy nem feltetlenul kellene igy lennie, mert lehetne jobban rendet tartani az almukban, csak rohadt lusta vagyok hozza, ez van. (A macskaalmok mellett van egy szemetes amibe takaritom az almot es azt csak kb heti egyszer jut eszembe levinni, szoval az ott buzolog, de a lakas tobbi reszeben mondjuk nem erezni.) De a macskak nelkul is budos lenne neha, mert van, hogy nem mosogatok el harom napig, akkor meg a konyhaban van budos🤷🏼‍♀️

Szoval nem az allattol fugg.

2020. ápr. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Csak az mondja hogy büdös, akinek érzékenyebb a szaglása.

Persze el lehet vinni olyan fokig az igénytelenséget, hogy bárki megállapítja, hogy büdös.

De akár tetszik akár nem, az állatnak szaga van. Aki ebben a szagban él, annak nyilván nem fog feltűnni, ahogy a dohányos is azt hiszi a rágó majd elnyomja :)

2020. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Talán a legbüdösebb "cucc" a lakásban a macska táljában lévő tonhal filé! 🤣

Nem tudom, az én macskám nem büdös, én sem vagyok az, ergo a lakás sem. 😋 😊 El kell engedni az ilyeneket

2020. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
25 éven át volt vizslánk lakásban. A szőrt képtelenség tökéletesen felporszívózni, még évekkel az utolsó kutya elpusztulása után is lehetett kutyaszőrt találni. A szőrön levő faggyú lassú bomlása következtében egészen enyhe vajsav szag mindig volt érezhető, amikor hazajöttünk.
2020. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki ilyet mond, az valószínűleg tapasztalt már olyat lakásban tartott macska esetén egyes gazdiknál, hogy kisebb-nagyobb mértékben érezhető a macska pisi/kaki szag, ha nem néhány óránként teszik rendbe a macskaalmot.


Ehhez pedig még csak nem is kell igénytelennek lenni, elég, ha nincs rá lehetőséged amiatt, hogy nem napi 24 órában tartózkodsz otthon.


(Én mentem már el (egyetlen macskás, nem "macska-falkás :-), a tisztaságra egyébként kifejezetten kényes barátnőmhöz úgy el este 9 körül úgy, hogy előtte reggeltől kirándultunk együtt, és az ajtón belépve megcsapott az a tipikus, mondjuk úgy, használt macskaalom szag még úgy is, hogy a bejárati ajtótól a lehető legtávolabbi sarokban van az almos tálca.


Ő persze egyből ment az almot rendbe tenni, szellőztetni.


Annak ellenére, hogy kifejezetten nincs érzékeny szaglásom, én néhány kivételtől eltekintve csak ott nem éreztem eddig ezt a szagot, ahol a macskákat olyan körülmények között tartják, hogy bármikor ki tudnak menni a szabadba elvégezni a dolgukat.


Ha belegondolsz, a hozzátok a net miatt kihívott, naponta sok háztartásban megforduló szerelők részéről kapott pozitív visszajelzésednek is sokkal inkább állhat a hátterében minimum vegyes személyes tapasztalat, semmint minden alapot nélkülöző előítélet.

2020. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Aki ezt mondja, az valószínűleg kint tartja a kutyát. A kinti kutya nyilván büdös valamennyire, mint minden kint tartott állat. Ebből következteti, hogy a benti kutya is az. Az én kutyáimnak nem igazán hullik a szőre, úgyhogy végképp nem érezni semmilyen szagot. Nincs olyan, hogy hozzá van szokva az ember, azért nem érzi. Ez akkor lenne igaz, ha mindig kutyaszagban lenne, de ha az ember a kinti levegőről bejön és büdös van, azt megérzi, ellenben amikor én benyitok, akkor az a tipikus falszag, meg bútorillat csapja meg az orrom lágyan, mint minden házban. Erről most hallok először, hogy büdös lenne a házban, az állat miatt.
2020. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Ahol nem szobatiszta sem a macska, sem a kutya, ott lehet büdös!!! De ez alap, tanítás és bizony takarítás, alomcsere!


Nem az állattól függ, nálunk a szüleim megtiltották teljesen a szellőzetést, még a konyhát sem emgedték, állot kajaszag volt folyton, bevette a haj, a ruha, minden... Semmit. A szobájukban mindig büdös, fing szag volt hetekig nem volt ablak nyitva, de a lényeg, hogy "ne fázzunk meg"!

Abszolűt nem volt igényeük ésegfelet olyan levegő, amibe normális ember okádott volna, de "meleg van".


Meg a mosogató volt elrohadva, nem folxt le a víz...


Köze nem volt az állatokhoz deeg volt mondva, hogy "büdös a macskatáp", meg a testápolóm, azért van büdös a házban 😂😂😂😂


IQ 0 Nagyon buták!

2020. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

A benti kutyának macskának is van szaga.

Ugyanúgy a nyelvével tisztogatja a kulát a seggéből, mint a kinti. Puszilgassad csak...

Ha a benti állat nem büdös, akkor nem értem miért használnak "légfrissítőt" "illatosítót" nagy mennyiségben a gazdik.

2020. ápr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!