Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktatjátok cicát a...

Hogyan szoktatjátok cicát a fürdetéshez?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy meg karmoljon, harapjon és féljen tőlem utána:(

2020. ápr. 21. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy kinti, és koszos lett a bundája..

Nekem pl a rendszeres macskakiállítás miatt kell fürdetnem.

Nálunk 2 ember fürdeti: egyik fogja, másik mossa. Előtte le szoktam vágni a karmukat is.

2020. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
A kinti macskát sem kell fürdetni, teljesen felesleges. A bentit meg pláne nem. Hacsak nem fetrengett a sárban vagy másol, akkor minek?
2020. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azta mindenit de rossz indulatuakvagytok:D szegyelljetek magatokat:D

Tisztelet a kivételnek. Ugyan is nem kötelező orrotokra kötnöm hogy miért akarom a saját macskámat megfürdetni de elmondom: macskakiállítás miatt.

Amennyiben OFFOLOD AZAZ NEM VALASZOLSZ A KÉRDÉSRE JELENTEM A VÁLASZOD! Nagyon unalmas hogy ilyen emberek válaszolnak akik minden kategóriában ott vannak a semmit mondó hulyesegeikkel egyutt. Utolsó előtti kivételével mindenkinek ment a piros kéz mivel offoltatok....:)

2020. ápr. 22. 08:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha macskakiállításra szeretnéd, akkor előtte karomvágás. Nem tudom mennyi idős, de kiskoruk óta szoktatni kell őket a rendszeres fürdetéshez. Egy felnőtt macskát fürdetni már elég necces, de ha van végrendeleted és szeretsz veszélyesen élni, akkor hajrá! :D


Rakd be a kádba és LASSAN engedd meg a zuhanyt, hogy szokja a hangját. Kézmeleg legyen a víz, se nem forró, se nem hideg.

Engedd rá a vizet, aztán ha nem ellenkezik, akkor tudod samponozni. Ha ellenkezik, akkor kérj meg egy bàtor embert, hogy fogja meg a bőrt a nyakánál (ne emeljétek, ne nyomjátok le, csak tartsa) és úgy meg tudjátok oldani.


Ha ezt túléltétek és elvérezni sem fogtok, akkor törölköző. Amennyire tudod töröld meg, mert annyival kevesebb ideig kell szárítani. A hajszárító se legyen forró, mert csak égetni fogja. A szőrt fésüld felfelé mindenhol szárítás közben.

2020. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az adminoknak hogy korrigálták a hülye valaszokat.

Neked utolsó köszönöm a választ :D

Hát 7 hónapos maine coon körme vágva van, egyszer próbáltam itthon furdetni azt nagyon nem csipazta. Megfogadom tanacsaid:D

2020. ápr. 22. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csinaltam hogy amikor kicsit voltak akkor már kezdtem hozzászoktatni őket így jól tűrik de nem a kedvenc időtöltésük.Szerintem ha nem kiskorától fogva szoktattad hozzá akkor kell 2 ember(a gazdája és még akitől nem fél) és az egyik fogja a másik mossa.Fontos hogy ne legyél dühös ideges mert akkor a macska se fogja jól tűrni.És ne okozz neki fájdalmat hogy durván lefogod mert akkor egy életre megutáltatod vele a fürdést.Én úgy szoktam hogy fürdőkádba leguggolok hozzá hogy ne a magasból nézzek le rá engedek neki vizet és egy törcsit teszek a kádba hogy tudjon valamibe kapaszkodni es beszelek hozzá.Fontos hogy a feje ne legyen vizes.
2020. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor mi először fürdetettük a cicánkat, utálta.. nem tudom, hogy előtte fürdették-e, kétlem, mert talált cica volt. Ha kádba tettük, azt egyáltalán nem tűrte, ki is ugrott, viszont nálunk úgy működött, hogy a fürdőszobában a mosdókagyló mellett közvetlenül van a mosógép. Amikor anya mosott, vagy ott pakolászott a fürdőben, a cica szerette a mosógépről figyelni. Szóval odaterített egy törölközőt a mosógépre és úgy fürdette meg, hogy közben a macsek a mosógépen pihent. :-D Így semmi baja nem volt, teljesen jól tűrte, nem is karmolt. Utána már sokszor volt amikor magától feküdt a mosdókagylóba és addig nem hagyta anyát, amíg meg nem fürdette. :-) Nekünk ez vált be, hogy nem közvetlen beletettük vízbe vagy engedtünk rá vizet, hanem így óvatosan.. :-)


26N

2020. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 ez nagyon aranyooos sztori:D
2020. ápr. 22. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Esetleg így.:) :

[link]

2020. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kádban szoktam fürdetni. Nem mondom, hogy nagyon szereti, de rohadt poros az alom, eddig 1 ev alatt 3x kénytelen voltam.

Előre kiengedem a vizet hogy ne féljen a csobogástól. kb. a lábait fedje el a hasáig, majd beleállítom. Kézzel rálocsolgatom a vizet, addig nyávog, beszélgetünk. Lábait, hasát a víz alatt lehet mosni. Behabozom, leöblítgetem a vízzel. Leengedem a vizet. Mikor nem bírja már de még úgyis habos, akkor szemben tud kapaszkodni, így le is lehet jól körben öblíteni zuhannyal.

Fogni a mellső hóna alatt szoktam, mert ha elcsúszik így el tudom kapni és nem nyel vizet. A fülébe és az arcára nem mehet víz a zuhannyal, ott kézzel mosom.

Ez 10 perc alatt megvan, kirakom törcsire, átforgatom rajta mert azonnal reszket még melegben is és lehet törölgetni. Nálunk a fésű a mumus. Szép karmolásaim vannak! :D Hajszárítót csak extra halkat kis fokozaton sok ismerkedés után vegyél ki, ne jusson utána ki órákig míg alul a puha pihe is száraz nem lesz és meleg legyen bent. 28 fokban képesek tűző napon szárítva reszketni!

2020. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!