Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Royal Canin Urinary megfelelő...

Royal Canin Urinary megfelelő táp?

Figyelt kérdés
Nem érem el az állatorvost, viszont egy eledeles bolttal tudtam beszélni. Van egy 4 éves ivartalanitott, nőstény cica, amelyik sokat iszik, sokat megy pisilni, viszont percekig ül az almon, mire kijön belőle néhány csepp. Feltételezem, hogy húgyúti/vese gondja lehet. Vizelete mintha picit rózsaszin lenne, de nem egyértelmű még. Pisiléskor nem nyávog, szóval nem fáj neki. Még nem. A boltos azt mondta telefonon, nekik csak Royal Canin Urinary tápjuk van, erről van valakinek tapasztalata? Merjem-e adni anélkül, hogy állatorvos látta volna? Hivtam már állatkórházakat is, de azok sem veszik fel a telefont... :-( Köszönöm a válaszokat.

#macska #ivartalanítás #Royal Canin Urinary
2020. máj. 2. 11:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor az is eszembe jutott, hogy a több folyadék esetleg jobban kimos belőle bizonyos dolgokat - szóval van itt pro meg kontra is. Nagyon kéne egy állatorvos, de mit csináljak, ha nincs? :-(
2020. máj. 2. 12:59
 12/25 A kérdező kommentje:
1-es: 4 kilós a cica, szóval napi 55 gramm kell neki. Nekem meg még mérlegem sincs, a netes "átváltások" meg csak lisztre vagy cukorra szólnak, nem macska száraztápra :-(
2020. máj. 2. 13:03
 13/25 A kérdező kommentje:
1-es: Köszi a válaszod, ne aggódj a negativ hsz-októl, én nagyon is értékelem a segitséged! És valószinűleg más is, mivel semmi troll nem járt még erre :-)
2020. máj. 2. 13:30
 14/25 A kérdező kommentje:

Update: egy budapesti állatkórház ügyeletes doktornője felvette a telefont! :-) Nagyon aranyos volt. Azt mondta, a Royal Canin Urinary jó, bár picit túlzásnak érzi - mondtam, hogy az állateledeles boltban ez volt az egyetlen ilyen jellegű táp. Ettől függetlenül gond nincs ezzel, növelni fogja a vizelet mennyiségét. Emlitett egy vény nélkül kapható készitményt, Cyst-aid, azt viszont hétfőig úgysem tudnám sehol megvenni a környéken.

Mondta, hogy figyeljem a cicát, a viselkedését, hogy tud-e pisilni és... ilyeneket, ezt ugye, tudom, mert volt nekem is cicám többször is. Viszont az ő tapasztalata az, hogy 10-ből 9 esetben ez húgyúti gond szokott lenni, nem vesekő. Viszont ha az, akkor azonnal vinni kell.

Szóval most reménykedem, hogy jól alakul a dolog. Most itt alszik mellettem. Láttam, hogy ivott, legalább nem kell beleerőszakolnom.

Visszagondolva a héten többször is láttam, hogy elég sokáig üldögélt az almon, hosszabb ideig, mint szokott. Szerintem nem most alakult ki ez az egész. Ő nem az én cicám, mert ha az lenne, akkor már túl lenne az állatorvoson, az tuti. De ezen már késő rágódni.

2020. máj. 2. 14:11
 15/25 anonim ***** válasza:

Amúgy az egyetlen aki miatt nem voltam biztos a dologban ahogy írtad hogy lány macsek és az ivartalan kandúroknál jobban előfordul ez, mármint ha emlékeim nem csalnak..


Az sem jutott eszembe hogy más mi okozhatná mondjuk semmi más tapasztalatom nem volt ilyen vagy hasonló dologgal.

Volt már pár cicám, elég hamar kiszúrom ha valami nem a megszokott rajta és nem viszem mindennel dokihoz, mert sokszor otthon is megoldódnak a dolgok,csak jó ha már van kis tapasztalat (bár inkább ne lenne:)

Persze nem műtök otthon...

De ha nem muszáj pl egy tályoggal nem megyünk be,mert annyira nem jó az altatás egy kisállatnak sem. Meg az első normális állatorvos is két városnyira van innen..

2020. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nekem volt több cicám is, perzsa is, de egyiknek sem volt vese-gondja vagy húgyúti fertőzése. És igen, mi könnyebben kiszúrjuk, ha gond van. :-) Ez a cica viszont a szülőké, akik más generáció, ők etetik-itatják, aztán passz. Én most éppen ott voltam, észre is vettem hogy gond van. A következő meccs az lesz, hogy elmondom, orvoshoz kell vinniük hétfőn. Nem örülnek majd, szerintem vita is lesz belőle. Nekem kocsim nincs, nekik van, plusz az ő cicájuk. Borzasztó, amikor egy család egyik része rajong az állatokért, a többiek meg csak "tartják" őket. Én nem is értem, hogyan nem lehet imádni őket :-) De egyelőre nem akarok újabb macskát vagy kutyát - sokat utazom. Kivéve most, ugye.
2020. máj. 2. 16:56
 17/25 A kérdező kommentje:
Jaj, azt is mondta a dokinő, hogy ez a tünet megjelenhet akkor is, ha stresszes a macska. Rajta én ezt nem láttam. Annyi, hogy 3-4 percig csak üldögél az alomban csendesen, aztán alig pár csepp jön ki belőle.
2020. máj. 2. 17:00
 18/25 anonim ***** válasza:

Hogy van a macsek?

Köszi a többi infót, amit a dokinő mondott, legalább ennyivel is okosabb lettem:)

Ezek a kisállatok mindig mutatnak valami újat..

2020. máj. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődésedet. Már itthon van Rozi. Tényleg gond van, fertőzés, kapott rá szurit. A doki szerint ez a táp, amit szereztem szombaton, most neki a legjobb, semmi mást ne egyen. Ha úgy tűnik, nem iszik eleget, akkor vizbe kell áztatni.

A 400 gr-os zacskón az van, 10 napig egye ezt a cica, naponta kétszer. Felhivtam az eledelest, hogy mi legyen 10 nap után. A csajszi szerint elég kellene legyen ez az idő, hogy javuljon. Ez ugye, gyógytáp, elvileg ha lejár a 10 nap és rendben van, akkor vissza lehet térni a régi tápjára. Mint kiderült, az ivartalanitott cicáknak szánt Matisse-t anyámék egy ideje nem vették neki, el tudom képzelni, hogy a noname táp is hozzájárult ehhez a bajhoz. De most már Matisse-t is szereztem, remélem, oké lesz.

A másik: szombaton délben kapott először a Royal Canin Urinary-ból, másnapra már nem 3-4 percig üldögélt az almon mielőtt tudott volna pisilni, elég volt 2 perc is, ma reggel pedig már annyi sem kellett neki. Szóval úgy látom, használ ez a táp. Köszönöm a hozzászólásokat és remélem, másnak is fog majd használni ezt a poszt.

2020. máj. 4. 11:42
 20/25 anonim ***** válasza:
Szuper, örülök neki:)
2020. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!