Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondókázik tesóm a...

Miért mondókázik tesóm a macskának?

Figyelt kérdés
Tesóm rendszeresen mondókázik énekel a macskának főleg játék közben. Tesómra rendszeresen felugrál a macskája. Sokat játszanak, de szerintem a macska figyelemfüggő. Miért kell benne megerősíteni a fontoskodást ezzel az ovis dologgal? A macska annyira középpontban érzi magát, hogy tesómmal is alszik. Tesóm dicséri a macska rendbontását nyávogását. Hogyan neveljem meg?

2020. ápr. 22. 20:05
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Félig bengáli félig maain coon. Nem lesz kicsi. Most kb fél éves.
2020. ápr. 22. 20:06
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Ezt úgy hívják, hogy "foglalkozik vele"


"Fontoskodás", jesszus... a macska nem egy dísztárgy! Nem fontoskodik, hanem a szeretetét fejezi ki!

2020. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Arra értem a fontoskodást, hogy nyávogva keresi tesómat, ha anyám átmegy és megeteti mer tesóm nincs otthon. Az első lábával ütögeti tesómat, ha simogatást akar. Ha anyám fegyelmezni akarja akkor nem is figyel rá. Én egyik nap meg akartam fogni és fújt.
2020. ápr. 22. 20:20
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

:D Igen,a macska az ilyen, azt csinálja amihez kedve van .

Lehet próbálkozni neveléssel ,néha sikerül is valami eredményt elérni,de nem egy szolgalelkű állat,ha nincs kedve hozzá le fog sz.rni .

A tesód meg azért mondókázik neki,mert ehhez van kedve ,erre való egy háziállat,időt tölteni és játszani vele . Tök normális az is,hogy "kéri" a foglalkozást ,a figyelmet . Erről nem tudod lenevelni,és nem is kell ..

2020. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
De az is normális, hogy azt mondja neki, hogy a te seggedből süt nap? Arra biztatja legyen pokoli rossz?
2020. ápr. 22. 20:32
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy normális.

Aki szereti a macskát annak igen.

2020. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%

A macska nem érti az emberi beszédet. Ugyanazt a hatást éred el azzal, hogy "te vagy a kis üngyüri-büngyüri kicsi babukám" mint azzal, hogy "jöjj, együtt nyomorba döntjük az egész univerzumot", vagy épp "te utolsó, bűzlő kapcarongy"


Amíg a hangsúly barátságos marad, a macska pozitívan fog rá reagálni, tartalomtól függetlenül.

2020. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
27 éves vagyok, én is "mondókázok" a macskának, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint ahogy egy kisgyereknek tennéd. Vannak olyan szavak, meg hangsúlyok amikre a macskák jobban fülelnek és érdekes nekik. A macska családtag és nálunk ez a napi játék része :D
2020. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondogatni a macskámnak, hogy "te naagy, ronda, büdös, minden hájjal megkent dög" és hasonlók.


De szeretetteljesen, ő meg boldogan dorombol közben :)

2020. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a te hozzáállásod sokkal kevésbé tűnik normálisnak.
2020. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!