Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen büdös az alomtálca?

Miért ilyen büdös az alomtálca?

Figyelt kérdés

Rohadt büdös az alomtálca, tömény sz#r szagú, amit a macska is átvesz, amíg elvégzi a dolgát. Hiába sikálom ki domestossal, másnapra ugyanolyan. Fedett tálca amúgy, az aljába zacskót szoktam rakni, arra megy az alom, de a tálca teteje is förtelmesen büdös. Nem értem miért ilyen büdös, otthon a szüleimnél is voltak és vannak is macskák, ott mégsem büdös a tálca és a macskák sem veszik át a szagot.

Naponta van takarítva. Mit csináljak? Minden nap nem fogom domestossal sikálni, mert az nem állapot, de ez a szag sem.



2019. nov. 23. 01:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Többféle almot is próbáltam már, egyébként a tálca szénszűrős.
2019. nov. 23. 01:33
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Próbálj meg almot váltani, ha nem válik be, akkor magát a tálcát cseréld le.
2019. nov. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ilyen a tálca. Nem jó fajta?

[link]

2019. nov. 23. 01:48
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valamiben bennreked a szag,akkor ne is várd,hogy elillanjon. Valamint ha nagyon büdös a cicus is,érdemes elvinni dokihoz,hátha egészségügyi gond van.
2019. nov. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értek hozzá, de lehet a macskával vagy a macska táplálkozásával van a baj, ha ennyire büdöset alkot.
2019. nov. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha többféle almot kipróbáltál, akkor szerintem is a macskával lesz a gond, az alomtálca nem hiszem, hogy számít. Az enyém is fedettet használ, Fressnapf sajátmárkás, púder illatú almot szoktam venni, tökéletesen ellátja a funkcióját. Mit szokott enni a cica?
2019. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem a macska a büdös, hanem ahogy bemegy az alomba, átveszi a tálca szagát.
2019. nov. 23. 09:43
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit eszik? A végtermék ugyebár az eledeltől függ.
2019. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az alomtálcának ehhez annyiban van köze, hogy fedett. A fedett alomtálca nem szellőzik át, ezért benne ragadnak a szagok. Ami sokkal lényegesebb, hogy milyen almot használsz, mit eszik a macska, és meddig marad a produktum a tálcában?
2019. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Régen Purina One-t, most Carnilove-ot, néha alutasakost, de az ritka.

Arra tudok gondolni esetleg, hogy a szüleim háza nagy, kertes, emeletes, ezért nem érezni a bűzt, mi meg panelban lakunk.

Régen otthon volt olyan, hogy 5 macskánk volt egyszerre és csak egy tálca volt, anyám a legolcsóbb 100 Ft-os konzervet vette nekik, mégse volt szag.

Próbáltam már a legolcsóbb Sparos macskaalomtól kezdve a drága fressnapfosig mindent.

2019. nov. 23. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!