Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért valaki macskát?

Miért valaki macskát?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy az emberek mit szeretnek ennyire a macskákban. Erősen kutyapárti vagyok, lehet hogy ezért van.

Egy kutyát bármire meg lehet tanítani, hűséges, lehet vele játszani, sétálni.. Egy macska egész nap ide-oda járkál a lakásban, beképzelt, hülyére veszi a gazdáját, nyávog és a hűsége is csak addig tart ameddig eteted. Most komolyan mi annyira jó bennük?


2020. ápr. 30. 23:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Miért tart valaki macskát
2020. ápr. 30. 23:45
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert egy 3-4 kilós macskát könnyebb tartani, mint egy 20-30 kilós vagy még nehezebb kutyát. Elfáradna tőle az ember keze, vagy fel sem bírná emelni. :) :) :)

Jó, ez csak trollkodás, viszont ugyanígy meg lehetne kérdezni a hüllőket, kisemlősöket vagy madarat tartókat is.

2020. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem volt sajátod, úgysem érted. 8 évvel ezelőttig úgy tudtam higy utálom a macskákat. Pont mint te. Kutyás vagyok. A párom akart macskát. A macska meg elkezdett hozzám ragaszkodni.
2020. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Talán könnyebb velük, nem igényelnek annyi időt, foglalkozást. De amúgy ha tudnád milyen az, amikor rád mászik és doromból, akkor rájönnél, hogy nem hazudnak, nem ők birtokolják az embert. És a közhiedelmekkel szemben ők is meg tudják gyászolni a gazdájukat.

Nekünk volt egy olyan, hogy elment egy másik kertbe ahol etették. Naés, ilyen is van. A jelenlegi meg nem fogadja el mástól az ételt, rokontól sem.

A kutyát könnyű megtörni, egy macska tiszteletéért meg kell dolgozni.

2020. máj. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Amíg nincs macskád, nem fogod megérteni :D fiatalabb koromban kutyás voltam, mert kutyánk volt. Később lett egy macskánk. Jóideje van kutyám is és macskám is, mindegyiket nagyon szeretem, viszont ha általánosságban vesszük, a macskák sokkal közelebb állnak hozzám :)
2020. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
91%
Nem mindegyik macska ilyen. Ha hiszed, ha nem, az én macskámat megtanítottam az “űl”, “fekszik”, és a “marad”-ra. Illetve ő a legjobb barátom. Mindig fel tud vidítani, és sajnos túl sok időt töltök vele :((
2020. máj. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azért van macskánk, mert a kutyám halála után nem akartam (akkor még) másikat. Meg mert akkoriban gázos munkarendben dolgoztunk, és egy kutyát sem tennék ki az egész napos egyedüllétnek.

A macska átlagosan 19 órát alszik egy nap, őket jobban egyedül lehet hagyni, jobban bírja a rendszertelen életmódot, állandóan változó munkarendet. Egy kutyának nem mondhatom, hogy ma 4kor sétálunk, holnap meg csak este 11-kor.


Egyébként a macskával is lehet játszani, ha kitartó vagy, tanítani is. A hűséges részt is tudom cáfolni. Mentett cicáink vannak, az egyik mindentől IS retteg, elszalad, nem lehet simogatni. Igazi levegőcica. Másfél évbe telt, mire fel tudtam emelni. Most itt böködi teljes erőből a karomat és mászik rám, hogy őt simogassam, ne a telefont. :) De, csak velem ilyen. Engem elfogadott, engem szeret, hozzám már idegen helyen is odajön, ha óvatosan is. Ez a macska bennem bízik, csak hozzám hűséges. Mert kiharcoltam, hogy így legyen. Kajától független.

2020. máj. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A praktikai okokat fentebb részletezték, kiegészíteném annyival, hogy a macska nem büdös, sosincs rossz illata.

A szomszéd retrievere-t megsimogattam párszor, ápolt kutya, kozmetikába hordják és fürdetik, mégis büdös lett a kezem,ráadásul nyáladzik.


A macska szuverén, önálló élőlény. Nem a "tied", hanem együtt élsz vele.

Nem hízelgő, csak akkor, ha ő szeretné.

Összetettebb "személyiség".

2020. máj. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

- Kisebb helyen lehet tartani

- Könnyebb a tisztàntartása

- Kevesebb időt követel vele foglalkozni

- Nem nyáladzik

- Nem "ölebeskedik"

- Ha nem teljesen szelíd, akkor sem képes komolyabb kárt tenni az emberben

- Dorombol (ami egészségügyileg neki is és neked is jó)

- Ha ŕendesen van tartva, akkor ő is hűséges

- Ha szeret, az nem azért van, mert falkavezérnek tekint, hanem mert tényleg elfogadott családtagnak (kutatások kimutattàk, hogy a kutya ragaszkodása nem valódi szereteten, hanem ösztönön alapszik, a macskáé viszont nem, neki igenis komoly érzelmi dolog megszokni és megszeretni egy embert)

2020. máj. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amstaffot, vagy Pitbullt szerettem volna keresgéltem, kérdezősködtem, a pénz ebben nem lett volna lényeges csak az hogy én is boldog gazda legyek, kapjak egy jó társat, és a kutyuli is jól érezze magát. A sors úgy hozta hogy rövid időn belül 3 kóbor cicába botlottam, és még a tél előtt magamhoz vettem őket, előtte napokig jártam ki etetni, már a végén maguktól jöttek felém amikor indultam el tőlük.

Ennek immáron 3 éve, még most is mondogatom hogy ki gondolta volna hogy valaha macskáim lesznek, pár hónap alatt megszerettem őket, persze a "húzásaik" 1 év után alakultak ki amik igazi kis ördögökké teszik őket.


Szeretem bennük hogy ha megkapják a reggeli simogatást míg készülök dolgozni, addig sürögnek-forognak körülöttem, hazaérve pedig lassan előmásznak, nyugodt, csendes állatok, meg van a maguk kis világa, tehát

könnyebb együtt élni velük.


Kutyák sok odafigyelést igényelnek, nagyobb kihívás elé állítják az embert, nem hiába fellángolás sokaknál a tartásuk.

2020. máj. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!