Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Royal Canin Urinary megfelelő...

Royal Canin Urinary megfelelő táp?

Figyelt kérdés
Nem érem el az állatorvost, viszont egy eledeles bolttal tudtam beszélni. Van egy 4 éves ivartalanitott, nőstény cica, amelyik sokat iszik, sokat megy pisilni, viszont percekig ül az almon, mire kijön belőle néhány csepp. Feltételezem, hogy húgyúti/vese gondja lehet. Vizelete mintha picit rózsaszin lenne, de nem egyértelmű még. Pisiléskor nem nyávog, szóval nem fáj neki. Még nem. A boltos azt mondta telefonon, nekik csak Royal Canin Urinary tápjuk van, erről van valakinek tapasztalata? Merjem-e adni anélkül, hogy állatorvos látta volna? Hivtam már állatkórházakat is, de azok sem veszik fel a telefont... :-( Köszönöm a válaszokat.

#macska #ivartalanítás #Royal Canin Urinary
2020. máj. 2. 11:06
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. máj. 4. 17:03
 22/25 A kérdező kommentje:
Update: A cica állapota mégsem javult. Ugye, a doki beadott neki egy szurit és mi pedig adtuk neki a Royal Canin Urinary tápot, a doki jóváhagyásával. Két dolog történt: a szuri után sokkal könnyebben pisilt, de többet nem. Eleinte egyáltalán nem, majd újra megjelent a vér a pisiben. 10 nap alatt kétszer. Aztán... a tápból annyit adtam neki, ami az előirás, de ő többet kért, mert még éhes volt. Egy kanállal adtam csak ráadásnak. Mindemellett picit fogyott is, de féltem, nehogy baja legyen a táptól is, ezért volt csak egy hangyányi repeta csak. 10 nap után vissza a rendelőbe, a vér miatt. Doki visszakérdez: de hát adják neki az antibiotikumot rendesen, nem? Milyen antibiotikumot?? Jah, azt 10 napja nem irta fel. Előfordul, nem haragszunk. Tehát kapott Augmentin antibiotikumot. Összekeverem, felrázom, tegnap este, ma reggel megkapta, ma estére nagyon piros a pisi. Mivel a doki biztositott minket, hogy minden rendben lesz, most tanácstalan vagyok. A táp okozhatja a vért? Előirták a zacskón az adagolást, az viszont baromi kevés neki (ugye, tényleg fogyott is), de csak egy kanállal kapott többet. Vagy az Augmentin az oka? Oké, hogy egy hónapig kell majd kapnia, szóval idő, mig hatni fog, de hogy mára már tök pirosat pisiljen... nem tetszik. Vélemény? Tapasztalat? Aggódom. Árthat a táp? Múlt héten 1x, a speckó táp túladagolásától való félelmemben a régi, ivartalanitott cicáknak való tápjából adtam neki egy kanállal, (mert nagyon éhes volt, pedig nem egy zabálós fajta), erre másnap már megint véres volt a vizelete. Szóval nem is adtam neki többet. Szerintem amig nem javul az állapota, csak ezt a RC lúgositó tápot kaphatná, de mi van ha tévedek? Lehet, hogy a táp a ludas? Amúgy szeretnék neki annyit adni, amitől már nem éhes, de lehet-e egyáltalán, vagy van benne valami anyag, ami bajt okozhat az előirtnál nagyobb adagban?
2020. máj. 14. 21:44
 23/25 A kérdező kommentje:
Amúgy a vizelet mennyisége sokat nőtt.
2020. máj. 14. 21:44
 24/25 A kérdező kommentje:

Update: folyamatban van az Augmentin szirup adása (1 hónapig), naponta 2x.

A Royal Canin Urinary tápot kapta eddig, most viszont nincs egyik környékbeli állateledelesnél sem. A dokinál vettünk helyette CALIBRA Struvite/Oxalate Management, 1,5 kg-os tápot, kb. 5 ezer forintért. (Megnéztem a neten, egy Debrecen (vagy környéki?) forgalmazó 3.800 forintért árulja, de ha ott lakik valaki, ingyen is kiviszi.) Szóval az orvos szerint ez jobb mint a R.C.. Árban is olcsóbb egy kicsit, viszont a környékünkön csak állatorvosoknál lehet megvásárolni.

A cica imádja. Mellette sokat iszik, remélhetőleg meggyógyul. Mint ahogy a kezem is. Tele vagyok karmolással :-)

2020. máj. 29. 08:58
 25/25 anonim ***** válasza:

Ennek a tápnak egy a hatásmechanizmusa: konyhasó van benne, s mivel ízletes (olyan fritőzolaj szagot éreztem rajta), szeretik, és a sóra vedelni fogja a macska a vizet. Ettől többet pisil és így tisztulnak a húgyutak. Külföldi fórumokon sokan nem ajánlják, nálunk minden állatorvos kizárólag ezzel rágta a fülemet.

Nekem egy kandúr macskám félévig szenvedett alsó hugyúti betegségben, próbáltuk ezt is, más (olcsóbb) urinary termékeket (Medica, Catovit) is, nem segítettek, talán akkor jobbult (már nem dugult el a húgycsöve), amikor egy állatorvos, aki nem bízott az állatgyógyászati gyógyszerekben, 2 hetes humán antibiotikum kúrát javasolt, de szerintem a D-Mannose oldotta meg végleg, amiről az állatorvosok nálunk még azt se tudták, hogy micsoda. Én a neten olvastam róla amerikai fórumokon. Az vagy nem, szinte "elfújta" a betegséget, csak évekkel később tért vissza pecsételő véres vizeletürítés formájában, de azt, mint kiderült, kezdődő diabetes okozta nála.

2022. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!