Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viszonyul a macskátok a...

Hogy viszonyul a macskátok a fürdetéshez?

Figyelt kérdés
10 hetes kiscicák. Az egyiknek hasnenése van, a másik belemászott az olajba azért fürdettem meg őket. Hosszúszőrűek. Nem teljes fürcsi volt hanem lábak, popi, meg alhas. Hát nagyon nem tetszett nekik.
2009. nov. 15. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a miénk is utálja kétemberes a dolog mert nekünk már nagy a cica 1 éves !! Sajna ez igy van mi ritkán fürdetjük, kb fél évente egyszer ( mert kijáros is és perzsa )amugy nem szokott koszos lenni, néha azért kell , hogy megfürdessük., de nem szereti, én sem mert végig karmol mindenkit mire kész lesz.
2009. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám egy vörös kandúr volt, sajnos nyár végén elütötték.

Egyszer bemászott a párom teherautója alá, hát úgy nézett ki, mint a kijáró disznó, és benzinszaga volt...kénytelen voltam lefürdetni. Beraktam a zuhanyfülkébe, és beálltam mellé bugyiban-trikóban magam is, először csak engedtem a langyos vizet, a kezemmel a bundájába masszíroztam, aztán kis sampon, majd letusoltam! Egy darabig bírta, majd felugrott a vállamra...olyan aranyos volt...utána ki a zuhany alól, törölközés, és hajszárítóval is "megkínoztam". De tőlem még ezt is elviselte...egy karmolás nem volt rajtam. Még most is hiányzik.

2009. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk nem jön össze a dolog mióta megnőttek. Véresre karmolnak úgy menekülnek. Pedig próbáltuk már úgy is,hogy a tiszta vízbe tettünk neki jutalomfalatot. Pecázott egy darabig, fújtatott, aztán elhúzta a csíkot.
2009. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Perzsa cicákat tenyésztek, és bizony a kicsiket is időnként meg kell fürdetni... Szoktatás kérdése a dolog, valamint létezik egy igen hatásos fogási technika is, ami még az 5 kilós felnőtt kandúrnál is beválik.


A lényeg: nyaknál grabanc megragad, fej finoman hátrahúz, és akkor hiába minden hiszti...

Persze, ha nincs tiltakozás, akkor nincs erőteljes nyakfogás sem. Nálunk a kandúr a legmakacsabb, őt inkább én szoktam fürdetni, (anyukámat egyszer már végighasította), nekem egész jól tűri a procedúrát. A hajszárítótól viszont mindegyik rosszul van... :)

2009. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ott kell megfogni a nyakánál ahol az anyukája szokta amikor hurcolja? Mert hallottaam valami 2ujjas megfogást is de az nekem drasztikusnak tűnik. A nyakánál kell mellényúlni 2 ujjal vagy valami ilyesmi.
2009. nov. 16. 11:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nehéz eset a macsek akkor kétemberes a feladat!
2009. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a fogás nem kétujjas, hanem egész kezes. És egy picit beljebb kell fogni, mint ahol a mamájuk fogná őket, nem csak a bőrük hegyét, hanem az egész bőrt a nyakon.


Drasztikusnak drasztikus, de még mindig jobb, mint órákig küzdeni velük a csap alatt, ami őket is lesokkolja, meg a gazdit is. Így viszon egy cica 10 perc alatt készen van.

2009. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egyik cicám nagyon bírja, a másik nem...
2009. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt az ordítást, amit véghezvisz az amúgy csendes macska fürdetéskor!
2010. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elősző vagyok, *véghez visz
2010. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!