Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért valaki macskát?

Miért valaki macskát?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy az emberek mit szeretnek ennyire a macskákban. Erősen kutyapárti vagyok, lehet hogy ezért van.

Egy kutyát bármire meg lehet tanítani, hűséges, lehet vele játszani, sétálni.. Egy macska egész nap ide-oda járkál a lakásban, beképzelt, hülyére veszi a gazdáját, nyávog és a hűsége is csak addig tart ameddig eteted. Most komolyan mi annyira jó bennük?


2020. ápr. 30. 23:44
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
Mert viccesek, imádnivalóak, dorombolnak, alapból szobatiszták, keveset esznek, van önálló akaratuk, viccesek, kevesebbet rombolnak és nem olyan hangosak mint a kutyák. És nem lihegnek folyamatosan az arcodba. Elvannak egyedül is, nem jelent fel a szomszéd csendháborításért, amikor éjszakás műszakban dolgozol, mert a macska nem hangoskodik az üres lakásban. Nem kell őket télen a legnagyobb hidegben, nyáron a 40 fokban, esőben hóban napi 5x levinni sétálni. Sorolhatnám oldalakon keresztül, egész életemben macskás voltam, imádom őket.
2020. máj. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon szeretem bennük, hogy öntörvényűek, makacsak, maguknak valóak. A macskák szeretetét és tiszteletét ki kell érdemelni, és emiatt iszonyú nagy büszkeség, ha megkedvel egy macska, míg a kutyák egy kis simogatásért rögtön becsicskulnak akárkinek. Amúgy szeretem a kutyákat is, régen kutyás voltam, és most is van, de a macskák általánosságban jobbfejek szerintem, mint a kutyák, és ez igaz, amit írtam. :D persze vannak kivételek macskáknál és kutyáknál is, de ez az általános.

A macskák is hűségesek egyébként nagyon is, ha kiérdemelted, és ők is tudnak ragaszkodóak lenni.

Imádom egyébként pl. amikor jön hozzánk valaki, és a kutyák egyből rajta csüngnek csak azért, mert kaptak egy kis simit, míg a macskák fejvesztve menekülnek, hiába akarják őket is megszeretgetni, nem lehet, csak a családunk tagjainak, akikben bíznak.

2020. máj. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én minden állatot imádok, de kinek ez, kinek az. Vannak olyanok, akik a kutyákat nem kedvelik.

Szerintem semmi baj senkivel, aki valamelyik állatot annyira nem kedvel, csak ne bántsa! :)


Amúgy a macskában lehet szeretni, hogy bújós, dorombol (ami sokakat megnyugtat)


Kutyákat inkább energikus embereknek ajánlják (mondjuk fajtától függő) de van olyan macska, aki szintén játékos.

2020. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2020. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%

Én szeretem a kutyákat 1 méterről. Van amit kifejezetten aranyosnak tartok de amikor kicsi voltam volt kutyánk ilyen keverék félék voltak imádtuk őket 3 db volt. Kb 10 éves lehettem amikor meg voltak nem tudtuk mekkorák lesznek. Fél év alatt hatalmasat nőttek gyerek voltam akkorának tűnt mint egy ló. Apu sokat foglalkozott velük nagy kutya párti macskákat helyből utálta. Meglett nekik tanitva ül, marad, fekszik, hozd vissza, gyere ide, ne ugass hempereg meg azt is hogy hogyan oltsa fel a villanyt (családi házról beszélünk, hátul van a kazánház ház alatt és hátul mindig sötét volt kutyák miatt apu nem akart érzékelőset meg akkoriban új dolog volt és nagyon drága ezért ha ment le fütyült 3at és a kutya feloltotta neki a villanyt így nem kellett a sötétbe mennie hátra :D)

Ez eddig ugye milyen szuper? 3an vagyunk testvérek és mind lányok. Alig néhány év van köztünk anyuék legnagyobb örömére. Hogy értsd miért mondom ezt így... Egy egész nyarat lakásban töltöttünk pici eleven gyerekek mire meg tudtuk oldani hogy mind a 3 nagy testű kutyának 1 gazdája legyen, rendszeres látogatással apu azt mondta menni akar meg nézni a gyerekeit néha annyira megszerette őket. De mi nem mertünk az udvarra ki menni, a lépcsőre se féltünk hogy feljonnek. Ezért mi nyilván fontosabbak voltunk ezért lett az hogy a kutyusok máshova kerültek, apu unokatesojához egy óriási családi házban ahol kinti-benti kutyák lettek. (Apa évente 3x elmeséli ezeket a sztorikat azért tudom ennyire:D) Na most onnantól kezdve mivel falun lakunk (én azóta felnőttem városon lakom) a cicák el lepték a portát folyton jöttek mentek az udvaron... Volt 1-2 aki nálunk maradt. Imádtuk őket hogy nem harapnak, nem ijesztőek, hanem cukik. Én az életemet nem tudnám macska nélkül elképzelni a kutyáktól azóta is félek hogy megharapnak volt hogy a falu menője tenyésztett otthon pitbull-t na engem az úgy hazáig kergetett mint annak a rendje sosem féltem annyira kabatomat megkapta annyi szerencsém volt. Pedig semmit se csináltam sétáltam haza fülhallgatóval a fülembe egyszer csak hallom hogy valami ugat akkor még nem ilyen menő fulesek voltak ahol egész világot ki tudod zárni mindent lehetett hallani kozben. Hátra néztem és akkor megindult felém a kutya egyetlen szerencsém még az hogy az egész falu 4 utca 😂. Szóval ezért vagyok macska párti és nem utálom a kutyákat. Csak félek tőlük. Persze vannak cukik :) huhh sorry hogy picit sok lett szerettem volna bántások nélkül megosztani az én sztorim és válaszolni kérdésedre mert biztos hogy mással is történt hasonló és azért inkább cica parti...:)

2020. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem volt cicád addig nem tudhatod hogy milyen jó érzés hogy vagy neki.Ők is hűségesek és szeretik a gazdájukat.A macska azért nyávog hogy kifejezze magát pont úgy mint a kutya.És ők is bújósak csak nem mindig.Néhány embernek nincsen ideje a kutyára így inkább cicát választ mert nincsen annyi "gond" velük.4 éve én is gyűlöltem a cicákat és kutyás voltam nagyon csak aztán lett 3 pici cicám akinek az anyukájuk elpusztult és nekem kellett felnevelnem őket.Ez miatt már nagyon cicás vagyok és semennyi pénzért nem adnám oda őket senkinek.
2020. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!