Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Úgy hallottam hogy száraztáppa...

Úgy hallottam hogy száraztáppal etetni a legjobb egy macskát. Már többféle tápot kipróbáltam, de inkáb csak a nedveset eszi. Hogy szoktassam rá?

Figyelt kérdés
Vettem chosida, molly, friskies, whiskas tápot is de nem eszi. Pedig jo lenne főleg, ha a chosida tápra rá szokna, mert akkor egészségesen is és olcson is táplálkozna, de inkább csak a nedves whiskast akarja enni sajnos. Hogy szoktassam át?

2018. febr. 1. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem, akkor csak olcsón táplálkozna :((.

Ezek olcsó, és nem jó tápok, amiket felsoroltál. Hát kb. olyan, mintha te egész életedben csak parizert ennél, meg virslit, és soha nem ehetnél egy jó pörköltet, vagy húslevest.

A nedves whiskas tele van ízfokozókkal. Azért ízlik neki.

Alapvetően az jó lenne, ha egy jobb minőségű konzervet adnál neki. Mert a nedves whiskasnak sem nagy a tápanyagtartalma, nem elég minőségi. Az enyém pl. szárazat Is, és nedveset IS eszik, az állatorvosom is ezt támogatja, és egyébként Nyugat-Európában ez elfogadottabb, minthogy csak száraztápot egyen.

A macska elég keveset iszik, gyárilag, és a folyadék nagy részét a nedves tápból/konzervből veszi fel.

Ami egész tűrhető a sajátmárkásak közül az a Rossmannban a winston tálkás. Ott lehet kapni IAMS alutasakost, az már egy fokkal jobb. Ennek az IAMS-nek is van száraza. (láttam állateledelesnél). Ezek olyan nem iszonyat drága, de ehető tápok. Sokan ajánlják a Brit tápot, nincs vele tapasztalatom, szárazból Happy Cat-et, Joserát

Jó lenne, ha legalább konzervet enne, nem ezt a szaftos izét, mert a szaftban konkrétan nincs semmi.

Itt szét tudsz nézni, el tudod olvasni az összetevőket is, meg tudod nézni az árakat (tudod, nagy kiszerelés olcsóbb), vannak próbacsomagok is, ha éppen akarsz neten rendelni. De azt lehet, hogy itt megnézegeted a kajákat, és aztán máshol veszed meg, boltban, vagy ahogy szereted, meg tudod.

[link]

2018. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban a szaraztáp tartalmaz mindent amire a macskának szüksége van, ha jó minőségű. Fontos, hogy igyon eleget mellé a cica. Az általad említett száraztápok nem jó minőségűek, egy minőségi tápot kène megpróbálnod. Legalább brit care, josera, vagy purina one kategóriában gondolkodj. Ha megteheted akkor prémiun tápok: acana, orijen, applaws,taste of the wild,visan optimanova, ezeket online tudod megvenni. Érdemes szétnézi a zooplus.hu oldalon.
2018. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyik sem jó táp, felejtsd el őket.

Nedves helyett adj neki húst (ha megnézed, a kg ára talán még olcsóbb is): csirkemell, csirkeszív, bármilyen más baromfi, nyúlhús, marha, halak mehetnek mind nyersen. Disznó és vaddisznó NEM.

Száraz tápot pedig olyat vegyél, aminek minél magasabb a hústartalma. Pl. Applaws, Orijen, de legalább Josera.

2018. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nedves whiskas nem jó minőségű, ha megnézed az összetevőket. A mi macskánk purina one-t kap, az orvos szerint is jó táp, coshidát még nem adtam neki. Ha csak szárazat kap és mellé sok vizet, át tud rá szokni. Ismerős hozott nedves whiskast, a mi cicánk is rábukott, biztos van benne valami hívogató számára, bár szerintem baromi büdös. Aztán ahogy az ajándék elfogyott, nem kapott többet.
2018. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, az én cicám meg nem szereti a nedves Whiskast, szárazból mindent eszik. Nedvesből válogat.
2018. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!