Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macskát válasszun...

Milyen fajta macskát válasszunk lakásba?

Figyelt kérdés

Ami nem annyira szőr hullajtós pl hosszú szőrű gondolom jobban hullajta. Csak is bentinek akarjuk kintit nem szeretnénk!

Fajtisztát jelleme miatt akarunk ami inkább bujosabb jatekosabb de nem idegbeteg.



2020. ápr. 18. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem legalább annyi múlik a macska jellemén, mint a fajtáján az, hogy mennyire bújós. Ettől függetlenül sziámit pl. nem ajánlanék. A szfinxről és a Devon Rex-ről jókat hallottam ilyen téren. De a klasszik ölcicák azok a hosszú szőrűek, ragdoll, perzsa, birman. Az orosz kék cicák gyönyörűek, de a természetüket nem ismerem. Egyébként ha tutira akarsz menni, legyen olyan gazdikereső cicád, aki ideiglenes gazdinál van, aki ismeri a jellemét. Rengeteg cica élete végéig levakarhatatlanul hálás azért, mert megmentették.
2020. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Honna gondolod, hogy a fajtiszta idegbeteg? Tudod, van a tenyésztő, aki a minőségre teszi a hagsúlyt és van a szaporító, aki a pénzre.


Devon Rexem van és nem idegbeteg. Sem ő, sem a testvérei, sem az unokatestvérei. Egyáltalán nem hullik a szőre, kedves, bújós, játékos,nem szedi szét a házat, tanulékony, nem nyávogós, nincsenek tipikus macskás gondjaink.


Arra figyelj, hogy tenyésztő nem adja-adhatja el a macskét 12 hetes kora előtt. Sajnos otthon még mindig divat a 2 hónapos macska adása-vétele, de utána nem kell panaszkodni,, hogy problémás a macska, hisz az anyja nem érkezett szocializálni és ilyen kicsinél trauma az elválasztás. Itt nálunk 10-12 hetesen ivartalanítanak, mert sokkal jobb a macskának. Könnyebb a felépülés és nem alakulnak ki a rossz szokások,amiket utána nem lehet leépíteni. Tévhit és butaság,hogy befolyásolja a növekedést stb.

2020. ápr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

A macska, az egy faj. Minden macska fajtiszta.

Idegbeteg? Hát készülj fel rá, hogy minden macska egy személyiség. Nekem volt már kedves, félperzsa imádnivaló dorombológépem, meg morcos maine coon-om is. Nem tudom, mi az egy macskánál, amitől idegbetegnek számít? Ha kaparja a bútort, ha éjszaka sz,,rik egy büdöset, ha nem egyből tanulja meg, hogy alomba kell csinálnia, ha hajnal 3-kor ébresztőt fúj, ha nem hajlandó a drága prémium kaját megenni?


Nem igaz, hogy a hosszabb szőrű jobban hullajtja szőrét, a mostani bosnyák téri vegyes kevert macskám rövidszőrű, és mivel szobacica egész évben vedlik... Fésülni kell minden héten alaposan.

2020. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Azt gondolom, hogy te semmilyet. És nagyon komolyan mondom.
2020. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első: orosz kék cicám van, tenyésztőtől. Első macskám, és minden tökéletesen ment vele, nagyon bujos, ragaszkodó. Imádom!

Kérdező! Számolj azzal, hogy egy fajtatiszta cica 150-250.000 körül mozog manapság. Ha egy normális tenyésztő munkáját nézzük nem drága, de tudjuk, hogy nem mindenki engedheti meg magának.. Ilyen esetben viszont menhelyi cicát javasolnék, aki ideiglenes befogadónál van. Ők látják a személyiségét.😊

2020. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem sok macskám van/volt már, és tényleg olyanok, mint ahogy azt mondják. Az átlagos házimacskával pedig ez zsákbamacska 😀
2020. ápr. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Komolyan nem értem hogy egy kérdés alapján leírjátok az embert undoritoak vagytok komolyan! Nem fogom egész életemet egy kérdésben leírni és magyarázkodni! De komolyan rohadtul nem értem mi a f. sznak lehet akkor ide anonim kérdést kiírni ha szinte mindenki egy hányinger ember???!!! Fel nem fogom egy pár sorból hogy lehet ítélkezni!

Na szóval. Volt már családi háznál cicánk anyuekkal családommal 8 cicánk volt gyakorlatilag az OSSZES mentett volt! Az összes házi cica volt volt idegbeteg is közte nálam ez a következőt jelenti: ha megsimogattuk harapott, karmolt fújt fuggonyt tépte addig nem nyugodott míg le nem esett addig volt jó kedvű amíg enni kapott. Többi macskát is bántotta el kellett különíteni külön kennelt építettünk neki!

Most néhány hónapja össze költöztünk párommal és néha kimegyünk anyuekhoz de hiányzik otthonra is egy cica. Amik kint vannak anyueknal nem akarom behozni mert imádják mind egymást félek hogy nem tudná feldolgozni.

Na ennyi többi normális válaszolonak köszönöm szaporitokat nem tamogatok 500.000et szánunk a cicára csak is hivatalos bejegyzett tenyeszetbol kell a családunk 3. Tagja💖

2020. ápr. 19. 08:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Úristen, nehogy stroke-t kapjál már...! 🤣 🤣 Mamám házicicái imádnivaló kedves pockok, pedig ők kijárósak is. Nekem most egy cornish rex-em van, ő mentett, folyton verekedett a többi társával amúgy. Nem, nem idegbeteg, de néha megharapja a pimasz vendégeket. 😁🤫


Amúgy én a maine coont javaslom, gyönyörűek, hatalmasak és olyan kis buták. Nagyon szelídek! Szeretnek játszani, de életük a pihenés...

Ismerősöm tenyésztette őket (nem olcsó fajta!), de 500 ezerért már tenyésztésre is kapsz (olcsóbb, nyilván, ha ivartalanítási kötelezettséggel, hobbinak veszed). Én macskakiállításon kölyköt 150 körül már láttam (vagyis megkérdeztem a tenyésztőt, de ez körülbelüli ár volt és 3 éve).

2020. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nincs sok híjja 4 hete nem mozdultunk ki 🤭

Köszönöm a normális válaszod utána is néztem milyenek gyönyörű ciculik 💕

2020. ápr. 19. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!