Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam a macskát...

Hogyan szoktassam a macskát az alomra?

Figyelt kérdés
Kaptam egy igen pici cicát. 5 hetes. Nyilván ki nem teszem a lakásból mert hideg van és megfázik,ezért bent van velünk. Vettem neki cica almot de nem megy bele. Hogya. Lehet rászoktatni, össze vissza pisil es kakal mindent.
2020. máj. 2. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült hogy 3 hétig én is az alomba végeztem
2020. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért van nálad egy ekkorka cica? Nem szabadna! Még a tesóival és az anyjával kéne lennie. Amúgy ragd az alomra minden kaja után és kaparássz egy kicsit a lábával, majd megszokja. De ne várj csodát, még nagyon kicsi az anyjától kéne tanulnia.
2020. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugtass meg, hogy nem "csak úgy" kaptad, hanem befogadtad. 8-12 hetes koruk előtt tilos elválasztani őket az anyjuktól, többek között pont emiatt.


Na de a válaszom: Mivel más macskától nem fogja látni, így neked kell megmutatnod neki, hogy mire használja az almot. Vidd oda, és mutasd meg neki, hogy lehet kaparni az almot, és próbáld becsalogatni. Enni viszont ott még jutalomfalatot se adj neki, mert akkor nem ürítés céljából fog oda járni.

2020. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beleteszed az alomba, és a lábával megmutatod, hogy hogy kaparjon.

Amúgy még szopnia kellene, valószínüleg hetekig nem lesz ehhez elég érett. Az alomtálca ha túl magas, lehet bele sem tud menni.

2020. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ó kis prüntyi!! Szegénykém :(


Az enyémet nem kellett szoktatni, hazahoztam (kb 7-8 hetes volt, utcáról fogták be, én meg örökbefogadtam), hagytam, hogy kijöjjön a kosárból. Megmutattam, hol a kaja, víz. Majd az almot. Beletettem, odapisilt, megdicsértem. Sosem csinált máshova. Költözés után sem, egyből az alomba ment. Általában elég igényesek és ha odapisil, kakil valahova, az jelzés értékű.


A lényeg, hogy nyugodt, de számára elérhető helyen legyen az alom, alacsony peremű alomtálcában, hogy könnyen tudjon belemenni.

2020. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja és sajnos nem sajátította el a macska lét minden csínját, bínját, pl Nagyon harapós volt, es nem mosakszik a mai napig rendesen (lábát, fejet igen), szóval a fenék törlés bizony nem árt, pláne ha esetleg megy a hasa (enyémnek kb 1 hónap alatt jött helyre a pocija).


Amúgy, ha evett, rakd bele az alomba, az jó ötlet. Esetleg lehet stimulálni, ahogy az anyacica teszi nyalogatással, egy nedves ronggyal a fenekét.

2020. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az anyjat megbetegedett és sajnos elpusztult. A kismacska árván maradt, a gazdajának nem kellett. (Idős ember nagyon). Ezert, hogy életbemaradjon elhoztam. Nem játékból van nálam egy ekkora macska. Pláne nem lakásban. Én mindent elkövetek, hogy életbe maradjon, mindent elolvastam amit találtam.
2020. máj. 2. 16:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon pici még. Bele tud mászni egyáltalán önállóan? Egyébként tedd bele, és végezz óvatosan kaparó mozdulatot a lábával. Tegyél egy pici pisit az alomba, a szag miatt.

Ha elég nagy lesz (pár héten belül), bele fog menni.

2020. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.úgy csináltam meg az alomtartót, hogy bele tudjon menni. Ez nem okoz neki akadályt. Hogyan tegyem bele a pisijét?

Egyaltalán, hogyan ápoljam? Mosdani sem tud rendesen még. Nedves ruhával letörölgethetem a szőrét? Esetleg ha nagyobb lesz furdessem meg? Szegenyke csak úgy tud aludni ha be van bugyolálva. Gondolom úgy érzi magát biztonságban. Sír mint egy kisbaba ha álmos. A tegnap estént szörnyű volt. Mára már elfogadja az új környezetét de csak betakargatva alszik el. Ez így jo?

2020. máj. 2. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, letörölgetheted, és teljesen jó, ha be van bugyolálva. Még a tesóira és anyjára lenne szüksége, ezért így jobban biztonságban érzi magát.

A pisit úgy teheted bele, hogy felitatod egy pzs-vel például, és azt beleteszed. Ne aggódj, frissen mondhatni steril a vizelet :)

Ahova idáig pisilt-kakilt, onnét viszont próbáld minél jobban eltüntetni a szagokat.

Pár hét, és minden rendben lesz, megerősödik.

2020. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!